Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Adameg .Na osiedlu są drogi wewnętrzne i to teren Semeko.Salamandro.Ziemie na których buduje Semeko nie były miasta a prywatnych osób.Jesli chodzi o basen to można sprawdzić w urzędzie.Sprawa basenu ciągnie się już około 10 lat.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze: Gdzie Auchan zbudował jakąś drogę? Chodzi Ci o te 50 metrów ślepej uliczki nikomu do niczego nie potrzebnej?
....mniej niż 50 m zostało ale do granicy z Redą! - http://www.reda.pl/miasto/index.php?opt ... &Itemid=47
Nie wiem absolutnie o co w tym chodzi ale patrząc na mapę okolic trudno Auchan zarzucić im brak dobrej woli w sytuacji gdy drogę praktycznie do granicy Redy wybudowali.
Wręcz - wygląda to tak jakby konsekwentnie wywiązali się ze swojej strony.
Nie wiem dlaczego wygląda tak że Reda ze swojej strony jakby nie była zainteresowana tą droga?
Czy to jest droga prywatna?!
Jeśli jest to droga o znaczeniu strategicznym dla rozwoju miasta to może niech WŁADZA zapewni sobie POMOC przy budowie drogi tak ważnej dla miasta - ale sama niech buduje!
Dla mnie to kpina te całe roszczeniowe gadanie o tym co kto powinien - metodą wyciągania kasy z CUDZEJ KIESZENI.
Semeko buduje osiedla?
Infrastrukturę do nich?
Stosuje się do prawa budowlanego?
Słucha nadzoru?
KTOŚ - w tym Urząd - te projekty sprawdza; dopuszcza; w a r u n k u j e - w ramach zdrowego rozsądku? (co do tego ostatniego patrząc na to GDZIE budują - vide "Wenecja" mam wątpliwości...moc)
To skoro spełniają wszystkie warunki to po cholerę im jeszcze drogę budować?
GWARANTUJĘ - będzie im p o t r z e b n a - to ja wybudują.
Będa mieli w tym interes - wybudują.
Ale jesli ta droga tak ważna dla REDY - TO DLACZEGO REDA JEST TAKA BIERNA W TEMACIE.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

adameq pisze:A prawda jest taka, że pierwotnie Auchan miało wybudować drogę już od ul. Gdańskiej w Redzie
Bardzo mnie interesuje gdzie taka prawda jest udokumentowana - czy jest raczej "pobożnym życzeniem"?
Bo jakoś sobie m n i e j wyobrażam że jest PAPIER z podobną deklaracją i nie można zawlec Auchan do sądu i zmusić do realizacji zobowiązania bądź odszkodowania.
Jakoś nie wierzę że takie sprawy załatwia się na poziomie "gentlemans agreement"?....
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Tak dla przypomnienia:

Cytat:
POŁĄCZENIE DROGOWE OBWODOWA – KOSYNIERÓW
Sprawa połączenia drogowego ulic Kosynierów w Rumi i Obwodowej w Redzie jest tematem, który w ostatnich miesiącach jest przedmiotem szczególnego zainteresowania zarówno mieszkańców Redy jak i Rumi. W wystąpieniach publicznych i mediach pojawiają się informacje, które w sposób niejednokrotnie niefortunny przedstawiają przedmiotową sprawę.
Bieżąca sytuacja budowy połączenia drogowego ulic: Kosynierów w Rumi i Obwodowej w Redzie przedstawia się następująco. Zgodnie z porozumiem zawartym, w poprzedniej kadencji pomiędzy Gminą Miasta Redy a firmą Auchan, inwestor budowanego w Rumi centrum handlowego zobowiązany był do wybudowania połączenia drogowego po uprzednim wykupieniu gruntów pod tę drogę (umowy przedwstępne miały być zawarte przed uchwaleniem planu). Miasto Reda natomiast miało dokonać zmiany i uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego w obszarze, przez który ma przebiegać droga.
Od początku nowej kadencji samorząd redzki pracował nad planem zgodnie z warunkami określonymi w porozumieniu. Należy tu podkreślić, iż kształt porozumienia określał status drogi, która w myśl jego zapisów do czasu wybudowania przez Auchan miała być drogą wewnętrzną, a po realizacji przejęta przez miasto Redę i zaliczona do kategorii gminnej drogi publicznej.
Na każdym etapie prac nad planem zagospodarowania przestrzennego przedstawiciele Auchan mieli pełny dostęp do wszelkich materiałów z nim związanych. W trakcie prac, aż do podjęcia uchwały Rady Miejskiej w Redzie przyjmującej plan, nie było Żadnych sygnałów ze strony Auchan dotyczących ustaleń planu. Należy również wskazać, Że Inwestor nie wywiązał się z zapisów porozumienia dotyczących zawarcia umów przedwstępnych wykupu gruntów pod drogę. Firma Auchan zgłosiła zastrzeżenia dopiero wówczas, gdy plan wszedł w Życie. Wtedy głównym problemem okazał się charakter drogi, a właściwie problemy z wykupami gruntów, które de facto są konsekwencją nie podjęcia konkretnych działań na etapie prac nad planem przez Auchan.
Ze względu na wagę połączenia drogowego podejmowaliśmy różnego rodzaju działania mające na celu konstruktywne znalezienie rozwiązania problemu. Zorganizowaliśmy kilka spotkań z udziałem właścicieli gruntów i Auchan, jednak negocjacje nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Obecnie po wymianie korespondencji i spotkaniach z Auchan jesteśmy na etapie konstruowania nowej umowy. Umowa ta w sposób zasadniczy zmienia zadania stron: Gminy Miasta Redy i firmy Auchan. Przedmiotowe połączenie drogowe ma być realizowane jako droga publiczna, stąd Miasto musi przejąć na siebie cały ciężar inwestycji - wynika to wprost z przepisów prawa. Aby to mogło nastąpić niezbędne są gwarancje finansowania ww. inwestycji ze strony Auchan, znacznie bardziej konkretne niż tylko zapisy umowne. Nowa umowa musi również określić warunki rozwiązania, wciąż jeszcze obowiązującego, porozumienia. Wszystko to wymaga czasu i precyzyjnych zapisów, które w przyszłości nie powinny prowadzić do nowych sporów. Przewidujemy, że ww. umowa zostanie wynegocjowana i podpisana do końca br.
Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński
Miejski Biuletyn Informacyjny - Listopad 2008

http://www.reda.pl/miasto/files/bltn0811.pdf
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Podmiejski pisze: ...patrząc na mapę okolic trudno Auchan zarzucić im brak dobrej woli w sytuacji gdy drogę praktycznie do granicy Redy wybudowali...
teraz to chyba żartujesz prawda?

Przecież powszechnie wiadomo, że warunkiem dopuszczenia do rozbudowy CH Port Rumia było zbudowanie tej drogi... dlatego tak długo nie budowali nic obok :)
Dopiero nie dawno Rada Miasta Rumia zezwoliła na rozbudowę mimo nie zbudowania tej drogi... przejrzyj wcześniejsze posty, były tam linki do artykułów...
partagas pisze:...i na drugi raz przepisuj nick poprawnie , no chyba, że chciałeś mnie obrazić...
oczywiście, że nie chciałem :) Przepraszam - literówka, już poprawiłem :)
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Wicek pisze: Przecież powszechnie wiadomo, że warunkiem dopuszczenia do rozbudowy CH Port Rumia było zbudowanie tej drogi...
Możliwe że powszechnie wiadomo ale tego nie da się ani zaskarżyć ani dochodzić sądownie. Jesli w poście wczesniejszym w konkluzji długiego uzasadnienia kol pisze na koniec: "Przewidujemy, że ww. umowa zostanie wynegocjowana i podpisana do końca br. 2008" to JEST TA UMOWA CZY NIE?!.
Nie przedarłem się prze wszystkie strony postu - jednego nie rozumiem: jesli sa jakieś oficjane zobowiązania to dlaczego nikt nie wziął "Oszołomów" za pysk i nie zmusił do respektowania umów?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

na 18 stronie pisałem o tym, że Reda nie weszła w spór sądowy, bo Rumia miała nie zgodzić się na rozbudowę do czasu zbudowania drogi...
ale drugi raz tego artykułu nie zacytuje...bo tamta strona już nie istnieje, a w Expresach papierowych póki co nie chce mi się szukać :(
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dzieki że oszczędziłeś mi czasu - ale moje pytanie nadal nie straciło na aktualności: dlaczego dajemy d... w tym temacie i dokładam drugie: kto za to odpowiada? No i posługując się "spiskową teorią dziejów" pytam: czy to znaczy że Rumia dogadała się za naszymi plecami z Auchan - kosztem należnego nam odcinka drogi?!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Podmiejski pisze:...czy to znaczy że Rumia dogadała się za naszymi plecami z Auchan - kosztem należnego nam odcinka drogi?!
no ja to tak zrozumiałem... ale poniekąd rozumiem też Rumie... dla nich to dodatkowa kasa, więcej ludzi odwiedzających miasto i większy prestiż

tutaj masz troszkę więcej na temat tej sprawy
http://www.nadmorski24.pl/powiat-wejher ... dowac.html

zresztą AUCHAN to chyba jest taki kłamczuszek...bo obiecali też 4 linie autobusowe do Portu Handlowego RUMIA...ale temat olali (choć teraz są dwie pełnopłatne linie, jedna ZKM Gdynia Rumia Janowo - Auchan i druga PKS Wejherowo Puck - Auchan)

tutaj troszkę na ten temat
http://gdansk.naszemiasto.pl/archiwum/1 ... ,id,t.html

Stąd moja obrona SEMEKO w tej sprawie :)
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Bardzo pięknie ci dziekuję za linki - teraz mam jakby jasniejszą sytuację.
No cóż - nauczka stara jak świat: obiecanki - cacanki.
Na pewno takie "oszołomy" mają wiekszą wprawę w "robieniu w konia" małych lokalnych władz.
Najchetniej nawoływałbym do bojkotu ale co sie będę wygłupiał :-)
Co do Semeko - IMHO - nie ma co ich bronić - działają w warunkach wolnorynkowych i na bank będa robić to co im sie opłaca lub do czego ich się zobowiąże.
Sam temat nie jest wcale prosty - wystarczy przypomniec że gdyby sie tam dało jakoś przejechać to już dawno byłby nieoficjalny "skrócik" - ale tam jest bagienko...
No cóż - obawiam sie że w nadchodzących ciężkich czasach trzeba sie będzie uzbroić w cierpliwośc na stanie w korkach.
Jedyna nadzieja w obejściu po drugiej stronie torów które zapewne zabierze trochę ruchu tranzytowego na zachód odciążając instniejącą drogę na Redą
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Podmiejski pisze: No cóż - obawiam sie że w nadchodzących ciężkich czasach trzeba sie będzie uzbroić w cierpliwośc na stanie w korkach.
Ciekawe kiedy zrozumiecie że gdyby przerobić cała wolną przestrzeń jaka pozostała na autostrady i drogi to i tak będziecie stać w korkach.
Ziemia jest za mała aby każdy mógł podróżować w indywidualnym samochodzie.
Na zachodzie dawno temu to zrouzumiano i robią wszystko aby się pozbyć uzależniania mieszkańców miast od samochodów, po prostu to jest mrzonka że dla każdego starczy miejsca na parkowanie, podróż samochodem.
Dawno temu zrozumiano że transport indywidualny rodzi ogromne koszta społęczne utrzymania infrastruktury i koszta społęczne wynikające z ofiar i rannych.
Choćby powstało 10 połączeń z Rumią to i tak będziecie stać w korkach nie na tych połączeńiach to na innej ulicy.
Wrocałw mimo budoywy transmiejskich autostrad dzielących miasto na kawałki , mimo budowy obwodnic i wiaduktów, jest najwolniejszym miastem polski, z średnią prędkośćią ok 20km/h czyli , na rowerze we wrocałwiu można mieć większą prędkość średnią , nie mówiąc już o czasie potrzebnym na znalezienie miejsca do zaparkowania dla samochodu.
Artur
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

ArturB pisze: Choćby powstało 10 połączeń z Rumią to i tak będziecie stać w korkach nie na tych połączeńiach to na innej ulicy.
co nie zmienia faktu, że to połączenie się przyda.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Tak najbardziej potrzebują go piesi i rowerzyści bo na Gdańskiej nie ma już warunków do tego by mogli spokojnie i bezpiecznie przejśc/przejechać.
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

ArturB...
LITOŚCI!
WSZYSCY na rowery?!
Starcy?
Dzieci?
Niemowlęta?
Komunikacja miejska?
Ruch dalekobieżny?
Dostawy?
Cały TRANSPORT ?!
W kraju w którym klimat jest - jaki jest? W którym wciąż posiadanie samochodu nobilituje a pieszy to człowiek II gatunku?! W którym lekceważenie przepisów jest nagminne?!
Najpierw trzeba wybudować drogi a potem przedstawiać INNE OPCJE a nie - nie mamy dróg to zapraszamy na rower.
Nie podawaj INNYCH KRAJÓW jako przykład bo w stosunku do wiekszości z nich mamy jakieś 3 pokolenia W PLECY.
Na pewne sprawy - potrzeba czasu - ale nie na budowę dróg na pewno!
Równie dobrze można dojść do poprawy sytuacji zabraniając sprzedaży/posiadania samochodów!
Przyznam ci że jestem fanem rowerów - naprawdę! Ale FANATYZM zawsze budzi mój opór.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Co za budynek\ki powstaja obok Auchan - ogrodzony teren.
ODPOWIEDZ