Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

OPAT - Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej / Via Maris

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
melkos
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Mozna by zamieścić post na facebooku, tam duzo osob czyta info.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2885 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

melkos pisze:Mozna by zamieścić post na facebooku, tam duzo osob czyta info.
Post na Facebooku już był ;)
Dla przypomnienia: http://popieramopat.pl
szygrz
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

wiadomo coś, czy ruszą z tym OPAT-em??
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Kilka dni temu czytałem gdzięs wypowiedź jakiegos wazniaka z GDDKiA (chyba dobze napisałem ten skrót),który wymianiał inwestycje drogowe na najbliże lata w naszym województwie.
Wszystkich nie pamietam. Wiem jednak, że była tam m in. "droga kaszubska" i ze nie ma OPAT :-(
Z drugiej jednak strony już od poniedziałku będzie luźniej na naszych drogach. Choć wczoraj po południu i wieczorem na Puckiej i Gdańskiej nie było tak żle.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2885 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Za to około 11-12 był mega koras od Sławotówka do samego kościoła. Na te korki nie pomoże żadna Trasa Lęborska.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:Za to około 11-12 był mega koras od Sławotówka do samego kościoła. Na te korki nie pomoże żadna Trasa Lęborska.
z pewnością masz rację co do tego "mega korasa", tyle tylko, ze gdy jechałem "8" o 12:35 z Puckiej to autobus przyjechał punktualnie i cała droge jazda była płynna. Słyszałem, gdy przez CB pytali kierowcę o sytuacje na drodze ,powiedział "idzie jechać" :)
Zgadzam sie z Tobą, że trasa lęborska nie zlikwiduje korków na drodze na Puck. OPAT tez tego nie zrobi. Po wybudowaniu (kiedyś tam) OPAT, korasy w Sławutówku w dalszym ciagu będą. Tam, i na rekowskiej górce aż do Władka i dalej
Koniec wakacji dla jednych oznacza smutek, dla GWE i GPU łatwiejszą jazdę samochodem. Jednak dla wielu GPU kończą sie "zniwa" :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2885 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Romek pisze:Zgadzam sie z Tobą, że trasa lęborska nie zlikwiduje korków na drodze na Puck. OPAT tez tego nie zrobi. Po wybudowaniu (kiedyś tam) OPAT, korasy w Sławutówku w dalszym ciagu będą. Tam, i na rekowskiej górce aż do Władka i dalej
Nie zgadzam się z tym. Pytanie, co powoduje te korki? W stronę Redy powodują je tory kolejowe na Puckiej oraz późniejsze światła, ze światłami przy kościele kończąc. OPAT akurat rozwiązuje te problemy i umożliwia płynny przejazd w kierunku południowym.

Korki we Władku to inna sprawa.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Romek pisze:Zgadzam sie z Tobą, że trasa lęborska nie zlikwiduje korków na drodze na Puck. OPAT tez tego nie zrobi.
Zrobi, zrobi. Zauważ, że korek ciągnie się już od Obwodnicy Trójmiasta aż po wyjazd z Rekowa (potem się wszystko zdecydowanie rozluźnia). To jest zakorkowane kilkanaście kilometrów! A ciągnie się głównie ze względu na światła, małą przepustowość ulic w mieście, ograniczenie prędkości na terenie zabudowanym. OPAT miałby być drogą jeśli nie ekspresową, to z pewnością dwupasmową i pozbawioną sygnalizacji świetlnej, skrzyżowań, przejść dla pieszych itp.
14 km płynnej jazdy to naprawdę spora wygoda. Spróbuj pojechać do Cedr przez środek Trójmiasta i alternatywnie obwodnicą, zwłaszcza nowym odcinkiem. I sprawdź czas "przelotu" :)
Po wybudowaniu (kiedyś tam) OPAT, korasy w Sławutówku w dalszym ciagu będą.
Ale nie będzie ich w Gdyni, Rumi i Redzie. Poza tymi miejscowościami korek już nie jest AŻ taki wielki, bo inaczej się jedzie przez teren niezabudowany, a inaczej przez miasto. Kto zresztą powiedział, że dalsza trasa też nie będzie w przyszłości modernizowana?
Koniec wakacji dla jednych oznacza smutek, dla GWE i GPU łatwiejszą jazdę samochodem.
Dla mnie bez większej różnicy - rano korki są takie same - czy to wakacje czy nie :)
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:Powstała strona, na której można zgłosić swój głos poparcia dla OPAT: http://popieramopat.pl/
Czy ta petycja już coś dała?
Romek pisze:
Zigi pisze:Za to około 11-12 był mega koras od Sławotówka do samego kościoła. Na te korki nie pomoże żadna Trasa Lęborska.
z pewnością masz rację co do tego "mega korasa", tyle tylko, ze gdy jechałem "8" o 12:35 z Puckiej to autobus przyjechał punktualnie i cała droge jazda była płynna. Słyszałem, gdy przez CB pytali kierowcę o sytuacje na drodze ,powiedział "idzie jechać" :)
Zgadzam sie z Tobą, że trasa lęborska nie zlikwiduje korków na drodze na Puck. OPAT tez tego nie zrobi. Po wybudowaniu (kiedyś tam) OPAT, korasy w Sławutówku w dalszym ciagu będą. Tam, i na rekowskiej górce aż do Władka i dalej
Koniec wakacji dla jednych oznacza smutek, dla GWE i GPU łatwiejszą jazdę samochodem. Jednak dla wielu GPU kończą sie "zniwa" :)
Romek myślę, że celem OPATu jest przede wszystkim odciążenie mieszkańców MTK i północnej Gdyni. Korasy w Sławutówku interesują nas zdecydowanie mniej, zwłaszcza, że znamy przyjemne objazdy przez Mrzezino i Żelistrzewo ;) Turyści też na tym skorzystają, bo OPAT umożliwi im szybszą jazdę na tym odcinku.

A skoro OPAT ma być przedłużeniem obwodnicy to mam nadzieję, że będzie tak samo szeroki jak obwodnica. Ale o tym pewnie jeszcze nie było mowy.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Co do jednego jestesmy zgodni. Lepiej byłoby gdyby ten OPAT był, a własciwie była. To, że ma kosztować bajońskie pieniądze, których nie ma , to inna sprawa.

Prawie wszyscy podają że jedną z przyczyn sa światła. Istnieją przecież rozwiązania w tej dziedzinie. Wprowadzenie nawet najnowoczęsniejszego na swiecie systemu regulacji swiateł (zielona fala) na tej trasie i budowa kilku kładek dla pieszych nad jezdnią z windami dla inwalidów i matek z wózkami będzie tańcze (chyba) i bardziej realne niż ta piękna OPAT
Ciągle powtarzam i powrarzać będę do znudzenia Ciechocino , Betlejem i Pieleszewo to też Reda, a tam ruch nie zmaleje...odwrotnie on tam wzrosnie!

A jeszcze zupełnie inna sprawa, choć też z tym związana to kultura i technika jazdy wielu kierowców.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2885 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Oczywiście, można przebudować skrzyżowanie Gdańskiej z Pucką, by uczynić to skrzyżowanie bezkolizyjnym (czy to w ogóle realne?). Można wybudować 10 tuneli podziemnych i wydać na to grube miliony. Koszt takiej przebudowy byłby wcale nie mały, trwałby wiele miesięcy, przez co kompletnie zostałby sparaliżowany ruch we wszystkich kierunkach. Dodatkowo, po kilku latach, wraz ze wzrostem natężenia ruchu okazałoby się, że i to nie wystarczy.
Nowe drogi są po prostu niezbędne. Wynika to ze wzrostu liczby ludności w tej części aglomeracji i wzrostu natężenia ruchu. A inny plus OPAT-u, to uruchomienie wielu nowych terenów inwestycyjnych, o czym chyba już pisałem wcześniej.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Na trasie z Władysławowa najbardziej blokują swiatła w Pucku(lewoskręt) oraz w Redzie Pucka od przejazdu kolejowego,Jest tam poprostu zadużo skrzyżowań i wyjazdów z posesji.Na 6 wszystke swiatła z lewoskrętami w Rumi .
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Masz rację te światła w Pucku to przekleństwo ! Byłam w tym roku kilka razy na półwyspie i powrót za każdym razem to był dramat!!! W poprzednią niedzielę z Chałup do Redy jechałam 3 godziny ( 33 km) !!!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

dorka04 pisze:Masz rację te światła w Pucku to przekleństwo ! Byłam w tym roku kilka razy na półwyspie i powrót za każdym razem to był dramat!!! W poprzednią niedzielę z Chałup do Redy jechałam 3 godziny ( 33 km) !!!
No to z pewnoscią z jednej strony wyprzedzali Cie rowerzyści, a z drugiej pociągi, co? Ja latem na półwysep jeżdżę tylko pociągiem lub rowerem, albo troche jednym i troche drugim.
Tanio, przyjemnie i dobre dla zdrowia. Polecam :)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Zigi troche sie rozumiemy i troche nie.
Jasne drogi są potrzebne. Potrzebne są bezkolizyjne skrzyżowania. Nie wiem czy te nasze Pucka/Gdańska/Wejherowska nie może byc ulepszone - nie znam się na tym .
Jasne samochodów przybywa i korków będzie coraz więcej. Na budowę dróg pieniędzy jest coraz mniej....no i co?
Jest kwestią czasu, kiedy półwysep będzie kompletnie zapchany. Czy w innych miastach jest lepiej. Kazdego dnia mozna zobaczyć w tv zapchane miasta i miasteczka.
Był ktoś z Was w Augustowie? Ja byłem w tym roku. Tam jest jazda. Całą dobę cały rok.

Ach, zigi nie pisałem o 10 tunelach , które zawsze sa "pod " jeno o kilku kładkach, które zawsze są "nad" :)
ODPOWIEDZ