Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Zdjęcie było tylko poglądowe. Te co stoją da pomalowane i wyglądają schludnie.
Dziwne żeby ktoś poszedł na taka samowolkę i stawiał tam gdzie mu się podoba, przecież wiadomo ze bez zezwoleń ani róż.
Pomijając te róże to jednak była to samowolka,bo po niedogadaniu się ze spółdzielnią gostek poprzestawiał na hurra te swoje szczęki,skończyło się na nakazie usunięcia z Jana Pawła .Co do terenu Żabki to sprawa między nim a włąścicielem i konieczna będzie zgoda Starostwa.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Buba pisze: Pomijając te róże .
To jednak róże tam będą sprzedawać?

Nie ma róży, nie ma truskawek, nie ma pozwoleń, nie ma bud!
Oj, historia budek się już kończy? Zanim się zaczęła?

Jak widać bez pozwoleń - ani rusz!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

widzę, że mi nie darujecie tych róż, a tak to jest jak się udziela na forum z telefonu z taptalka i pisząc na klawiaturze jedno, słownik w telefonie wkleja to co mu wygodnie.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:widzę, że mi nie darujecie tych róż, a tak to jest jak się udziela na forum z telefonu z taptalka i pisząc na klawiaturze jedno, słownik w telefonie wkleja to co mu wygodnie.
Spokojnie, @redziaczki - darujemy... - kiedyś!
Wiem, wiem... - już kiedyś pisałeś z telefonu i też coś-tam było nie tak! Więc od razu pomyślałem, że i tym razem to było pisane z telefonu.. - ale jak @Buba podchwyciła temat to i ja się włączyłem!
Mam nadzieję, że Cię nie wkurzyłem? Jeśli tak - to sorki!
Ostatnio zmieniony |29 Maj 2013|, o 21:21 przez Johny Bravo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Trochę różu tu, trochę tam i nasze miasto nabierze rumieńców
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jednak ktoś dopiął swego i szczęki koło żabki na Łąkowej są otwarte i sprzedają tam truskawki.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

W Rumi w tych szczękach również sprzedają truskawki.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Po przeczytaniu artykułu http://male-trojmiasto.pl/news/101432/m ... iasta-reda mniemam,że inwestycje w naszym mieście ograniczą się li tylko do szczęk z truskawkami /notabene sprzedawanych na oko bez użycia wagi/
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

o kurcze nie fajnie to wygląda ... mam ogromną nadzieję na zmiany !
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2885 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Buba pisze:Po przeczytaniu artykułu...
Szkoda, że autor artykułu nie pokusił się o komentarz władz w tej sprawie.
To, że nakłady na inwestycje w gminach spadły w 2012 roku i zapewne spadną też w 2013 roku, to żadne nowum. Kończy się właśnie perspektywa unijna i kolejne projekty będą realizowane dopiero w 2014 roku. Taka sytuacja ma miejsce w każdej gminie.
A co do dochodu na 1 mieszkańca - no cóż - liczba mieszkańców rośnie bardzo szybko, a dochody gminy wolniej.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:
Buba pisze:Po przeczytaniu artykułu...
Szkoda, że autor artykułu nie pokusił się o komentarz władz w tej sprawie.
To, że nakłady na inwestycje w gminach spadły w 2012 roku i zapewne spadną też w 2013 roku, to żadne nowum. Kończy się właśnie perspektywa unijna i kolejne projekty będą realizowane dopiero w 2014 roku. Taka sytuacja ma miejsce w każdej gminie.
A co do dochodu na 1 mieszkańca - no cóż - liczba mieszkańców rośnie bardzo szybko, a dochody gminy wolniej.
Widzę tu nieścisłość w wypowiedzi, w artykule/ pomimo jak twierdzisz spadku inwestycji we wszystkich gminach/ nasze miasto jest w ostatnim ogonie 123 miejsce.Po drugie jeśli rośnie liczba mieszkańców to rośnie dochód gminy/nawet jak nie są tu zameldowani to muszą opłacać podatki lokalne typu gruntowy ,od psa,nieruchomości/W zeszłym roku wprowadzono podatek za psa/dodatkowa kasa do gminy/wcale nie mały w porównaniu z miastami o wiele większymi/ Z raportu wynika,że w 2012r wpływy do kasy gminy były większe niż w 2011,co potwierdza,że wraz ze wzrostem liczby mieszkańców wzrasta dochód miasta.Poza tym artykuł opiera się na raporcie urzędowym,więc komentarz władz po co? wszak to suche fakty i liczby
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

liczbami najłatwiej manipulować. Tak samo jak stwierdzeniem o zadłużeniu miasta, bez zadłużenia do dzisiaj bylibyśmy dziurą jak za rządów poprzedników i żadna konkretna inwestycja by nie ruszyła.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Jak tak zapytam z innej beczki ,jak wiecie skrzyżowanie na ul. Obwodowej z Łąkową ma być przebudowane. Mają powstać dodatkowe pasy umożliwiające skręt w ul.Łąkową od strony Aquasfery i drugi od strony Ciechocina ,ma być też zamontowana sygnalizacja świetlna . W planach UM takie były obietnice na rok 2013 ,tak samo przebudowa mostku Obwodowa - Kazimierska ,ma powstać nowy most dla pojazdów a dotychczasowy ma być wykorzystany jako ciąg pieszy i rowerowy.
Czy wiecie może kiedy rozpoczną się te obietnice ? Dobrze by było by Miasto zrealizowało chodz jeden plan inwestycji w tym roku . Ja dzwoniłem w maju do UM pytając o te plany , to dość miły Pan tylko potwierdził że takie są za zamierzenia ale nie ma sprecyzowania terminu.
Jeśli ktoś ma lepsze informacje to napiszcie.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

warto zauważyć, że dziurawy asfalt pod budynkiem dworca PKP, został zamieniony na kostkę brukową
ODPOWIEDZ