Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
g63361pd
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 9 lat temu

11 miesięcy temu

Wszystko przez Ruskich i Amerykanów. Zabrali nam cały śnieg i teraz mamy ciemno.
Romek
Lider Forumowicz
1364 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

11 miesięcy temu

Poświęcono dziś ul. Podleśną.(patrz strona UM) Dziewięć osób przyjechało przecieło wstążkę, pomodliło sie i pojechało. Ciekawe co sie dzieje z tymi kawałkami wstążek w barwach narodowych. Nie dbaja o swoje zdrowie ci nasi włodarze.Osoba duchowna również. Bez czapek, bez rekawiczek, a tu zima przecież. Przez głowe ucieka ponad 30% ciepła z naszego organizmu.
W tekście nazwali ten fakt "uroczystością" hmm...moze to jest uroczystość ponad 0,5 km przebudowanej ulicy to jest cóś.
Czy była uroczystość otwarcia "Biedronki"? Ktos cos wie? Mnie taka informacja nie rzuciła sie na oczy. może cos pominełem
Wicek
Wygadany Lider
2125 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 8 lat temu

11 miesięcy temu

Przyznam szczerze, że Obwodowa po wymianie oświetlenia na Ledy wygląda bardzo fajnie
Trochę się obawiałem efektu końcowego, ale jest naprawdę ok
Robin
Częsty Bywalec
319 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 7 lat temu

11 miesięcy temu

Romek pisze:Poświęcono dziś ul. Podleśną.(patrz strona UM) Dziewięć osób przyjechało przecieło wstążkę, pomodliło sie i pojechało. Ciekawe co sie dzieje z tymi kawałkami wstążek w barwach narodowych. Nie dbaja o swoje zdrowie ci nasi włodarze.Osoba duchowna również. Bez czapek, bez rekawiczek, a tu zima przecież. Przez głowe ucieka ponad 30% ciepła z naszego organizmu.
W tekście nazwali ten fakt "uroczystością" hmm...moze to jest uroczystość ponad 0,5 km przebudowanej ulicy to jest cóś
. Szkoda słów. Teoretycznie to świeckie państwo. Wiadomo, że ulicę wybudowano na wsi, gdzie panują inne zwyczaje. Mnie poraża kwota jaką ram wydano na zwykłą lokalną drogę bez żadnego znaczenia dla mieszkańców Redy. Ciekawe co na to ci mieszkańcy, którzy realizowali swoje drogi z własnym udziałem finansowym .....?
kowalski
Lider Forumowicz
1594 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

11 miesięcy temu

Robinie. Rekowo Dolne to dzielnica Redy.Tam też płacą podatki.Nie mozesz odmawiac im prawa do dobrego dojazdu i kanalizacji którą tam zakładano.To nie wieś jak sugerujesz a dzielnica miasta w której mieszkają ludzie tacy sami jak Ty czy mieszkancy innych dzielnic .Wszystkie Inwestycje są teraz otwierane w obecnosci księdza.
Major
Częsty Bywalec
426 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 5 lat temu

11 miesięcy temu

Wicek pisze:Przyznam szczerze, że Obwodowa po wymianie oświetlenia na Ledy wygląda bardzo fajnie
Trochę się obawiałem efektu końcowego, ale jest naprawdę ok
... też byłem bardzo ciekawy jakiej mocy będzie to Ledowe światło padające z latarni,
ale ku zaskoczeniu naprawę jest rewelacyjnie, jest dużo jaśniej , wyrazniej, i raczej bezpieczniej,
szczególnie przy przejściach , a dlaczego piszę że "ku zaskoczeniu"
ponieważ Ledy które od dwóch lat świecą na ul.Morskiej są na pewno słabszej mocy i jest nie co ciemniej.

Jak na razie widziałem że Ledy zamontowali na całej długości Wejherowskiej / Gdańskiej
czyli od granicy z Wejherowem po Rumię czyli DK 6, no i Obwodowa oraz Łąkowa.
Romek
Lider Forumowicz
1364 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

11 miesięcy temu

Wyżej już pytałem o otwarcie "Biedronki" Była feta? Poza informacja o "wielkim otwarciu" nie zauważyłem informacji o 'uroczystości" otwarcia z "udziałem". Nie było tez informacji o uroczystym otwarciu przebudowanego skrzyzowania.
Robin
Częsty Bywalec
319 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 7 lat temu

11 miesięcy temu

kowalski pisze:Robinie. Rekowo Dolne to dzielnica Redy.Tam też płacą podatki.Nie mozesz odmawiac im prawa do dobrego dojazdu i kanalizacji którą tam zakładano.To nie wieś jak sugerujesz a dzielnica miasta w której mieszkają ludzie tacy sami jak Ty czy mieszkancy innych dzielnic .Wszystkie Inwestycje są teraz otwierane w obecnosci księdza.
Zapewniam, że nie wszystkie. Przejrzyj zdjęcia z przecinania wstążek w Redzie. Nie znajdziesz tam faceta w sutannie, bo niby co miałby tam robić. Co do wsi, to jest wieś zaledwie kilka lat temu przyłączona do Redy wbrew woli wielu "starych" mieszkańców. To opinia, którą słyszę podczas zwyczajnych rozmów. Nie wystarczy przekopać tabliczek z nazwą miasta. Ciekaw jestem jaki bilans jest tych kilku lat. Wpływów z podatków (same domki, żadnych firm), a poniesionych kosztów. Ciekaw jestem dlaczego tak dużo inwestycji w lokalne drogi trzeba robić poprzez komitety i wkłady finansowe mieszkańców , a w przypadku Rekowa - nie trzeba wkładu mieszkańców. Reda nie jest niestety bogatym wujkiem. Kilka inwestycji upadło z powodu niewystarczających środków.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2655 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 12 lat temu

11 miesięcy temu

Robin pisze:...Co do wsi, to jest wieś zaledwie kilka lat temu przyłączona do Redy wbrew woli wielu "starych" mieszkańców. ...
No raczej 20 lat temu...
Wicek
Wygadany Lider
2125 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 8 lat temu

11 miesięcy temu

Robin trochę racji masz, ale z drugiej strony nie można tak patrzeć, że robimy rachunek wpływów do budżetu i dopiero wtedy inwestycje
W ten sposób wszystkie inwestycje będą szły tylko w centrum miasta
Miasto powinno inwestować w obrzeża - oczywiście w mniejszych proporcjach, ale powinno.
Także po to, by miasto miało gdzie dalej się rozwijać

Nie wypowiadam się, czy akurat ta ulica była najpilniejszą potrzebą na obrzeżach miasta, ale na pewno nie można zapomnieć o tym, że miasto to każda dzielnica, a nie tylko ścisłe centrum

Inna sprawa, że wykonanie budżetu w tym roku było bardzo słabe - liczę, że ten rok (wyborczy) odrobi to z nawiązką i nie mogę doczekać się nowego planu inwestycyjnego.

Z zaplanowanych inwestycji nie wykonano m.in:
- budowa ul. Polnej
- budowa węzła integracyjnego (bardzo duży minus dla miasta)
- realizacja projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe"
- rozbudowa SP 2
- przebudowa placu zabaw i boiska przy Brzechwy/Fenikowskiego (w realizacji)
- platforma widokowa przy Jara

udało się wykonać lub chociaż zlecić
- inwestycje z budżetu obywatelskiego (duży plus dla miasta mimo opóźnień)
- modernizacja oświetlenia w mieście (dofinansowanie zewnętrzne = duży plus)
- etap 2 z 3 modernizacji ścieżko chodnika przy Obwodowej
- rozbudowa budynku OSP
- ulica Podleśna
- budowa bieżni przy stadionie (byłby plus, ale dla mnie to opóźnienie jest niewytłumaczalne)

Można było z 2017 r. wyciągnąć więcej, ale dramatu nie ma pod warunkiem, że ten rok będzie mega inwestycyjny
Robin
Częsty Bywalec
319 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 7 lat temu

11 miesięcy temu

Oczywiście masz rację. Zgadzam się. Podaję jedynie przykład rażącej dysproporcji dużej inwestycji o znikomym znaczeniu dla ogółu mieszkańców w dodatku w niedawno przyłączone tereny (skąd podatków wpływa bardzo mało) w odniesieniu np. do ludzi czekających po 50 lat na jakiekolwiek utwardzenie tymczasowe (tak jak się to obecnie dzieje np. na ulicy Jaśminowej), czy terenów na których znajdują się prawdziwe kury nioski złotych jajek naszego budżetu - czyli firmy. Wspominane już okolice Przemysłowej i Spółdzielczej czy tragiczna ulica Ogrodników, gdzie jedynie terenówka ma szanse przejechać. Przykładów jest oczywiście więcej.
Cóż, kasę wydali. Może następnym razem podrapią się w głowę.
Romek
Lider Forumowicz
1364 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

11 miesięcy temu

Fakt, ze Rekowo Dln. zostało niedawno przyłączone do Redy nie ma zadnego znaczenia. Żadnego. Fakt, że na ul. Wiśniowej, Wiejskiej czy Świerkowej (wszystkie utwardzone) nie ma "kur znoszących złote jajka" nie ma znaczenia. Tam od późnych lat '80 mieszkają ludzie. Na nowych osiedlach tez nie ma "kur", no może sa "małe kurki" lecz ulice są asfaltowe. Byc moze nie wszystkie powstały z pieniedzy podatników.
Jak ustalic kolejność remontu lub budowy ulic? Czy najpierw tam gdzie sa "kury" ? Czy moze tam gdzie mieszka najwiecuj ludzi A moze tam, gdzie najdłuzej nic nie robiono? Czy zaniedbane Pieleszewa, czy nowe ulice Ciechocina i Betlejem?
Tak, to prawda władze lokalne powinny wspierać w rózny sposób lokalizowania na swoim terenie róznego rodzaju biznesu. Problem w tym, że w miejskiej kasie nie starczy na wszystko, trzeba wybierać ( o czym powyzej)

"Biedronka', "Semeko" "Port Handlowy" wydały spore pieniadze aby zapewnić dojazd klientom. Też płaca podatki. Nie wiem ile, nie wiem jakie, lecz z pewnością niemały podatek od nieruchomości płacą, jak my wszyscy.
Robin
Częsty Bywalec
319 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 7 lat temu

11 miesięcy temu

Widzę, że taka dyskusja traci sens. Starasz się za wszelką cenę szukać argumentów za, skrzętnie pomijając pozostałe. Wybrałeś ulice asfaltowe, pomijając leżące tuż obok zaniedbane ulice. Fajnie byłoby zobaczyć ile miasto skasowało od firm położonych przy wymienionych wcześniej ulicach i fajnie byłoby się tam przejechać. Polecam. Podkreślam - firmy płacą dużo większe podatki za m2 od mieszkańców.
Jeśli porozmawiasz z mieszkańcami, którzy 50 lat czekają na utwardzenie swojej polnej ulicy, zapewniam Cię, że to dla niech MA ZNACZENIE od kiedy mieszkańcy nowo przyłączonych terenów płacą podatki. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1850 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 8 lat temu

11 miesięcy temu

Chciałam coś od siebie dopisać, ale w sumie właśnie przed chwilą wszystko już powiedział Robin, z którym zgadzam się co do literki
Romek
Lider Forumowicz
1364 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

11 miesięcy temu

Robinie, to zupełnie nie o to chodzi. W całej Redzie, w całej Polsce i wielu krajach na świecie obok ulic utwardzonych są nieutwardzone.
Można sie przerzucać nazwami ulic. Tam zrobiono, zamiast tu. Na Słonecznej zrobiono juz dawno, a 12 marca dopiero niedawno. Jaśminowa jest kiepska a Rzeczną czy
Torową utwardzono juz dawno itd, itp Z całą pewnością sa takie ulice, które jeszcze długo będą czekały. Taka jest uroda przedmieśc małych miast
Rzecz w tym (zadałem te pytanie w moim poście) aby określić które ulice robimy najpierw, a które będą czekały. Znasz odpowiedź
Też pozdrawiam
ODPOWIEDZ