Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Połączenie drogowe Leśna-Cegielniana

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wykonawca
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam,
Jeżeli ktoś poda adres e-mail to mogę przesłać interesujące forumowiczów rysunki.
W miarę możliwości jako Wykonawca robót postaram się również przedstawiać postęp robót i odpowiadać na pytania.
Mam nadzieję że wyjaśni to wątpilwości i spełni Państwa oczekiwania.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

kilka takich powstawiali
Obrazek

nic szczególniejszego się nie dzieje.


edit:
Wykonawca pisze:Witam,
Jeżeli ktoś poda adres e-mail to mogę przesłać interesujące forumowiczów rysunki.
W miarę możliwości jako Wykonawca robót postaram się również przedstawiać postęp robót i odpowiadać na pytania.
Mam nadzieję że wyjaśni to wątpilwości i spełni Państwa oczekiwania.
Fajnie by było się dowiedzieć w miarę dokładniej jak będą przebiegać nowe granice (fakt, że są powbijane graniczniki nie wszystkim mówi o co chodzi, okazanie granic jest bodajże jutro, ale pewnie w godzinach pracy, więc będzie jak zwykle jedna, góra dwie osoby) Przydałaby się jakaś kartometryczna mapka, ewentualnie z opisaną siatką krzyży, jakiś projekcik czytelny, byśmy mogli zobaczyć, jaką wizję mieli projektanci (którzy swoją drogą mogliby się pofatygować na teren który projektują i sobie zobaczyć jak tu wygląda, a nie teoretyzować z jakiegoś byle syt-wysa.)

Pozdrawiam serdecznie Pana Wykonawcę i jednocześnie witam na forum :)
Ostatnio zmieniony |27 Paź 2010|, o 18:34 przez Huherko, łącznie zmieniany 1 raz.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jestem bardzo zainteresowany projektami szczególnie w zakresie dróg dla rowerów które na części inwestycji miały być zaprojektowane.

Na PW wysłałem email.
mario
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam Pana Wykonawcę na pw wysłany został e-mail . dziękuje.
Mario
Wykonawca
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam.
Co do Państwa pytań:
- nie posiadam plików w wersji elektronicznej w formatach dwg oraz geodezyjnych. Dokumentację mam w pdf oraz w wersji papierowej,
- od ulicy Towarowej aż do do skrzyżowania z ul. Zbychowską biegnie wzdłuż jezdni ścieżka rowerowa 2,5m oraz chodnik 2,0m ( nie przy torach tylko po drugiej stronie) dalej aż do Redy do ul Drogowców będzie jedynie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2,5m ( również po drugiej stronie jezdni, dalej od torów).
- nie mogę w tej chwili przesłać plików w pdf - wp.pl się zacieła.
Postaram się do jednego z Panów coś wysłać np. rejon Gniewowskiej z rondami i miejscami dla wiaduktów i tunelu z prośbą o wrzucenie na forum dla wszystkich

Pzdr
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Mam pytanie czy jako wykonawca chcecie zrobić zdatny do jazdy ciąg piezo rowerowy czy chodnik ?
Czy jakiekolwiek konsultacje nie zmieniające kosztów dla wykonawcy co do detali wchodzą w grę ?

Mówię tu w imieniu WTC a więc większej grupy osób.
Wykonawca
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dobry wieczór

Wyjasniając ciąg pieszo-roweowy jak i ścieżka rowerowa będzie wykonana z kostki betonowej bezfazowej - prawdopodobnie z braku miejsca wzdłuż ul Leśnej Inwestor zdecydował się na tamtym odcinku na wspólny ciąg pieszo-rowerowy, który pozowli korzystać z drogi obu grupom użytkowników.

W Rumii pas drogowy jest szerszy i zmieściła się zarówno ścieżka rowerowa oraz z boku chodnik - ale to tylko przypuszczenia.

Pzdr
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ciągi pieszo rowerowe nie nadają się z założenia do jazdy poza hulajnoga 10km/h ale ja nie o tym miałem.
Skoro ktoś już zdecydował i zaprojektował to mimo wszystko jest zawsze mnóstwo detali które można wykonać na wiele sposobów i zazwyczaj nie są sprecyzowane w projekcie.
Przykłady:
Możliwość włączenia się i wyłączenia z ruchu ogólnego - rowerzysta nie pieszy i jakoś dojechać musi.
Profilowania wjazdów na posesję tworzące tor przeszkód.i wywołujące irytację rowerzystów ( nie słyszałem aby ktoś był wstanie ścierpieć progi zwalniające co 5m na dystansie kilku km)
Krawężniki na skrzyżowaniach nawet 1cm są beznadziejne dla opon 18C lub 23C (23mm szerokości przy wysokości opony < 20mm) Znak C-13 obliguje wszystkich niestety do jazdy takimi tworami.
Zawijasy na skrzyżowaniach uniemożliwiające sprawdzenie lewej czy nikt nie nadjeżdża i nie wymusza pierwszeństwa.
Itd.
Chciałbym pomóc zanim to zostanie zrobione co ułatwi odbiór/dopuszczenie do ruchu przez Starostwo Powiatowe owej infrastruktury, co mogę zagwarantować dzięki sensowności rozwiązań a zwykli mieszkańcy na 2 kółkach skorzystają także na tym.
wesand
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Oby nie wstrzymano inwestycji na którą my mieszkańcy Redy oczekujemy od paru lat z powodu żle zaprojektowanej ścieżki rowerowej.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Dopuszczenie do ruchu dróg rowerowych może się odbyć na 2 sposoby albo jako obowiązkowa C-13 albo jako dozwolona C-16 + T-22. Ciągi pieszo rowerowe C-13/C-16 czyli chodniki są skazane na nieobowiązkowość korzystania po ubiegłorocznym przyjęciu wytycznych przez komisję bezpieczeństwa ruchu.
O wstrzymaniu wykonania czy dopuszczenia do ruchu samej drogi mowy być nie może.
Wykonawca
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

O tym w jaki sposób wykonać szczegóły które Pana interesują mówi Projekt Budowlany i SST oraz PN i inne przepisy.
Jako Wykonawcy możliwości zmian mamy niewielkie, albo wręcz zerowe.
Praktycznie o wszystkim decyduje Projektant i Inwestor.

My jako Wykonawcy nie odpowiadamy za jakość Projektu, przepisy i itp, a rozliczani jesteśmy z realizacji robót według dostarczonej nam dokumentacji.


Takie kuriozum.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Tak a jednak potem powstają buble nie nadające się do jazdy i krawężniki wystające na drodze dla rowerów > 1cm , ostatni rekord w Redzie to 20cm.
Pola do manewru macie mnóstwo sam jestem inż Budownictwa z ponad 10 letnim stażem (wykonawstwa/produkcji/projektowania) w zakresie konstrukcji i wiem np że Kierownik Budowy ma obowiązek zgłaszać uwagi do projektu jeśli coś w/g niego jest do kitu lub nie jest sprecyzowane należycie wpisem do dziennika budowy.
Podesłany projekt przejrzałem i udostępnię innym forumowiczom na własnym serwerze (za chwilę podam link)
Już w tym projekcie widzę miejsca potencjalne buble.
Jadąc od strony Gniewowskiej nie będzie możliwości po wjechaniu na rondo włączyć się na drogę dla rowerów( bo ta zapewne będzie wyniesiona 20cm do góry , chyba że ktoś umie skakać na równoległe schody) a jest to obecnie i będzie nadal najczęstszy kierunek jazdy rowerzystów.
W kierunku przeciwnym NIE istnieje w ogóle możliwośc skrętu bezpiecznego na Gniewowską chyba że na skos przez jezdnię.
Widać mnóstwo wjazdów na posesję z nieciągłością drogi dla rowerów a to zapewne wykonacie jako tor przeszkód.
Na ulicy Gniewowskiej za torami i tej nowej widać kretyńskie zaprojektowanie bardzo niebezpiecznego podwójnego skrzyżowania drogi dla rowerów z ulica pod kątem 90stopni na promieniu 0m , ja tak nie potrafię bezpiecznie jechać ale to wada projektowa.

Niemniej dzieki za projekt i polecam się w dowolnym momencie dnia zawsze na budowę mogę podjechać.
Szkoda że NIE chcecie , tylko na tym stracicie bo nasza (WTC) wiedza nic nie kosztuje a na koniec bedziecie musieli robic zapewne poprawki przed odbiorem tak jak było to na 12 Marca (u innej firmy zdaje się) a produkt koncowy chwały/PR wam nie przysporzy.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

jak ktoś miałby inne arkusze, to podzielcie się :P
mario
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

wesand pisze:Oby nie wstrzymano inwestycji na którą my mieszkańcy Redy oczekujemy od paru lat z powodu żle zaprojektowanej ścieżki rowerowej.
jak będą złe ścieżki rowerowe to niech tej drogi nawet nie ruszają.
Mario
ODPOWIEDZ