Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

proterius - kwestia gustu Dla mnie wybrane przez Ciebie osiedle jest, choć ładne, za słabe komunikacyjnie i jeśli jeszcze nie kupiłeś tam mieszkanka, sprawdź dobrze, czy nie przeszkadza Ci odległość od planowanego OPATu (http://popieramopat.pl/index.php/multimedia) żebyś później nie przystępował do ataku na ten projekt

Co do tego "molocha" z Aqusafery to ja już nie wiem co mam pisać Kurczaki czy Princess Tower to moloch, czy Sea Towers też jest brzydka bo moloch, czy Altus też jest brzydki bo moloch, czy Awiator też brzydki bo moloch?
Czasem wydaje mi się, że część ludzi to najchętniej by zostawiło Redę w 19 wieku Kurczę dziś wieżowce to standard, a tu 8 piętrowiec jest molochem

drhacken - zgadzam się Reda Park jest śliczna, a będzie jeszcze bardziej jak podłączą istniejący Park Miejski do nowej części osiedla (do mostku przy Kazimierskiej).
Na prawdę śliczne osiedle, chyba jedyna wada to brak piwnic i może ciut to, że jednak do SKM ciutek z buta trzeba iść, ale są chyba dość często autobusy, wiec dramatu nie ma
proterius
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

No Wicek, co do skomunikowania osiedla to masz absolutna racje, to miejsce dla osob z samochodem, bo komunikacja miejska tam to ciezka sprawa Co do OPATu to tam akurat to nie bedzie mialo znaczenia, moze na Alei Lipowej tak, ale nie na ul. Dlugiej. No a druga sprawa ze ja akurat jestem wielkim zwolennikiem OPATu i na pewno nie przystapie nigdy do ataku na ten projekt, wrecz przeciwnie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Mały spacerek po Redzie i jest nie dobrze oj nie dobrze.... Jak wiadomo, w Aquasferze wszystkie lokale zlikwidowany oprócz sklepu, idąc dalej w kierunku młyna, nie ma już Sklepu Rybnego, a Plac Zabaw Baśniowy Gaj jest czynny tylko do końca sierpnia, potem likwidacja. Przy Gdańskiej obok powstającego Baru u Sąsiada zlikwidowano lumpex/sklep z odzieżą używaną oraz obok ajencję ubezpieczeniową.
Z nowości to ma powstać w budynku przy Gniewowskiej (tam gdzie jest tania odzież) FunPark Croco-Roco Świat Zabawy Dla Małych I Dużych.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze: Przy Gdańskiej obok powstającego Baru u Sąsiada zlikwidowano lumpex/sklep z odzieżą używaną
A nie przenieśli przypadkiem tego lumeksu na piętro w tym budynku ? Zdaje się, że widziałam "koziołka" z informacją przy poczcie.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Co nie zmienia faktu, że punkty usługowe albo zostają zlikwidowane albo przeniesione do mniejszych lokali.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

to prawda. Ilość pustych lokali jest bardzo duża, ale spokojnie z czasem jak Reda będzie zyskiwać mieszkańców w tym tempie co ostatnio, to i lokale będą się zapełniać - tylko szkoda, że na ogół to małe lokale są i nic poza sklepikiem tam się nie zmieści

Co do Rybnego to wiedziałem, że szybko padnie. Oni mieli otwarte do 17.00 - a o tej godzinie to duża część mieszkańców dopiero wraca z pracy
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

coś się dzieję w budynku po sieci 34, postaram się dowiedzieć co tam się święci, z tego co widać to na razie remont
Redzianin od urodzenia
Robin
Częsty Bywalec
474 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Wicek pisze:to prawda. Ilość pustych lokali jest bardzo duża, ale spokojnie z czasem jak Reda będzie zyskiwać mieszkańców w tym tempie co ostatnio, to i lokale będą się zapełniać - tylko szkoda, że na ogół to małe lokale są i nic poza sklepikiem tam się nie zmieści
Ale po co duże lokale w sytuacji gdy małe nie mogą się utrzymać? Kolejny fitness club, sala zabaw itp.? Wokół takie biznesy padają jak muchy. To dlatego, że koszty prowadzenia działalności są bardzo duże. Jedyną radą jest wysoka jakość, ale niestety nie tylko to. Mam nadzieję, że wraz z rozwojem miasta będzie się polepszać oferta usług. Nie tylko w ilości, ale przede wszystkim w jakości.
stefcio1985
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Mam pytanie do Forumowiczów, czy Ktoś z Państwa orientuje się, czy działka na tzw. wyspie została sprzedana?.Swego czasu wisiał w tym miejscu transparent - Na sprzedaż.Ostatnio zniknął.Zastanawiam się, czy Ktoś go zerwał, czy faktycznie znalazł się jakiś nabywca.Druga sprawa, to nieruchomość po Dworku w Ciechocinie.Straszne jest to, że coś co było wizytówką miasta stało się jego "zmorą". Rozumiem, że wydarzyła się tragedia i właściciel stracił cały dobytek, ale czy naprawdę nie można uporządkować jakoś tego miejsca, rozbierając te ruiny?To samo dotyczy hotelu "widmo", przy wjeździe od strony Wejherowa.Ile jeszcze lat będziemy mieli takie "piękne" widokówki z Redy ?.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Heh hotel widmo to to na cechowej, za burgerem? Jesli to to, to faktycznie slabo wyglada. Tak mi sie nawet wydaje, ze tam na parterze jest kilka okien. Moze ktos tam mieszka?? A tak apropo jeszcze, kto sie orientuje, co to za "budowla" z kijkow, krzakow i kwiatow pod ulica Buczka?? Dobrze ja widac z kolejki SKM.
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

@Mazur to jest Ptasi Ogród... http://e-reda.pl/viewtopic.php?f=13&t=3840
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Michał pisze:coś się dzieję w budynku po sieci 34, postaram się dowiedzieć co tam się święci, z tego co widać to na razie remont
Dziś wszystkie okna były odsłonięte i w środku wygląda tak jakby demontowali pozostałe wyposażenie...

Z tego co pamiętam to na forum padły dwie bardzo możliwe propozycje co tam może być, Rossmann albo sklep Meblowy
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

dziś dowiedziałem się od panów tam pracujących, że ma być tam kolejny sklep spożywczy ..
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ciężko im się będzie utrzymać na tutejszym rynku w obecności taniej Biedronki i Polo
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

W budynku po Sieci 34 praca wre... może będzie tam Fresh? Chodź to odłam Żabki więc raczej tak blisko siebie by nie otworzyli swoich sklepów?

W budynku Polo Marketu zlikwidowano stanowisko z elektronicznymi papierosami, zostało przeniesione do Rumi.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ