Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Semeko zbuduje osiedle nad rzeką?

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Usłyszałam dzisiaj, że Semeko wykupiło podobno teren nad rzeką (okolice ulic Sportowej i Tenisowej) i zamierza tam wybudować...bloki :]. Byłoby to trochę dziwne, jako że niedawno mówiło się jeszcze, że jest to "pas chroniony" i żadnej zabudowy na nim nie będzie...

Czy ktoś może potwierdzić te informacje?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Teoretycznie, jest to możliwe. Tereny w tym miejscu są dość rozległe i z pewnością bloki by się zmieściły... co można zobaczyć na mapie satelitarnej http://e-reda.pl/reda/mapa.php
Ale czy to prawda, to nie mam pojęcia. Słyszałem coś o terenach za Obwodową, ale tutaj, kto wie...
Shaggy
Początkujący
14 postów
Początkujący
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Na terenach w okolicy ul. sportowej dopuszcza się możliwość zabudowy pod mieszkalnictwo wielorodzinne do wysokości 12 metrów, a więc wszystko na to wskazuje, że powstanie tam jakieś osiedle Semeko.
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Shaggy pisze:Na terenach w okolicy ul. sportowej dopuszcza się możliwość zabudowy pod mieszkalnictwo wielorodzinne do wysokości 12 metrów, a więc wszystko na to wskazuje, że powstanie tam jakieś osiedle Semeko.
Dobrze, że chociaż "tylko" 12 m....
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

A ja słyszałem, że tam są jakies zawiłości prawne, o których Nasz Urząd niechce mówić, przynajmniej architekt. Tam w ogole nie powinno być żadnych budynków. Dyskusja na ten temat toczy się na sąsiednim forum MTK
Awatar użytkownika
Wilma
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

My możemy też sobie pogadać, bo mnie zdziwił ten plan budowy, ponieważ zawsze słyszałam, że budować tu nie wolno, bo jest to pas ochronny rzeki Redy. Miały być tu tereny zielone, coś podobnego do parku, ale może przepisy się zmieniły i rzeki chronić nie trzeba.
rychu

17 lat temu

może rozchodzi się tylko teren pola uprawnego przy obowdowej a za sportową...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Tak to prawda
Semeko kupiło tam 5 albo 6 ha
Awatar użytkownika
otik
Ja tu zaglądam
25 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Już samo to, że ktoś odważył się pomyśleć o tym, że można na tym "dziewiczym" terenie zarobić sprzedając go pod budownictwo, nie świadczy najlepiej o włodarzach naszego miasta i lepiej byłoby gdyby te sensacje okazały się plotkami. Jak tak dalej pójdzie, to na spacery będziemy chodzić na sąsiednie osiedla, a nie np do parku :? Żenada :!:
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

To nie są plotki.
Grunty należały do osoby prywatnej a nie do władz naszego miasta.
Awatar użytkownika
wintermute
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Dzisiaj Panowie geodeci mierzyli ten teren i z tego co zaobserwowałem to chyba dzielili go na mniejsze działki.
anna97
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

plany semeko zabudowy tego terenu już są- tylko się usiąść i płakać: chaotyczna zabudowa , 30 (sic!) bloków jeden na drugim, a przy samej rzece ogrommny parking, bo nie można tam wcisnąć bloków ze względu na linie wys. napięcia! (gdyby ktoś zapragnął spacerów zawsze może powypoczywać na parkingu). O H Y D A!!!!!

Ciekawe co teraz będzie na str. internetowej redy, gdzie dotąd było zdj. rzeki redy, jako głównej atrakcji turystycznej naszego miasta- teraz będzie to już nie "korytarz ekologiczny", "pas ochronny", "siedlisko ptactwa" czy nawet miejsce spacerów- ale coś na obraz i podobieństwo rzeczki Kaczej , która płynie przez gdyńskie osiedle Karwiny w c h o d n i k u z b e t o n u ! ! ! ! ! !
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Hej anna97 - czyżbyś miała link do tych planów? Jeśli tak, to spróbuj go zamieścić. Skopiuj po prostu cały adres - nie musisz wpisywać znaków typu
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Tak to juz jest. w miastach brakuje terenów budowlanych. W Wejherowie osiedle Fenikowskiego też jest przy samej rzece. Myślę jednak, że nie bedzie tak źle.
Organ wydajacy pozwolenie na budowę określe inwestorowi gdzie i jakie maja byc tereny przeznaczone na rekreację mieszkańców. Inna sprawa, że własciciel gruntów, czyli prywatny inwestor stara sie wycinąc z terenu budowlanego ile sie da.
Awatar użytkownika
Wilma
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Najbardziej dziwi mnie to, że do niedawna ekolodzy uważali, że rzekę trzeba chronić (pasem zieleni), a teraz już nie trzeba. zabetonować rzekę Redę!!!!!
Zablokowany