Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nova Reda Park

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Can
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

hehe nie badzcie tacy pewni estakade budowali 25 lat tyle samo beda cokolwiek budowac w redzie ;)
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

metro w Warszawce też chyba 25 lat?:>
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

a basen w redzie buduja juz chyba ze 100 lat... :/
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

a o lodowisku to chyba już zapomnieli :((
wluczy-kij
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

no i czy to nie bulwersujace budowanie aquaparku pod pregierzem zmiany w studium zagospodarowania dla wiezowcow?! ja uwazam to za czyste swinstwo! :x po co w Redzie 55-metrowe wieze? drugiego Gdanska sie zachcialo...
no i tlumaczenie - bo chcemy byc widoczni z OPAT - pani z Semeko :roll: niech sobie reklame postawia :p
wluczy-kij
pomorskie.blogspot.com
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Uchwała w sprawie uchwalenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Redy (dla wschodniej części miasta) wraz załącznikami dostępna jest tutaj.

"Dyskusję" na ten temat podczas sesji Rady Miasta można obejrzeć tutaj (początek od 1:05). Uchwała przeszła bez głosu sprzeciwu i tylko jednym głosem wstrzymującym się.

Kto ma ochotę, ten niech przeczyta, obejrzy i sam wyrobi sobie opinię.
dzieju
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Chyba coś przeoczyłem - nie bardzo rozumiem skąd to oburzenie. ??
Ma powstać nowa dzielnica z nową zabudową .Dlaczego miało by to przeszkadzać komukolwiek ???
Może ktoś kupując mieszkanie czy dom miał zastrzeżone otoczenie oraz liczbę ludności w mieście . Reda jest rozwijającym się miastem, to dobrze prawda ??? Jak komuś przeszkadza taki rozwój to prosimy na ,,prywatną " wieś . Wszystko inne jest naturalne i normalne.
Rozumiem, że Reda miała by zostać enklawą kilku biadolących mieszkańców . Bzdura kompletna . :twisted: :twisted:
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Witam wszystkich , jestem tu nowy :) Jezu jak ja chciałbym mieć ten Aquapark w Redzie ponieważ byłoby to nie tylko reklamą dla Redy ale też wspaniała zabawa dla mieszkańców .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

A ja bym jeszcze chciał multipleks i halę widowiskowo-sportową. No to co, że Trójmiasto pod bokiem, ja chcę tu, obok mojego bloku, żebym nie musiał daleko chodzić. :wink:

Nie pamiętam, żeby ktoś krytykował powstanie aquaparku jako takiego. Inwestor zarobi (tak trzeba zakładać), a miasto zyska atrakcyjny obiekt. Super!

Pytanie jest jednak czy mamy pewność, że inwestor wywiąże się z umowy i wybuduje aquapark, czy tylko wybuduje szereg osiedli o bardzo dużej intensywności zabudowy.

Budowa dużych osiedli mieszkaniowych to dla miasta duże koszty, a małe zyski.
Dodatkowe inwestycje w infrastrukturę w otoczeniu osiedli (drogi, szkoły itd.), a także inne koszty (np. dopłaty do przedszkoli) będą poważnym obciążeniem dla miasta. Tysiące mieszkańców to również tysiące samochodów dojeżdżających do/z Trójmiasta. Bo przecież miejsc pracy nam nie przybędzie za wiele. Czy Reda jest na to przygotowana?

Każda uchwała Rady Miasta w sprawie zmiany przeznaczenia terenu pod usługi, a tym bardziej gruntu rolnego, na teren pod wysoką zabudowę wielorodzinną oznacza wielomilionowe zyski dla właścicieli gruntu - bez względu na to, czy coś na tym terenie powstanie czy nie. A chodzi o tereny o obszarze dziesiątków hektarów - kilkakrotnie więcej od tego, na którym powstaje Osiedle Przy Młynie.
A cóż takiego zyskało na tym miasto?
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Z tego co wiem od jednej osoby z UM umowa z Semeko jest tak napisana, że inwestor nie może zacząć budowy bloków zanim nie zbuduje basenów.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Z informacji uzyskanych od Radnych wynika, że umowa podpisana w 2007 roku, to była jedynie umowa wstępna i wcale nie jest taka jednoznaczna.
Po pierwsze, pozwolenie na budowę udziela Starostwo, UM nie bierze w tym w ogóle udziału, i jeżeli projekt jest zgodny z mpzp, to nie ma żadnej możliwości, żeby odmówić zgody na budowę. Na podstawie umowy z inwestorem UM może odwoływać się do sądu itd., ale życzę powodzenia.
Na ostatniej sesji Burmistrz mówił to samo - od momentu uchwalenia mpzp UM ma niewiele do powiedzenia.
Po drugie, teren na którym ma powstać aquapark leży daleko od ul. Obwodowej, daleko nawet od połączenia Kosynierów-Obwodowa, najpierw musi powstać infrastruktura, drogi itd., a dopiero później aquapark. Żeby SEMEKO było na to stać, to z infrastrukturą muszą powstawać budynki mieszkalne - tak się to działo na Osiedlu Przy Młynie.
Na początku aquapark miał być samodzielnym budynkiem, teraz ma być umieszczony w dużym kompleksie mieszkalno-usługowym - inaczej nie będzie się opłacać. Więc jak to dokładnie będzie? I oto właśnie chodzi, że nie wiadomo.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

mało tego semeko dopiero co buduje 3 budynki nad rzeka, pozostało jeszcze 35! pomijajac fakt wykancza bloków przy szkolnej, oraz to, ze przy Młynie, też jeszcze bodajże 3 budynki dostawią. Dziwi mnie ta ich odwaga w inwestowaniu... mamy niby spadek popytu, a oni nadal budują na potęgę:) ciekawa sprawa
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Na Szkolnej pozostało im tylko dokończenie (odbiór w kwietniu 2009). Na osiedlu przy Młynie zostało im 3 budynki do ukończenia oraz 2 do zbudowania. I całe osiedle nad rzeczką. Póki co mają w planach 6 budynków (ostatni ma odbiór na grudzień 2009).
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Mam pytanie :
Kiedy jest następna sesja Rady Miejskiej miasta Redy ? Bo bym chciał obejrzeć tą sesje i może się coś dowiemy ?

Co do tego osiedla nad rzeczką , mają jeszcze duuuuuuuuuuuuużo roboty :)
dzieju
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

ZARAZ , ZARAZ
Zaskakuje mnie jedno !!! Mowa tutaj o pieniądzach , które to miasto będzie wydawać na nazwijmy to - skutki budowy osiedla.
Jeśli ta sprawa jest tak powszechnie wiadoma , i jeśli nie trzeba geniusza aby dojść do takich wniosków - to uważacie ,że ktoś kto podpisywał zgodę pod planem zagospodarowania przestrzennego , był .... KRETYNEM ???????????
Jeśli nie to , może to szukanie dziury w całym ??????
Zablokowany