Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nova Reda Park

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Jak podała telewizja TTM, burmistrz Redy, Krzysztof Krzemiński przygotowuje się do podpisania porozumienia z firmą SEMEKO w sprawie budowy osiedla mieszkaniowego wraz z centrum rekreacyjno wypoczynkowym i kompleksem basenów.

Jak się Wam podoba ten pomysł?
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Pomysł się podoba, i to bardzo....miejmy nadzieję, że zostanie zrealizowany ;)
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Semeko i baseny? Hmmm ... Deja vu?
Awatar użytkownika
Wilma
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Od 20-tu lat słyszę o basenie w Redzie, więc chyba nie będę się zbyt przywiązywać do tych planów......
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

To może słynne lodowisko też??????????????????? :roll:
darek95
Bywalec
196 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

nareszcie w nasym miescie się coś zmieni , a to link do sesji redy w sprawie http://www.portal.tkchopin.pl/index.php ... ilm=02.wmv
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

nie mogę sobie przypomnieć... czy ja już kiedyś słyszałem o podobnym pomyśle...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Jak podpiszą dokumenty to uwierze. Ale nie jest to koniecznie dobry pomysł.
Aqua Park w Sopocie nie zarabia na siebie mimo że znajduje się blisko 3miasta. Ciekawie jakim sposobem miałby zarobić na siebie aqua park u nas, jęzeli mnieszka tu dużo mniej mieszkańców
darek95
Bywalec
196 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Witam wszystkich-Ostatnio pojawila sie duza szansa na powstanie basenu a wlasciwie kompleksu basenow (aquaparku) z centrum rekreacyjno-wypoczynkowym-Na ostatniej sesji Rady Miejskiej przyjeto uchwale upowazniajaca Burmistrza Miasta do zawarcia porozumienia z SEMEKO w tej sprawie [Arturze pytales wczesniej w innym watku o to porozumienie]-Jest to wstepne porozumienie, wedle ktorego SEMEKO na terenie Redy przyleglym do ul. Obwodowej i wzdluz polaczenia drogowego Kosynierow-Obwodowa zrealizuje inwestycje w sklad, ktorej wejda: osiedle mieszkaniowe, obiekty uslugowe i wspomniany aquapark-Natomiast miasto zobowiazuje sie miedzy innymi do uchwalenia planow zagospodarowania przestrzennego z zabudowa wielorodzinna sredniowysoka (do 6 kondygnacji nadziemnych) z dopuszczeniem budowy dominant nawet bez ograniczen wysokosci-Miasto ma zwolnic tez SEMEKO z podatkow od nieruchomosci (tylko aquaparku)-Nalezy wspomniec, ze wlascicielem terenow, o ktorych jest mowa jest SEMEKO (albo juz ma podpisane wstepne umowy z wlascicielami ziem)-W porozumieniu zaznaczono tez, ze jako pierwsza zostanie zrealizowana inwestycja kompleksu basenow, ktory ma powstac nie pozniej niz 2 lata od uzyskania przez SEMEKO pozwolenia na budowe obiektu.
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

W pierwszym momencie wiadomość mnie ucieszyła. Później zdałam sobie sprawę, że budowa "kompleksu basenów" spowoduje zapewne rezygnację z budowy basenu tradycyjnego. Obawiam się, że w centrum na wzór aquaparku zwykły basen będzie z jednej strony mniejszy, z drugiej - bilet wstępu będzie droższy niż na zwykłą pływalnię. A nie wszyscy chodzą na basen po to, by pozjeżdżać ze zjeżdżalni. W aquaparku w Sopocie byłam raz i przyznam, że znacznie chętniej odwiedzam basen przy szkole w Wejherowie. I taki obiekt bym raczej widziała w Redzie. Poza tym również wątpię w opłacalność przedsięwzięcia komplesu basenów w naszym mieście.
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Hmm o tym nie pomyślałam... Dobrze by było, gdyby oprócz basenów typowo "aquaparkowych" zrobili też zwykły basen "sportowy"... Ale problem z ceną biletów pozostaje, jeżeli będą podobne do cen z Sopotu, to raczej tłumów tam nie będzie. Każdy pójdzie raz zobaczyć i tyle. A jak będzie chciał popływać, to pojedzie do wspomnianego już Wejherowa, bo nawet doliczając dojazd wyjdzie taniej...
Gość

17 lat temu

aquapark na pewno sie przyjmie... mamy 180 tys ludzi w wejherowskim, polowe z tego w puckim.... i juz jestesmy powyzej 250 tys potencjalnych klientów:) a , ze to bedzie na obwodowej obok drogi do Auchan to juz wogole...niezle
Przegląd Prasy

17 lat temu

Dziennik Bałtycki pisze:Reda. Prywatny inwestor wybuduje aquapark

W Redzie prywatny inwestor chce wybudować centrum rekreacyjno-wypoczynkowe wraz z kompleksem basenów. Inwestycja ma powstać przy planowanym połączeniu drogowym ul. Obwodowej w Redzie z ul. Kosynierów w Rumi, w pobliżu budowanego hipermarketu.

W mieście od wielu lat mówi się o budowie basenu. Kilka lat temu władze miejskie przygotowały nawet projekt całej inwestycji, ale do jej realizacji nie doszło. Teraz jest realna szansa, by w mieście powstał nie tyle jeden basen, co cały aquapark.

Inwestycję o nazwie Nova Reda Park chce zrealizować Grupa Inwestycyjna Semeko, która w Redzie buduje osiedla mieszkaniowe. Zwróciła się ona do władz miasta o podpisanie porozumienia w sprawie realizacji inwestycji, nad tym projektem debatowano na ostatniej sesji.

- Spółka zobowiązuje się do wykonania projektów budowanych, budowy kompleksu basenów i centrum rekreacyjnego w ciągu 2 lat od uzyskania pozwolenia na budowę - wyjaśnia Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Zbuduje też drogi dojazdowe. My z kolei musimy uchwalić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu, rozważymy zwolnienie inwestora od podatków od nieruchomości w obiektach służących rekreacji wodnej. Będziemy też pomagali w promowaniu nowego kompleksu.

Sprawa budowy aquaparku wzbudziła duże, pozytywne emocje wśród radnych.

- Taki park wodny ma ogromne znaczenie dla rozwoju miasta - przekonywał Kazimierz Okrój, przewodniczący Rady Miejskiej. - To potężne koło napędowe dla Redy. Dzięki temu miasto nie będzie się kojarzyło jedynie z sypialnią Trójmiasta, ale będą tu atrakcje, dla których warto będzie przyjechać.

Joanna Kielas - Dziennik Bałtycki
Awatar użytkownika
otik
Ja tu zaglądam
25 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

A mnie się marzy najzwyklejszy basen, taki np. w którym bilet wstępu na cały dzień wynosi 3 zł (chodzi o basen odkryty):roll: . Gdyby taki basen był w Redzie, nie trzebaby stać w korkach, aby się popluskać i poopalać. Poza tym takiego basenu nie ma w naszej okolicy, więc przy niskich cenach ludzie zjeżdżaliby się z całego małego trójmiasta. Takie baseny funkcjonują w innych miejscowościach, np. w Grudziądzu czy Inowrocławiu. Nie rozumiem, dlaczego nie ma podobnych w Wejherowie czy Rumi (być może bliskość morza ma na to wpływ).
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

W naszym klimacie na razie nie warto budować odkrytych basenów. Skoro już inwestować, to lepiej w obiekt całoroczny, a nie taki, który będzie wykorzystany przez miesiąc albo dwa. Szczególnie, że mamy tak blisko nad morze :) Nie wyobrażam sobie, żeby mieszkaniec Redy wolał opalać się nad odkrytym basenem niż na plaży :)
Zablokowany