Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

no no, z tej mapki to wynika że to całkiem blisko Redy będzie, tylko ten straszący budynek lammexu jakoś tam pasować nie będzie :P
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Chcę wspomnieć o sprawie, na którą zawsze zwracam uwagę przy tego typu okazjach. Zresztą pisałem o tym jeszcze kiedy były to plany dalece rozmydlone. Dlaczego w całym tym przedsięwzięciu komercyjnym, realizowanym przez firmę prywatną miasto Reda nie włożyło wysiłku by przy tej okazji wypromować piękną, prostą nazwę miasta. Słowo REDA powinno być odmieniane na wszystkie sposoby, najlepiej zawarte w nazwie, lub być dołączone do nazwy. Tymczasem sami pytacie czy to aby napewno jest w Redzie, bo nie ma o tym mowy bezpośrednio w reklamie. W pierwszych artykułach już pojawia się tekst o obiekcie "na granicy Redy i Rumi". To frajerstwo dawać w ten sposób wyrywać sobie śmietanę z tego co zakładamy, że powstanie i wreszcie będzie czymś "na miarę naszych możliwości i oczekiwań" ;) Mimo, że Auchan też leży niemal na granicy (dużo bliżej niż przyszła aquasfera) nikt nie mówi o nim jako o obiekcie na granicy, tylko o Auchanie Rumia, bądź Porcie Rumia, bo tam rozumieją co znaczy promocja. Stąd pewnie niedawno otwarto Galerię Rumia. Zadbali o to by nazwa ich miasta pojawiała się bardzo często nie tylko w regionie ale w całej Polsce. Może da się jeszcze coś zrobić drodzy rządzący, by trochę z tego tortu jakim może być sukces firmy Semeko przypadło i miastu .... ?
długi
Znam to forum
146 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Damian 100% racji !!! Wątpię że coś uda się jeszcze zmienić. Ja jestem zdania że nasi włodarze są delikatnie mówiąc za "miękcy" w rozmowach z Semeko. A argument jaki słyszałem z kręgu burmistrza że mamy im być wdzięczni że w ogóle budują w Redzie bo rośnie nam liczba mieszkańców (większe wpływy do budżetu) kompletnie do mnie nie przemawia. Nie na tym polega partnerstwo.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Do mnie w tej sytuacji kompletnie nie przemawia słowo "wdzięczność". W interesach takie słowo nie ma racji bytu, wdzięczni to kiedyś mieliśmy być za wszystko bratniemu narodowi. Teraz wdzięczność umarła i nie żyje. Czysty biznes trzeba robić a nie opowiadać banałów. To Auchan i Galeria dała Rumi promocję z dobrej woli, wdzięczności, czy z czego tam jeszcze?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Racja, w tym starym artykule była mowa o Reda Nova Park czy jakoś tak, a teraz już nic ...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ja mam pytanie. Cemu na tej mapce:
http://oferta.semeko.pl/aquasfera/lokalizacja.html

Aqua sfera usytuowana jest po jednej stronie obwodowej ( chyba, że im się tak niezdarni ten znaczek ustawił) a natej mapce:

http://pomorskie.blogspot.com/2010/03/a ... rumia.html

po drugiej stronie Obwodowej.

To ma być budowa w tych widełkach między Obwodową a Gdańską czy po przeciwnej stronie Obwodowej ?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

A jak Ci się wydaje? ;) Czy to inwestor ma pewniejsze informacje, czy też blogger ze strony, którą podałaś?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

No tak włnie myślałam, ale ci blogerzy mogliby być trocę dokładniejsi. Wystarczło wejć na mapk ze strony Semeko
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

A wiadomo jaką powierzchnie będzie miał sam aquapark?
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Nie sądzę, by podawanie lokalizacji wystarczało i wyczerpywało możliwości wypromowania miasta przy okazji tej inwestycji. Widać też, że nie wiadomo dlaczego, ale już zaczyna funkcjonować bardzo niekorzystny dla nas termin "na granicy Redy i Rumi". Rumia zupełnie niezasłużenie zostaje tu wymieniana, gdzie przypominam przy okazji Auchana Reda nie została ujęta w żaden sposób (a tu Auchan faktycznie leży niemal na granicy). Mało tego jest do dziś "tępiona" - patrz sprawa ul.Kosynierów. Przypominam niedawny spór o nazwę hali na granicy Sopotu i Gdańska. Tu obiekt faktycznie jest na granicy, a spór o nazwę był zażarty kończąc się kompromisem. Pokazuje to jednak jaką wagę przywiązują do takich spraw świadomi rządzący. W przypadku aquasfery zgadzam się - nie wszystko stracone, jednak pozycja do negocjacji jest już osłabiona. Trzeba jednak natychmiast podjąć działania "dyplomatyczne" w tej sprawie. Podejście opisywane wyżej "bądźmy wdzięczni......" nie zasługuje na komentarz. Mam nadzieję, że ktoś z radnych tu zagląda, zajmie się sprawą i niedługo pochwali pierwszymi sukcesami. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ale w hali granica przebiega dokładnie poprzez linię środkową boiska.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Nie ma wogóle nad czym dyskutować. Nasz obiekt jest jak najbardziej na terenie Redy nie nie widzę żadnych podstaw by pisać, że na graniczy Reda/Rumia. Preciez dalej jest jeszcze np. Biała Rzeka która zalicza się do Redy. śmieszne jest to nazewnictwo, co nie zmienia faktu, że patrząc na te wszystkie artykuły i wiadomosci to Rumia jest brdziej "rozsławiona", nie rozumiem dlaczego. Może to właśnie wynika z promocji i ktoś sie powinien się tym zająć. Redzie jest potrzebny dobry PR
ODPOWIEDZ