Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Mnie zawsze mówiono, że pisze się "Rumii"
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Gdynia - Gdyni a jednak ludzie potrafią pisać przez jedno i i nie piszą Gdynii ;/ ja rozumiem, że przeciętny zjadacz chleba nie musi być znawcą deklinacji ale nie ludzie którzy piszą artykuły...;/ Dorma to źle Ci mówiono pisze się przez jedno i.
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

jeśli -ia występuje po spółgłoskach wargowych p, b, f, w, m, to bez względu na wymowę w wyrazach rodzimych i przyswojonych piszemy -i, natomiast w wyrazach obcych -ii,
jeśli -ia występuje po n, to piszemy -ni w wyrazach, których zakończenie wymawiamy w mianowniku jako [-ńa], natomiast w tych wyrazach, których zakończenie wymawiamy jako [-ńja], piszemy -nii,
źródło: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629325

Mam nadzieję, że to rozwiązuje sprawę i możemy skończyć offa ;)
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

coś ruszyło ? ;)
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Dorma pisze:Mnie zawsze mówiono, że pisze się "Rumii"
To mnie mówiąc szczerze - niesamowicie zaskoczyłaś ... :)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Dormę ktoś żle uczył pisać.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Dlatego też robię tyle błędów ortograficznych i mam dysortografię. Tak to wszystko wina nauczycieli ;)
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Michał pisze:coś ruszyło ? ;)
Chyba ruszyło.. "Semekowcy" zaczynają osuszać teren (tak mi się wydaje) - rozkładają rury, itd..więc to pewnie w celu odpomowania wody.
Postaram się zdawać relacje z postępów ich działań :)
Anika
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

dziękuje ;) czekam na nast :)
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

:) zanim całość nabierze kształtu, zapewne minie trooochęęę czasu.. Ale póki co - wywożą ziemię, osuszają.. Roboty naprawdę idą.. ;)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Noo, właśnie tamtędy przejeżdżałem i kręci się tam kilkunastu panów, jakiś ciężki sprzęt, pełno rur do osuszania, i kilka samochodów.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Nie ma co gadać, na pewno fajnie, że coś się dzieje, a nasze miasto nie wegetuje i nie trwa w obojętności ;-)
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Dziś SEMEKO rozpoczęło prace ziemne. Koparka schowała się w wykopie, który usytuowany jest kilkanaście metrów od ulicy Obwodowej, a kilka metrów od "różowego" budynku (obecnie jest tam warsztat samochodowy). Ciekawi mnie co TO będzie.

Zaglądając na stronę SEMEKO można dowiedzieć się, że rozpoczęto sprzedaż 8-piętrowego budynku Atlantic. Czy chodzi właśnie o ten budynek? Jeśli tak, to wyobrażam sobie miny mieszkańców ww. "różowego" budynku, gdy konstrukcja będzie rosła w górę....
Zibi pisze:(...) a projekt cały czas ewaluje, zarówno w sferze architektonicznej, jak i marketingowej; zmienia się bowiem sytuacja na rynku finansowym oraz koniunktura budowlana; stąd ostrożność inwestorów , co do deklaracji na wyrost
Całkiem sporo "ewalował" od 2007 roku. link. No, ale wtedy trzeba było przekonać Radę, żeby uchwaliła odpowiedni mpzp. :lol:
Dziś opowiada się nam, że za trzy lata powstanie aquapark, a tymczasem SEMEKO sprzedaje pierwszy "bloczek", którego odbiór planowany jest dopiero w 2012 roku. Żeby aquapark mógł powstać za trzy lata, prace przy nim musiałyby już się rozpocząć. Obawiam się, że za dwa lata dowiemy się, że plany "ewalują". A będą na pewno, jeśli UM wspólnie z Auchan nie wybudują w końcu drogi Kosynierów - Obwodowa, przy której deweloper będzie mógł postawić swoje bloki i ewentualnie aquapark. Ewentualnie. :tongue:
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

długi
Znam to forum
146 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Słowo klucz w tym materiale to : "wstępnie" :-) Ale ja tam jestem dobrej myśli.
ODPOWIEDZ