Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Dla mnie to nie do pomyślenia..
Niech ktoś zaprzeczy!!!
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

druga.strona.lustra pisze: Semeko po ciuchu wycofało się z budowy aqaparku
Jakieś konkrety? Wiarygodne źródła tych informacji? Tylko od razu uprzedzam - plotki zasłyszane od szwagra sąsiadki teściowej nie stanowią takich źródeł :)
Awatar użytkownika
druga.strona.lustra
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Nie mieszam w to szwagra, ani sąsiadki, ani teściowej. Źródła nie podam, bo oficjalnie nikt się na ten temat nie wypowiedział. Jeśli ktoś chce, niech traktuje to jak plotkę. Konkrety (a raczej ich brak), będzie coraz bardziej widoczny. Jest taki fragment w "Kubusiu Puchatku": "The more he looked inside the more Piglet wasn't there" (Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej prosiaczka tam nie było).
druga.strona.lustra
Agamtb

12 lat temu

W zasadzie ta informacja nie powinna dziwić...
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

A to nie będzie tak, że koszty pozwalające utrzymać baseny na poziomie zero, będą ukryte w opłatach mieszkańców? Byłem o tym przekonany.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Czyżby taki "chuit matetindody" jak w kabarecie AniMruMru? Aquasfera owszem, będzie ale w piwnicach i garażach?
Przykład Gdańska czy Sopotu nie pasuje do Redy, tutaj nie ma w zasadzie innych atrakcji więc Aquapark mógłby mieć wzięcie jako miejsce spędzania wolnego czasu. Popatrzmy choćby na zainteresowanie lodowiskiem. Ten sopocki to zupełnie co innego i podejrzewam, że wcale nie miał wykazywać zysków. To jest chyba prestiżowo - ambicjonalna inwestycja Pana Rysia. A z innej beczki, cóż to za Aquapark który nie ma nawet basenu do pływania? A przy tym ceny zniechęcające do regularnego korzystania. Aquaparki rzadko kiedy potrafią się same utrzymać (chyba oprócz Leszna, które ma zupełnie gratis podgrzewanie wody a i tak chyba nieznacznie dopłaca) więc i tu nie będzie wyniku bez udziału miejscowych samorządów i zapełnienia basenu w tygodniu szkołami. A miasto Reda i Semeko to przecież papużki - nierozłączki więc o co może chodzić? Już się nie kochają?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Agamtb pisze:W zasadzie ta informacja nie powinna dziwić...
Dlaczego?
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

- Są papużki nierozłączki ?
- Są !
- To poproszę jedną !
:-)
reda29
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ostatnio słyszałem w radio (wiarygodnym) że Aquaparki to ....wtopy właścicieli!
Nie przynoszą dochodów a generują koszty.
Może oni też słuchali?
Moim zdaniem ood początku to był ten "chłyt" marketingowy - normalnie nazywany kantem.
Jak można się wycofać z powodu "ekspertyzy terenu"?!
To znaczy: nie wiedzieli co czynią?....
To ja bym "za Chiny" nie zmieszkał u nich!
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Na pewno miasto zabezpieczyło się przed taką ewentualnością. Plan zagospodarowania, pozwolenie na budowę obwarowane warunkami itp. Jestem pewien, że Reda tanio skóry nie sprzeda.
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

druga.strona.lustra pisze:... A swoją drogą ciekawe, czy wciągnięci w to bagno (dosłownie i w przenośni) mieszkańcy Aquasfery wytoczą zbiorowy pozew przeciwko Semeko, .....
o pozwie nie ma mowy, umowy sa zawierane na mieszkanie a nie na poboczne dogodnosci, pozatym kazde umowy wielkich firm z maluskimi jak My zawsze sa tak spisane zebysmy wrazie ich wtopy nie mogli ich pozwac. niedawny przyklad SEA TOWER - tez mialbyc piekny basen, chodzily tez plotki o punkcie widokowym i tylko na opisach w folderach reklamowych sie zakonczylo, ktos slyszal o pozwach? a tam za metr placilo sie HO HO :shock: a i Gdynia nic nie maila do niezrealizowanych planow... a gdzie Reda miala by sie burzyc i o co? jak doprowadzila do kapitulacji panstwowych przedszkoli to co sie bedzie wstawiac za prywatnym interesem, helou.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Agamtb pisze:W zasadzie ta informacja nie powinna dziwić...
Po ostatnich informacjach w prasie, wskazujących na to, że taka inwestycja trudno się zwraca, to też by mnie to nie zdziwiło. Ale na miejscu Semeko, nie wycofywałbym się z tego projektu, tylko tak zaprojektował produkt, by był atrakcyjny dla okolicznych mieszkańców. Prawda jest taka, że ludzie z aquaparku korzystaliby okazjonalnie, a z pełnowymiarowego basenu korzystaliby regularnie - co pokazuje liczba osób korzystających z basenu w Rumi, czy Wejherowie...
Zobaczymy, na ile to prawda, ale dobrze by było, gdyby Semeko rozwiało wątpliwości już teraz, czyli zanim wybudowano cały kompleks...
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

A ja słyszałem..., że użytkownik "druga.strona.lustra" ma też "pierwszą stronę", ... ale źródła nie podam... ;).
Proszę o podawanie źródeł informacji bo o plotkach to szkoda czasu dyskutować.
Awatar użytkownika
druga.strona.lustra
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Sam bardzo chętnie przeczytałbym oficjalne wyjaśnienie Semeko na ten temat. A także miarodajną informację od przedstawiciela samorządu, jakie też konsekwencje poniesie Semeko w przypadku niewywiązania się z obietnic. Zajęcie oficjalnego stanowiska byłoby ważną informacją szczególnie dla tych, którzy przy zakupie mieszkania kierowali się właśnie możliwością korzystania z aquaparku. Myślę, że trochę więcej niż parę telefonów od osób zainteresowanych skłoniłoby firmę do zajęcia oficjalnego stanowiska choćby tu, na tym forum. Jednak z tą wiedzą, którą posiadam, stawiam dolary przeciw orzechom, że aquapark nie powstanie. Oczywiście o plotkach nie ma sensu dyskutować i kto chce, niech tak to właśnie potraktuje.

A tak przy okazji, wie ktoś może coś na temat drugiego boiska, które Semeko zobowiązało się wybudować w okolicach ul. Ceynowy? To boisko miało być zdaje się oddane do użytku w 2012 r. (cały kompleks - dwa boiska i plac zabaw - miały powstać w zamian za zgodę samorządu na wybudowanie bloków wyższych niż czterokondygnacyjne na terenie Aquasfery). To drugie boisko nie powstało, a deweloper tłumaczył się ponoć kryzysem (czytaj: koniecznymi oszczędnościami). Kiedy porównać koszt budowy takiego boiska i aquaparku, to też daje trochę do myślenia.
druga.strona.lustra
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Jak Semeko teraz ogłosi, że Aquaparku nie będzie to przecież te ich kolosy w kształcie statków średnio się sprzedadzą, albo będą musieli bardzo zejść z ceny. Myślę, że będą grali na zwłokę do czasu aż nie skończą jeszcze kilku bloków i inwestycji dopiero za jakiś czas powiedzą, że ... no właśnie, że teren nie taki, że za drogo, że nie wiadomo co jeszcze. Jakoś mi się nie chciało nigdy wierzyć, że coś takiego jak Aquapark mogłoby u Nas powstać jak z trudem basen powstaje/powstał(mam na myśli hotelowe). Pożyjemy zobaczymy.
ODPOWIEDZ