Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Wygląda na to, że Semeko ubiega się o pożyczkę w ramach Inicjatywy Jessica i w tym celu powołała spółkę celową "Zespół Basenów Rekreacyjnych w Redzie. Jeśli tak jest to jest to bardzo dobry prognostyk.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Prognostyk? Myślałem, że baseny to pewnik, i finansowanie już jest, a nie może dopiero będzie.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Hmm, nie ma chętnych, żeby odpowiedzieć na pytanie?
Czy budowa Zespołu Basenów Rekreacyjnych w Redzie będzie przedsięwzięciem wyłącznie komercyjnym, czy też Urząd Miasta będzie miał w tym jakiś udział?
A przecież były konsultacje społeczne ....
"Propaganda jest matką wydarzeń"
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

A ja Byłem na konsultacjach jako jeden z bardzo niewielu mieszkańców i z tego co mówił ten pan prowadzący prezentację to jest to w 100% prywatna inwestycja Semeko, a spółka celowa jest powołana po to by móc ubiegać się o kredyt w ramach inicjatywy Jessica.
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Wiadomo, że Semeko nie od dziś zapowiada budowę aquaparku w kompleksie Aquasfera, ale nie ma się co dziwić deweloperowi, że w czasach kryzysu nie decydował się na drogi kredyt i szybką budowę, bo banki albo w ogóle zamknęły się na kredyty inwestycyjne dla tej branży, albo oferowały oprocentowanie i warunki po prostu nie do zaakceptowania. Dlatego też skorzystanie z tej inicjatywy Jessica określam jako dobry prognostyk bo wtedy aquapark powstanie szybko, bo warunki kredytu "Jessica" takie tempo wymuszą. Wiadomo było, że aquapark nie powstanie jako pierwszy z całej inwestycji, ale raczej bliżej ostatniego budynku. Ja trzymam mocno kciuki, bo to dla Redy wielka szansa. W innych gminach to miasta w ramach swoich budżetów budują parki wodne i często potem do nich dokładają. Tu jest prywatny inwestor, który przy okazji realizacji swoich celów biznesowych spowoduje także rozwój Redy. Następnym razem zapraszam na konsultacje społeczne - można się sporo dowiedzieć. Aż żal, że tak mało mieszkańców interesuje się przyszłością swojego miasta.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Dziękuję za odpowiedź. Przyznam, informację o konsultacjach społecznych przegapiłem, a warto wiedzieć, co się we własnym mieście dzieje.

Zgadzam się z Tobą, że budowa samego aquaparku byłaby niewątpliwą szansą dla miasta. Problem w tym, że deweloper opowiada o inwestycji od ładnych kilku lat, uzyskując dzięki tym opowieściom dogodne warunki do działalności budowlanej, a sama inwestycja "leży w polu". Oczywiście kryzys gospodarczy nie sprzyjał inwestycji, ale pozostaje kwestia uczciwego przedstawienia faktów. Teraz mamy prezentowaną nową strategię rozwoju miasta, w której to baseny stały się główną "atrakcją". Jeżeli faktycznie będzie to w 100% inwestycja komercyjna (pytanie jak będzie z utrzymaniem obiektu), to nie dziwię się, że szeroki opis inwestycji zniknął z prezentacji, bo strategia rozwoju miasta raczej nie powinna opierać się na prywatnej działalności dewelopera.
"Propaganda jest matką wydarzeń"
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Oczywiscie chciałbym, aby powstał w Redzie park wodny. Jednakze nie przeceniałbym wpływu takiego parku na rozwój miasta. Z pewnościa jakiś wpływ bedzie miał. Będą musieli zapłacic popdatek gruntowy, zatrudnia troche personelu...
Nie wiem jak wyglada to w Sopocie czy Słupsku, lecz gdzies czytałem, że ekonomicznie to szału nie ma.
No, a mieszkańcy Redy (w tym ja) do krezusów nie należą. Tanio nie jest, a godzina mija szybko. No, ale raz na jakis czas....
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Romek pisze:Oczywiscie chciałbym, aby powstał w Redzie park wodny. Jednakze nie przeceniałbym wpływu takiego parku na rozwój miasta...
Nie wiem jaki miałby wpływ na rozwój miasta. Wiem natomiast jaki będzie miał wpływ na mnie i na moją kondycję fizyczną ...i chyba o to właśnie chodzi mieszkańcom od wielu lat, by i dorośli, i dzieciaki miały w końcu gdzie pływać.
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Romek pisze: Będą musieli zapłacic popdatek gruntowy, zatrudnia troche personelu...
Nie tylko gruntowy, ale przede wszystkim dochodowy i głównie o to chodzi.
Nie sądzę też, by korzystać z basenów mieli tylko i wyłącznie redzianie.
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

A turyści z półwyspu będą mieli lepszy powód by odwiedzić nasze miasto niż tylko taki by postać w korkach przy kościele...
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Basen, aquapark to jeden z elementów normalnego miasta. Dlaczego Reda nie miałaby mieć takiego elementu? Wszystkie miasta sąsiednie mają baseny i obiekty miejskie, których tutaj nie ma. Jaki jest powód tego, że mamy zostawać w tyle? Aquapark to przedsięwzięcie, które ma szanse powodzenia tylko przy dobrym zarządzaniu i pod warunkiem, że ... ktoś Redy nie uprzedzi. Tak jak to stało się np. w przypadku centrum handlowego, galerii itp. Mieszkamy w zespole miast i tak to trzeba traktować. Jeśli ktoś z sąsiadów coś wybuduje, automatycznie przestaje mieć to sens u innych.
Awatar użytkownika
Vervain
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Zigi pisze: Nie wiem jaki miałby wpływ na rozwój miasta. Wiem natomiast jaki będzie miał wpływ na mnie i na moją kondycję fizyczną.

Do powstania basenu jeszcze mnóóóstwo czasu, jeśli teraz się nie ruszasz, wątpię, że zaczniesz regularnie po otwarciu aquasfery
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Vervain pisze:Do powstania basenu jeszcze mnóóóstwo czasu, jeśli teraz się nie ruszasz, wątpię, że zaczniesz regularnie po otwarciu aquasfery
Tak się ruszam, że dziś ledwie chodzę Basen pod wieloma względami nie ma sobie równych.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Romek pisze:Oczywiscie chciałbym, aby powstał w Redzie park wodny. Jednakze nie przeceniałbym wpływu takiego parku na rozwój miasta. Z pewnościa jakiś wpływ bedzie miał. Będą musieli zapłacic popdatek gruntowy, zatrudnia troche personelu...
Jeśli ten projekt powstanie, a głęboko w to wierze to jednak będzie miał ogromny wpływ na rozwój miasta.
- Raz, że będzie to chyba największy pracodawca w mieście (to nie tylko basen, ale cały kompleks sportowo rekreacyjny - baseny, sauny, gabinety masażu, knajpy, bowling, squash itd.)
- dwa, że będą wspominane przez Ciebie podatki
- trzy, że turyści z półwyspu w chłodny deszczowy dzień, którego latem w Polsce pod dostatkiem, będą mogli zawitać do Redy
- cztery, że mieszkańcy Wejherowa, Rumi i Gdyni (przynajmniej Cisowa, Chylonia, Obłuże, Oksywie, Babie Doły, Pogórze) zaczną spędzać weekendy w Redzie
- pięć, że taka inwestycja jeszcze bardziej uatrakcyjni mieszkaniówkę w Redzie, a wzrost liczby mieszkańców to większa kasa w mieście
- sześć, będzie to pierwszy tak nowoczesny obiekt w Redzie, gdzie będzie można pójść spotkać się ze znajomymi, posiedzieć trochę i aktywnie spędzić czas...
- siedem, zwiększy to atrakcyjność lokali w Aquasferze i Osiedlu Przy Młynie, co spowoduje, że więcej lokali będzie się tu otwierać i nie będą znikać tak szybko jak Tiramissu, czy Garmaż
- osiem, może w końcu powstanie w tym momencie niezbędna już droga Kosynierów - Obwodowa (która w Redzie nazywać się będzie ul.Morską)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Dzis Semeko i Polnorod powołali spółkę do wykończenie projektu Aguasfery.Wiadomośc z dzisiejszego wydania internetowego gazety Parkiet .
ODPOWIEDZ