Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

figaro pisze:Jasne, w szczegóły nie ma co się zagłębiać...ale jakby ktoś chciał, to może warto:
http://wyborcza.pl/1,76842,11099511,Aquaparki_tona.html
W Gdańsku w 2012 zrezygnowano z budowy aquaparku, bo z analiz wyszło, że nie będzie rentowny. A w Redzie? Jak myślicie, kto do niego dopłaci, jeśli będzie przynosił straty? Semeko? Nie kochani, my dopłacimy, z naszych podatków (a jak?A no tak, że miasto Reda dostanie obiekt w prezencie, no, może w zamian za pare dobrych działek, jakieś zmiany MPZP).
Wybacz, ale co Ty wymyślasz? Jaki obiekt w prezencie dla miasta? Przecież to własność prywatnego/ych przedsiębiorcy/ów, a nie gminy. Miasto nie ma i nie będzie miało (bo z jakiej racji?) nawet promila udziału.
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Zigi pisze: Nie siejmy niepotrzebnego zamętu.
Dokładnie. Irytujące są takie niczym nie potwierdzone plotki malkontentów, którzy zawsze szukają dziury w całym
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Zauważmy, że w redzie tak naprawdę sam aquapark to część całego projektu - myslę, że po to te inne rzeczy dodali własnie, zeby się opłacało.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

bardzo ładnie zasuwają z budową Aquaparku, ale w sumie nie ma co się dziwić, bo do wakacji 2015 zostało już mało czasu, a wiadomo, że najwięcej roboty będą mieli w środku.

Zdjęcia są słabej jakości, bo miałem tylko telefon pod ręką, ale jak ktoś ma za dużo wolnego czasu to fajnie widać budowę z tej "dzikiej ścieżki" do Portu Handlowego Rumia
Załączniki
aquapark 3.JPG
ze zbliżeniem 3.JPG
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Jak to jest, że jakiś czas temu tylu było chętnych na forum do komentowania, powątpiewania i stawiania bezwarunkowych tez o tym, że aquapark w Redzie nigdy nie powstanie, że to tylko chwyt marketingowy itp. A teraz, jak budowa idzie pełną parą to na forum jest cicho
Łatwiej siać zamęt niż komentować fakty, co?
Polecam zobaczyć budowę na własne oczy.. mają rozmach Ja raz naliczyłem ok 120 osób na budowie.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

adameq pisze:Jak to jest, że jakiś czas temu tylu było chętnych na forum do komentowania, powątpiewania i stawiania bezwarunkowych tez o tym, że aquapark w Redzie nigdy nie powstanie, że to tylko chwyt marketingowy itp. A teraz, jak budowa idzie pełną parą to na forum jest cicho
Łatwiej siać zamęt niż komentować fakty, co?
Polecam zobaczyć budowę na własne oczy.. mają rozmach Ja raz naliczyłem ok 120 osób na budowie.
no neistety nie pracujemy na tej budowie i nie policzymy tych pracowników z taką dokładnością poczekajmy wpierw czy aqupark będzie w stanie się utrzymać - liczę, że liczba placówek handlowych tam obecnych to umożliwi, ale co będzie za rok tego nie wiemy.
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

adameq pisze:Jak to jest, że jakiś czas temu tylu było chętnych na forum do komentowania, powątpiewania i stawiania bezwarunkowych tez o tym, że aquapark w Redzie nigdy nie powstanie, że to tylko chwyt marketingowy itp. A teraz, jak budowa idzie pełną parą to na forum jest cicho
Łatwiej siać zamęt niż komentować fakty, co?
Polecam zobaczyć budowę na własne oczy.. mają rozmach Ja raz naliczyłem ok 120 osób na budowie.
To musiałeś się bardzo nudzić jak ich wszystkich policzyłeś
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

W pracy był, to i policzył. Męczy mnie ta klaka dla Semeko w wykonaniu poniektórych na forum, może wznieśmy pomnik (najlepiej równie okazały jak młyn na wiadomym rondzie)
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

figaro pisze:Męczy mnie ta klaka dla Semeko w wykonaniu poniektórych na forum, może wznieśmy pomnik (najlepiej równie okazały jak młyn na wiadomym rondzie)
Oj uważaj bo zaraz będzie zbiorowy lincz...
Awatar użytkownika
Kindermajster
Znam to forum
133 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Odkąd mieszkam w Redzie i odkąd pamiętam, to na obiektach Moksir w Redzie, miał zostać wybudowany basen... Nie ma go do dziś. Więc jeśli Semeko się postara, to będzie bardzo miło wyjść z bloku i za 10 min pluskać się w aquaparku. Sam się sobie dziwię, ale jakoś nie mogę się już doczekać ; )
Wszędzie na świecie istnieją takie miejsca, z których do innych miejsc jest 50km...
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

To tak jak ja.
Na pewno będę częstym gościem. Dzisiaj jeżdżę do Victorii albo do Faltomu a tak będę miał 15 minut spacerkiem. Jeśli jeszcze będzie sauna z wydzieloną strefą nagości to już w ogóle będzie super.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

figaro pisze:...Męczy mnie ta klaka dla Semeko w wykonaniu poniektórych na forum, może wznieśmy pomnik (najlepiej równie okazały jak młyn na wiadomym rondzie)
Mnie z kolei męczy to wieczne narzekanie na Semeko w wykonaniu poniektórych, może wznieśmy jakiś antypomnik.

Moim zdaniem nic dziwnego, że ludzie chwalą Semeko jak robi coś dobrego, inni mogą krytykować i też spoko - tylko tutaj chyba chodziło o to, gdzie są Ci plotkarze, co głosili:
- że mają kolegę który widział decyzje środowiskową, że Aquapark powstać nie może
- że to tylko chwyt reklamowy i nigdy nie powstanie
itd.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Semeko jest firmą prywatną - a jeśli będzie się starało np. o dotacje na aquapark to co z tego ?? jeśli wszystko będzie zgodnie z prawem i na tym skorzystają mieszkańcy Redy to ja pierwszy przyklasnę. To, że tego typu inwestycje są nierentowne nie do końca chyba jest prawdą - taka inwestycja to gruuube miliony złotych, których nie inwestują jednak idioci, prawda ??
spinny
Forumowicz
51 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Mieszkam w Redzie choć to miasteczko w ogóle mi się nie podoba, nie podobają mi się bloki Semeko (nie mieszkam w nich) itd. Ale-aquapark popieram i wierzę,że powstanie, tym bardziej,że byłam, widziałam,czytałam tablicę informacyjna i niezmiernie się cieszę z tej inicjatywy. Wszystkim krytykującym mogę napisać tylko jedno-zmieńcie podejście do otaczającej Was rzeczywistości nie narzekajcie tylko szukajcie pozytywów,a świat nie będzie taki zły -filozoficznie się zrobilo.
ODPOWIEDZ