Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Żeby nie było tak, że ten basen sportowy będą odkładać na "święty nigdy" Wychodząc z założenia, że skoro są w obiekcie inne baseny, to ten aż tak potrzebny nie będzie. A nie ukrywam, że ja osobiście czekam z największym utęsknieniem na ten sportowy właśnie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

nie sądzę
Z tego co mówił Burmistrz to w tym obiekcie dzieciaki mają mieć wykupione zajęcia na basenie (w ramach WF-u) więc raczej inwestorowi będzie zależało, żeby oddać do użytku to na co ma zapewnione z góry Klientów

Stawiam, że basen pływacki będzie otwarty najpóźniej 1 września
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

adameq pisze:Aquapark prowadzi rekrutację...:
/
Raczej zbiórkę CV, bo rekrutacją trudno to nazwać.
Nie podali kompletnie żadnych informacji poza nazwami stanowisk.
A więc nie wiadomo jaki to rodzaj umowy, jakie mają wymagania, jaki jest zakres obowiązków, w jakich godzinach praca i oczywiście zero informacji o zarobkach.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:Raczej zbiórkę CV, bo rekrutacją trudno to nazwać.
Nie podali kompletnie żadnych informacji poza nazwami stanowisk.
A więc nie wiadomo jaki to rodzaj umowy, jakie mają wymagania, jaki jest zakres obowiązków, w jakich godzinach praca i oczywiście zero informacji o zarobkach.
Z informacji, które podałaś, to zazwyczaj podaje się wymagania i zakres obowiązków, ale w tym wypadku nazwy stanowisk mówią wiele. Pozostałych rzeczy, jak rodzaj umowy, godzin pracy, a w szczególności zarobków nie podaje się zazwyczaj w ogłoszeniach.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Same nazwy niektórych stanowisk to stanowczo za mało, by można było określić obowiązki osoby pełniącej taką funkcję. Co miałby konkretnie robić choćby "pracownik techniczny" czy "pracownik strefy saun"? "Specjalista ds tego i owego" to też baaaardzo szerokie pojęcie
Właściwie tylko pojęcia "kasjer" i "ratownik" są mniej więcej jednoznaczne

Druga sprawa - czy na specjalistę ds księgowości lub kadr nadaje się już absolwent liceum ekonomicznego czy jednak musi być to ktoś po studiach wyższych? A może wystarczą same kursy, albo wręcz przeciwnie - wymogiem będzie dyplom MBA? To samo tyczy się zresztą pozostałych etatów. Itd. itd.

Rodzaj umowy i godziny pracy to są podstawowe informacje, jakie powinny być zawarte w ogłoszeniu o pracę. Zarobki to sprawa dyskusyjna, na Zachodzie to norma, u nas nadal pracodawcy unikają tematu tak długo, jak tylko jest to możliwe; najchętniej do pierwszej wypłaty
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:Same nazwy niektórych stanowisk to stanowczo za mało, by można było określić obowiązki osoby pełniącej taką funkcję. Co miałby konkretnie robić choćby "pracownik techniczny" czy "pracownik strefy saun"? "Specjalista ds tego i owego" to też baaaardzo szerokie pojęcie
Właściwie tylko pojęcia "kasjer" i "ratownik" są mniej więcej jednoznaczne

Druga sprawa - czy na specjalistę ds księgowości lub kadr nadaje się już absolwent liceum ekonomicznego czy jednak musi być to ktoś po studiach wyższych? A może wystarczą same kursy, albo wręcz przeciwnie - wymogiem będzie dyplom MBA? To samo tyczy się zresztą pozostałych etatów. Itd. itd.

Rodzaj umowy i godziny pracy to są podstawowe informacje, jakie powinny być zawarte w ogłoszeniu o pracę. Zarobki to sprawa dyskusyjna, na Zachodzie to norma, u nas nadal pracodawcy unikają tematu tak długo, jak tylko jest to możliwe; najchętniej do pierwszej wypłaty
z godzinami pracy nie spotkałem się w ogłoszeniach o pracę od lat - tego typu ustalenia zazwyczaj wychodzą podczas rozmów kwalifikacyjnych, natomiast info o konkretnej wysokości zarobków widziałem tylko raz i to u nas - w Redzie, na drzwiach Poczty Polskiej przy POLO Szukali listonosza i podali dokładną wartość fortuny do zgarnięcia co miesiąc
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

z godzinami pracy nie spotkałem się w ogłoszeniach o pracę od lat
Może źle się wyraziłam - chodziło mi o wymiar pracy - cały etat, pół, ćwierć, praca zmianowa. Takie info powinno być w ogłoszeniu. Zwłaszcza, że to nie są tylko stanowiska stricte biurowe.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

nie sposób nie przyznać racji Salamandrze

Na chwilę obecną to faktycznie bardziej zbiór CV niż rekrutacja.
Przynajmniej będą mieli bazę Klientów
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Też się zgadzam z Salamandrą.

Takie czasy mamy, że wystarczy, że ktoś krzyknie DAM PRACĘ to już cała ciemna masa wysyła swoje CV a co za tym idzie swoje dane. Tu akurat chodzi o aquapark i Semeko, ale takie sytuacje są na porządku dziennym. Śmieszy mnie to, że z jednej strony niektórzy żarliwie walczą z ustawami mającymi "zabrać" im prywatność a z drugiej strony nie widzą nic złego jak firmy sobie wertują nasze dane, które sami im mamy na tacy podać.

Osobiście jak szukałem pracy to tego typu oferty, gdzie nie było żadnych szczegółów omijałem, ewentualnie zanim wysłałem CV zadzwoniłem i spytałem się o szczegóły a potem się umawiałem lub wysyłałem CV.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Reda: Już w te wakacje popływasz z rekinami

Baseny, zjeżdżalnie, rafy, a nawet rekiny. Te oraz inne wodne atrakcje dostępne będą w redzkim aquaparku, przy ulicy Morskiej. Obiekt zostanie oddany do użytku najprawdopodobniej już w najbliższe wakacje.

W ciągu najbliższego tygodnia w akwarium umieszczonych zostanie 20 rekinów, przygotowana jest już woda morska o odpowiedniej temperaturze.

◾To największy tego typu obiekt w aglomeracji trójmiejskiej, a kto wie, czy nie największy w Polsce. Z całą pewnością z najbardziej rozwiniętymi atrakcjami tego typu. Ważne jest, aby ten obiekt jak najszybciej zaistniał. Bardzo mocno wspieraliśmy ideę obiektu rekreacyjnego. Finalizacja całej budowy zapadła dzięki temu, że ubiegaliśmy się o dofinansowanie w ramach projektu Jessica. To są projekty dla inwestycji prywatnych, ale ważnych z punktu widzenia publicznego - wyjaśnia Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.


Na terenie Redy nie ma basenu, urzędnicy planują, aby dzieci z okolicznych szkół mogły korzystać z tego obiektu w godzinach przedpołudniowych.

◾W ubiegłe wakacje oddaliśmy do użytku ulicę Morską, ulicę do której przykładaliśmy wielką wagę. W tej chwili część ruchu odbywa się poza drogą krajową numer sześć. Ten obiekt najprawdopodobniej zaistnieje już w okresie wakacyjnym, a zainteresowanie będzie duże. W związku z tym, ruch na ulicy Morskiej wzrośnie. Jednak inwestor przygotował miejsca postojowe, a jest ich ponad sześćset - dodaje burmistrz Redy.

Będzie to jedyny w Polsce aquapark, w którym obecne będą rekiny i egzotyczne ryby. W obiekcie nie zabraknie również zjeżdżalni, fontann, basenów dla dorosłych i brodzików dla najmłodszych...
http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/2 ... inami.html
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

dobry news: dwa pierwsze rekiny już pływają w Redzie (przyjechały też palmy)
zły news: raczej nie należy spodziewać się otwarcia nie tylko 1 czerwca, ale w ogóle w czerwcu
W aquaparku w Redzie zamieszka dwadzieścia rekinów

Szykuje się niebywała gratka dla fanów podwodnej, egzotycznej fauny i flory. W Redzie budowany jest aquapark, stanowiący połączenie parku wodnego i oceanarium. Centralnym miejscem obiektu będzie akwarium z najprawdziwszymi rekinami!

Pierwsze dwa rekiny w Redzie już są, a kolejne zawitają w tym tygodniu. Łącznie ma być ich około dwudziestu. - Akwarium dla rekinów jest gotowe od kilku miesięcy, a woda w nim specjalnie przygotowana na przyjęcie „mieszkańców”. Rekiny przylatują do nas m.in. ze Sri Lanki i z Wenezueli - mówi Adam Mierzejewski, kierownik projektu. Skąd pomysł z rekinami? Szefostwo Semeko (firmy deweloperskiej z Gdyni, budującej w Redzie bloki oraz aquapark) od dawna pasjonuje się tymi drapieżnikami. W biurze tego dewelopera w Gdyni od wielu lat rezyduje prawdziwy rekin w akwarium, zaskakując klientów.

Jak rekiny w Redzie będzie można podziwiać? Przez środek akwarium prowadzi zjeżdżalnia wodna, zatem podczas zjazdu będziemy mogli oglądać sobie te piękne i groźne okazy. Kiedy zatem otwarcie kompleksu? To już trudniejsze pytanie, bo inwestor póki co nie informuje o konkretnym terminie. Wiadomo, że prace budowlane wciąż trwają, okoliczni mieszkańcy mówią, że codziennie do późnych godzin wieczornych. - Być może otworzymy aquapark już w te wakacje. Informować o tym będziemy we właściwym czasie - zapewnia Adam Mierzejewski z Semeko.
http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomos ... w,9952390/

a tu palmy http://24kaszuby.pl/do-redy-przyjechaly-palmy/
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Wicek pisze:dobry news: dwa pierwsze rekiny już pływają w Redzie (przyjechały też palmy)
zły news: raczej nie należy spodziewać się otwarcia nie tylko 1 czerwca, ale w ogóle w czerwcu
W aquaparku w Redzie zamieszka dwadzieścia rekinów

Szykuje się niebywała gratka dla fanów podwodnej, egzotycznej fauny i flory. W Redzie budowany jest aquapark, stanowiący połączenie parku wodnego i oceanarium. Centralnym miejscem obiektu będzie akwarium z najprawdziwszymi rekinami!

Pierwsze dwa rekiny w Redzie już są, a kolejne zawitają w tym tygodniu. Łącznie ma być ich około dwudziestu. - Akwarium dla rekinów jest gotowe od kilku miesięcy, a woda w nim specjalnie przygotowana na przyjęcie „mieszkańców”. Rekiny przylatują do nas m.in. ze Sri Lanki i z Wenezueli - mówi Adam Mierzejewski, kierownik projektu. Skąd pomysł z rekinami? Szefostwo Semeko (firmy deweloperskiej z Gdyni, budującej w Redzie bloki oraz aquapark) od dawna pasjonuje się tymi drapieżnikami. W biurze tego dewelopera w Gdyni od wielu lat rezyduje prawdziwy rekin w akwarium, zaskakując klientów.

Jak rekiny w Redzie będzie można podziwiać? Przez środek akwarium prowadzi zjeżdżalnia wodna, zatem podczas zjazdu będziemy mogli oglądać sobie te piękne i groźne okazy. Kiedy zatem otwarcie kompleksu? To już trudniejsze pytanie, bo inwestor póki co nie informuje o konkretnym terminie. Wiadomo, że prace budowlane wciąż trwają, okoliczni mieszkańcy mówią, że codziennie do późnych godzin wieczornych. - Być może otworzymy aquapark już w te wakacje. Informować o tym będziemy we właściwym czasie - zapewnia Adam Mierzejewski z Semeko.
http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomos ... w,9952390/
to faktycznie fajne wieści ale przyznam się, że osobiście nie robię sobie żadnych radosnych planów odnośnie tego obiektu - spodziewam się, że będzie takie obłożenie, że spędzanie tam czasu dalekie będzie od przyjemności.... głowę daję, że będą tam zjeżdżać całe Kaszuby i pół 3miasta - kolejka do kolejki po bilety.... ale oczywiście fajnie byłobym gdybym był tylko zrzędzącą żabą.....
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

trochę masz racji, ale tam ma być nie tylko Aquapark, a też m.in. druga kręgielnia w Redzie. Mnie to cieszy, bo w sezonie jesienno zimowym czasami ciężko jest zarezerwować tor w Ibisie. Jak będą dwie myślę, że problem zniknie

mówiono też o miejscach noclegowych, spa, squashu, pubie, sklepie sportowym itd.

Martwi tylko, że nie ma linii autobusowej, która by pozwalała swobodnie dojeżdżać z każdej części Redy do tego obiektu ale myślę, że spacerek z dworca nie będzie aż takim problemem
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

oglądałem ostatnio zdjęcia z wykończenia w środku AQUAPARKU , prace są zaawansowane mocno, ale otwarcie to raczej nie wcześniej niż wakacje i to raczej druga połowa
ODPOWIEDZ