Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

figaro pisze:Ale jak powiesz, że ci się nie podoba setny blok w redzie, to cię zaszczekają.
Masz pretensje (do kogo?), że ludzie chcą mieszkać? I że mieszkania w blokach wychodzą najtaniej? No litości Figaro, ponarzekać można, ale przydałaby się w tym narzekaniu choć odrobina logiki
Poza tym nikt Ci nie broni stworzyć firmy deweloperskiej budującej np. domki jednorodzinne wg Twoich własnych wizji Albo inna opcja - wykup te tereny i posadź na nich las. Wtedy nie będzie bloków. I w sumie niczego nie będzie - spełni się przepowiednia Kononowicza
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

O zaczyna się. Czekałem Salamandra, przestrzeń publiczna jest podporządkowana nie tylko ekonomii. I mam prawo o tym mówić. Jak tu będą same bloki, to będzie miasto wyglądało syfiaście, i nikt nie będzie chciał się z nim identyfikować. Np ludzie którzy 7 lat temu przeprowadzili się tu Gdyni, identyfikują się nadal z Gdynią. Może i z Tobą tak jest, nie mieszkasz przecież w 2 miastach jednocześnie ?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

figaro piszesz, że jak coś ktoś napisze przeciwko blokom to zaraz go "zaszczekamy", ale to trochę tak, że przyganiał kocioł garnkowi...bo Ty robisz dokładnie to samo ale w drugą stronę. Jak tylko ktoś napisze coś o SEMEKO, albo o tym, że bloki są spoko, to "zaszczekujesz" nas
Tobie się nie podobają bloki - Twoja sprawa, ja uważam, że bloki sa miastotwórcze - moja opinia i chyba może tak zostać, czy nie?
Czy muszę zaakceptować Twoją opinie jako jedyną słuszną?

Co do dwóch miast to lepiej mieć taki podpis jak Salamandra i ja, pokazujący, że identyfikujemy się z dwoma miastami, jak Ty...czyli żadne miasto a tak na serio to już kiedyś było to poruszane... skoro wychowałem się w Gdyni i czuje ciągle sympatie do tego miasta, to chyba mam prawo się identyfikować z tym miastem?
Trudno mieszkać, gdzieś przez 20 kilka lat, kochać to miasto, a po roku czasu/dwóch latach czy nawet trzech, nagle zapomnieć o wszystkim i głosić, że wielka i dumna może być tylko Reda.
Pomyśl, że może my nie mamy problemu z sympatią do Gdyni i Redy jednocześnie. Ja czuje się troszkę Redzianinem, troszkę Gdynianinem i nie wiem w czym Tobie to przeszkadza
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Bloki są miastotwórcze....a ja uważam, że zabudowa wielorodzinna, intensywna jest mniej estetyczna od zabudowy mniej intensywnej. Dlaczego mieszkania w falowcu na Przymorzu są tak tanie? Kwintesencja miasta, w fajnej lokalizacji...ale cena mówi, że ludzie średnio chcą tam mieszkać.
Dla jasności-nie uważam, że mieszkanie jest be, a dom to sam miód (bo to nieprawda)...uważam, że miasto w którym są same bloki wygląda kiepsko. A w Redzie bloków coraz więcej, no nie? Czyli traci swój pierwotny charakter, którego Ty nie znasz, bo mieszkasz tu dużo krócej. Oczywiście bez napinki, peace!
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Widzisz figaro wystarczy mieć odmienne zdanie od innych a już po tobie "pojada". Ja mam takie same zdanie jak ty na temat Redy i ogromnego blokowiska jakie tu się rozrasta a przez to Reda już zatraciła jakikolwiek charakter. Ale co można więcej chcieć jak statystyczny Polak "uwielbia" brzydotę urbanistyczna.
FcMarekDupnica
Ja tu zaglądam
18 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Grabula, może po prostu statystycznego Polaka nie stać na "piękno" urbanistyczne i 40m2 w bloku jest tańsze od budowania/kupowania (niepotrzebne skreślić) domu jednorodzinnego. Nawet jeżeli deweloperzy, którzy budują osiedla domów jednorodzinnych robią to na odludziu gdzie ziemia jest tańsza.
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

grabula pisze:Widzisz figaro wystarczy mieć odmienne zdanie od innych a już po tobie "pojada". Ja mam takie same zdanie jak ty na temat Redy i ogromnego blokowiska jakie tu się rozrasta a przez to Reda już zatraciła jakikolwiek charakter. Ale co można więcej chcieć jak statystyczny Polak "uwielbia" brzydotę urbanistyczna.
A jakiż to charakter zatraciła Reda? Chętnie się dowiem Bo dla mnie nie miała kompletnie żadnego charakteru. Ot, była niczym specjalnym nie wyróżniająca się wioska, która w latach 70/80 stała się sypialnią dla potencjalnych pracowników "Żarnowca", a potem na długie lata stanęła w miejscu.
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Ja osobiście mieszkam w Redzie 17 lat przeprowadziłem sie z Gdyni mając lat 13 i też jakoś nie pamiętam aby Reda posiadała jakis nadzwyczajny klimat, jeśli miasto sie zmienia to tylko na plus napewno zyje sie tu wygodniej niz kilkanascie lat temu. A to ze teraz niektore boiska jak np. te na ciechocinie w parku stoją puste to raczej znak naszych czasow, po prostu dzieciaki wybierają komputer. W Redzie jest na tyle dużo inwestycji ze jak ktoś nie chce mieszkać w 5 czy 8 pietrowym bloku to może sobie wybrać coś na uboczu z dala od sklepow i dużych blokowisk.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

grabula pisze:Widzisz figaro wystarczy mieć odmienne zdanie od innych a już po tobie "pojada". Ja mam takie same zdanie jak ty na temat Redy i ogromnego blokowiska jakie tu się rozrasta a przez to Reda już zatraciła jakikolwiek charakter. Ale co można więcej chcieć jak statystyczny Polak "uwielbia" brzydotę urbanistyczna.
ale co Wy macie z tym "pojadą" "zaszczekają" itp. Jak ktoś ma inne zdanie niż Wy to już czujecie się zaszczekani / pojechani?

Wasze zdanie Wasza sprawa, ja mam inne i nie czuje się przez Was pojechany, czy zaszczekany bo macie inne - różnica poglądów to na świecie całkiem normalna sprawa, nie należy się jej obawiać

nie specjalnie też rozumiem jaki to charakter Reda straciła... ale ok. Gdyby takie myślenie było w stosunku do Gdyni 85 lat temu to Gdynia nie byłaby dziś potężnym bogatym (jak na warunki Polskie) nowoczesnym miastem, tylko wioską rybacką "ze swoim charakterem".

Mi się wydaje, że chodzi Wam o coś innego. Nie blokowiska są problemem - bo to jest miastotwórcze (tylko proszę nie wjeżdżajcie mi znowu z Falowcem), tylko brak ładu i składu. Brak jest chyba w mieście wizji rozwoju - nie jest określone gdzie ma być centrum miasta, nie wiadomo, gdzie będą parki, ale to nie wina powstających bloków...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Proponowałbym zakończenie OT.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Na fejsa wrzuciłem fotkę ciekawej zjeżdżalni z Las Vegas. Taka mogłaby być w Aquasferze, skoro rekiny mają być
Obrazek
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Wtrącę tylko propozycję dotyczącą oftopiku.

Ludzie piszący o tym, że Reda straciła charakter - przychylam się do tej opinii, jednak nie straciła go z powodu budowania bloków Semeko, stało się to już przy budowie bloków "żarnowieckich".
A zmierzam do tego, aby założyć w odpowiednim dziale temat dot. Historii Redy. Może mamy wśród nas forumowiczów, którzy pamiętają czasy sprzed 1980 roku i mogliby poopowiadać co nieco o tym co się zmieniło na lepsze/gorsze, co było a czego nie ma itd.
Sam jestem młodszy, a książki to nie to samo co opowieści mieszkańców
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

@Zigi: w sumie to właśnie jakoś tak podobnie bym to sobie nawet wyobrażał z opisów inwestora, zobaczymy czy będzie równie efektownie, ale to może być jedna z największych atrakcji tak naprawdę.
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

hehe rekiny raczej będą mniej efektowne od tych umieszczonych na fotce z Vegas, raczej coś na wzór tych z akwarium w siedzibie semeko.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

W Redzie jak na tropikalnej wyspie, trwa budowa aquaparku

Baseny, zjeżdżalnie, rafy, a nawet rekiny, te i inne wodne atrakcje dostępne będą w budowanym właśnie aquaparku w Redzie. Inwestor zobowiązał się wybudować obiekt do połowy 2015 roku.

Na razie atrakcje można sobie zwizualizować przy pomocy urządzenia Oculus Rift w siedzibie Semeko.

Oculus Rift to gogle, które emitują trójwymiar, odwzorowując również ruchy naszej głowy. Wszystkie ruchy, które wykonuje nasza głowa, są przenoszone za pomocą czujników na ekran wirtualnej rzeczywistości, która jest tam wygenerowana – wyjaśnia Adam Mierzejewski, manager projektu.

Praca na placu budowy wre. Dziennie przewija się tam blisko 150 pracowników, a postępy ich pracy już są widoczne.


150 osób pracuje od rana do nocy na trzy zmiany. Pracujemy bardzo ciężko, żeby jak najszybciej powstał ten niesamowity obiekt, żeby nasi mieszkańcy i ludzie z całej okolicy i nie tylko, z całej Polski mogli skorzystać z tego wspaniałego, nowoczesnego obiektu – mówi Grzegorz Czarnecki, kierownik budowy.

Obecnie w Redzie nie ma basenu. Aquapark, który powstanie, mimo że jest inwestycją prywatną, będzie służył także potrzebom miejskim. Obiekt ma być dostępny dla młodzieży szkolnej, która będzie odbywała tu zajęcia wychowania fizycznego.

Będzie to jedyny w Polsce aquapark, w którym obecne będą rekiny i egzotyczne ryby. W obiekcie nie zabraknie zjeżdżalni, fontann, brodzików dla najmłodszych i basenów dla dorosłych. To wszystko już w 2015 roku.
na www są też fotki:
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/17 ... parku.html
ODPOWIEDZ