Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Remont skrzyżowania ul. Obwodowej oraz ul. Gdańskiej

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Ścierają się tu dwie prawdy ;) Jedna z nich traktująca o opóźnieniach spowodowanych nieprzewidzianymi utrudnieniami - zgadzam się z nią w zupełności. Niewypały - częsty przypadek, dla laików świetny materiał propagandowy dla usprawiedliwiania opóźnień, w praktyce jednak to poważniejsze utrudnienia ( na 99,9% nie ujęte w zakresie robót wykonawcy) są przyczyną utrudnień i opóźnień.
Druga prawda - brak dobrej organizacji - czyli po pierwsze brak drugiej i trzeciej zmiany - w taki miejscu jak najbardziej uzasadnionych. Po drugie - brak przyzwoitego objazdu - to dla najbardziej obciążonego ruchem odcinka w całym województwie jest zwyczajnym skandalem. Inwestor zwyczajnie olał nas wszystkich nie wykonując objazdu w tak bardzo ruchliwym miejscu.
Reasumując łatwo całą winę zrzucać na wykonawcę, bo jego widać na placu boju, jednak po zastanowieniu nie można jednoznacznie go za wszystko winić. Osobiście wymagałbym jednak od wykonawcy zwiększenia czasu pracy w tak ważnym miejscu.
Gość

17 lat temu

Uważam, że na takim odcinku drogi konieczne było zaplanowanie pracy w systemie przynajmniej dwuzmianowym. Poza tym mam nieodparte wrażenie, codziennie przejeżdzając tym kawałkiem drogi, że robotnicy jakoś niespecjalnie przykladają się do szybkości pracy...
Na temat drogi alternatywnej objazdu nie będę się wypowiadał - Tyle, juz na ten temat powiedziano i nic w tym zakresie nie zrobiono
Mogę tylko dodać, że ul. Leśną i Cegielnianą trzeba omijać z daleka bo praktycznie nie da się tamtędy już jeździć ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Wszystkie przytoczone argumenty są jak najbardziej zasadne. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, by w dyskusji rozróżniać inwestora i wykonawcę (o czym wspomniał już Damian). O ile wykonawca może mieć wpływ na szybkość robót poprzez odpowiednią organizację pracy, to o ile inwestor nie przekaże mu na to dodatkowych środków, to na kolejne zmiany po prostu nie będzie kasy.

Moim zdaniem, wszystko byłoby cacy, gdyby inwestor faktycznie pomyślał o zapewnieniu na pierwszym miejscu dróg alternatywnych.
Awatar użytkownika
Wilma
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Zgoda, najważniejsze są objazdy, gdyby Leśną przygotowano już parę lat temu, o ile łatwiej by nam było przeżyć kolejne remonty. Ale jeśli chodzi o tempo prac, to nie zapominajmy, że w naszym kraju brakuje już rak do pracy, bo wielkość bezrobocia, to jest i zawsze była fikcja.
qwerty

17 lat temu

Dziś położyli nawierzchnię na dwóch pasach prawie na calej długości remontowanego odcinka. Może już niedługo skonczą?
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Podobno mają skończyć do końca czerwca.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

musza bo warszawiacy nas rozjada jak muchy, gdy slepo beda nacierac na polwysep
Gość

17 lat temu

no to chyba jakoś teraz powinien się zakończyć ten cały bałagan ?
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

juz oddali, wlasnie tam przejezdzalem;]
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

SKOŃCZYłO SIĘ!!!!! Jechałam :shock: , 9- o czasie :shock: nie ma korków :shock: :shock:
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Wzruszenie odbiera mi mowę :D Jako że ostatnio czekałam w Rumi na 9tkę 20 minut :)
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Dziś po drodze z pracy - przyznam się - mialem łzy w oczach mogąc jechać normalnie przez Białą Rzekę... coś niesamowitego... średnia prędkość z pracy do domu wyniosła w końcu powyżej 20 km/h !!! (niestety - pozostaje mi na drodze remont wiaduktu na Wiśniewskiego, w Gdyni...ale to już nie dwa duże korki a tylko jeden :) )
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

i remont "ulic czerwonej" w gdyni... tej obok realu:P strasznie koliduje to ruch na trasie wzgorze - sopot. ale cieszmy sie z tego co jest u nas a nie za miedzą:)
Awatar użytkownika
Wilma
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Po tygodniowym urlopie wróciłam i szczęście moje nie zna granic, wreszcie w normalnym czasie przejeżdżam z Redy do Rumi :D
darek95
Bywalec
196 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Czy to prawda że ulica Cegielna w Rumi i leśna w Redzie są remątowane?
ODPOWIEDZ