Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dom na Olchowej

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

kowalski pisze:Zigi ale komu jest potrzebny 70 m domek.To na niektórych działkach pracowniczych w Jasieniu k.Gdanska są większe.Dom zawsze kojarzy się z wygodą i przestrzenią.
Mi np. by się przydał taki. Przedewszystkim tani w utrzymaniu, bo jak ktoś ma pieniądze to nie będzie się zastanawiać czy mu starczy 300 tyś czy nie, będzie miał też na jego utrzymanie. Mi ze względu na to, że pewnie nie byłoby mnie stać na utrzymanie wielkiego domu wystarczą 4 pokoje i gra.
A przedewszystkim można mieć własny mały ogródek i psa :) Cel spełniony.
To już by była dla mnie wygoda
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

70 m na dwóch poziomach jest mi trudno sobie wyobrazić.To są naprawdę małe pomieszczenia.Wszystko zależy od ilości osób tam mieszkających.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

a kto powiedział, że to ma być na dwóch poziomach?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Dormo a jak wybrazasz Sobie szeregowiec parterowy.Na to nikt nie dostałby zezwolenia na budowę.Zresztą razem z garażem zajął by całą działkę.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

To Zigi pisał o szeregowcu. Ja miałam na myśli zwykły domek.

Zresztą w wypowiedzi:
"Zigi ale komu jest potrzebny 70 m domek.To na niektórych działkach pracowniczych w Jasieniu k.Gdanska są większe.Dom zawsze kojarzy się z wygodą i przestrzenią"
nic nie piszesz, ze chodzi o szeregowca. Zwracasz uwagę tylko na metraż.

Dobra nie ważne w dumie czy chodziło o szeregowy czy zwykły. Bardziej dyskutowaliśmy o cenach.
Ryś
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Pytanie dotyczyło, dlaczego mieszkanie w tym bloku się nie sprzedają, mimo że są reklamowane jako domek z ogródkiem. Jeśli ktoś był w pobliżu i zobaczył jak jest on zaprojektowany zna już odpowiedź. Czy ktoś kupi 1/4 domu w pionie? Ma się parter 1 piętro i poddasze nad sobą, czyli bieganie cały czas po schodach. Poza tym bliskość sieci energetycznej (około 30 m) wpływa na to, że wielu ludzi boi się pola elektromagnetycznego. Przy przesyle 110 KV pole to jest dość rozległe a mieszkanie w takim polu przez wielu naukowców uważane jest za przyczynę rozwijania się chorób nowotworowych. Dlatego myślę że trudno będzie sprzedać te mieszkania. Nawet duża obniżka ceny może nie wpłynąć na szybką ich sprzedaż.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Dom nad rzeką ... po pierwsze obecne ceny nieruchomości (!!) a po drugie jak ktoś TV ogląda to jeszcze długo nie kupi nieruchomości nad rzeczką. Póki co, w Redzie mamy spokój ale któregoś roku, tfu odpukać, naturze może się odwidzieć i Olchowa razem z parkiem Reda ... masakra. Mała rzeczka niby ale kto się obawiał Raduni w 2001-wszym?
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

gdzies mam fotki jak wygladal park i okolice nowego osiedla semeko, wraz z olchowa jak zalalo kilka lat temu ;) wody bylo pod obwodowa, w sumie wspolczuje tym co kupili mieszkania w semeko park
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

a mnie dziwi jakim cudem wydano tam pozwolenie budowlane na zabudowę tych 5 hektarów, z czego część powinna pełnić funkcję terasy zalewowej. To 38 budynków i b. duże parkingi w planach, tak czy inaczej... do zakupionego mieszkania Semeko powinno dołączać ponton i 2 wiosła... zwłaszcza tym co będą mieszkać/mieszkają na parterze
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Jak się płaci i robi cos dla miasta to wszystko można załatwic jak widac. To jest najlepszy przykład
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Przypominam, że pozwolenie na budowę wydaje Starostwo, nie Urząd Miasta.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Przypominam, że pozwolenie na budowę wydaje Starostwo, nie Urząd Miasta.
A rolą miasta nie jest siedzieć cicho i pozwalać na stan rzeczy. Za obronę przeciwpowodziową odpowiedzialny jest Wójt/Burmistrz/Prezydent gminy/miasta. Znając życie nie ma nawet stosownego dokumentu/planu obrony miasta przed powodzią.

Chętnie zobaczę zdjęcia z przed podtopienia, które było kilka lat temu. Możesz wrzucić na imageshack-a?

Wracając do tego budynku na Olchowej, to nie wiem czy ktoś chciałby mieszkać tak blisko ścieżki łączącej Redę z Ciechocinem (dodając do tego okna i drzwi na wylot). Gdyby budynek był lepiej usytuowany na działce to na pewno byłby łatwiej znaleźć kupca. Dodajmy do tego kryzys na rynku nieruchomości (przez co mamy spadek cen). Niedawno był szał-ciał na zakup M. jako inwestycji.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
ankas
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

domy nad rzeczka ''nad redą" teren bardzo ładny powodzi dawno nie było, ale co teraz dzieje się na południu to nie wiem w razie wiosennych roztopów gdzie podzieje się woda, już teraz trzeba by było wybudować wał przeciwpowodziowy z jednej i drugiej strony bo jak coś się stanie to ludziska będą pływac i za rzeką i w semeto park,
ja wybudowałam dom za 300 tys. 80 m2 wystarczy nie trzeba duzo sprzatać i jest się na swoim, powoli resztę się wykończy , otoczenie, elewacje, nie wszystko od razu, mieszkałam w redzie i sprzedałam mieszkanie za 220 tys.i jestem najbardziej szczesliwa osobą teraz, nie warto kupować tak drogiego mieszkania, za tyle to bedzie naprawdę ładny domek , powodzenia
:P
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

80m2 domek?....malusi....
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

pi pisze:Przypominam, że pozwolenie na budowę wydaje Starostwo, nie Urząd Miasta.
oczywiscie wtedy, gdy jest uchwalony miejski plan zagosp. przestrzennego, inaczej to wójtowie, burmistrzowie wydaja decyzje
ODPOWIEDZ