Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Remont ulicy Kazimierskiej

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ryszard, mówisz o alejkach, a na części Długiej, mało, że wąsko i ciasno, chodnika brak (przynajmniej na od Puckiej do Granicznej), pobocze nieodśnieżone i tak chodzi się ulicą pomiędzy autami. Pomijam już fakt innych bocznych ulic, gdzie można się zakopać.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

nie wiem jak forumowiczom, ale mi osobiście bardzo podoba się efekt finalny przebudowy kazimierskiej. od strony rzeki Redy, powstały miejsca parkingowe przylegające do drogi rowerowej - teren jest uporządkowany, asfaltu wnioskuję, że wylano sporo skoro chodniki tzn. krawężniki są stosunkowo niskie.

No i 2 przykłady skrzyżowań "wyniesionych", dużo lepiej moim zdaniem wykonane niż przy Łąkowej:)

Ogólnie oceniam bardzo pozytywnie, bynajmniej po 1 przejeździe:)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:...No i 2 przykłady skrzyżowań "wyniesionych", dużo lepiej moim zdaniem wykonane niż przy Łąkowej:)...
Nie wiem co z tymi wyniesieniami... Wydaje się, że są niskie. Mój samochód na Łąkowej nie ma problemu, ale osobiście byłem świadkiem, jak niezbyt sportowe auto, jadące niezbyt szybko zahaczyło podwoziem na Kazimierskiej... No, chyba że coś mu zwisało nadprogramowo...
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ja nadal nie rozumiem na jakiej podstawie prawnej powstały te wyniesienia. Znowu łamie się warunki techniczne, gdyż polskie prawo przewiduje jedynie progi zwalniające (i na skrzyżowaniu tym znajduje się de facto próg zwalniający), który musi być umieszczony w odległości większej niż 40 m od skrzyżowania oraz 30 m od przejścia dla pieszych. Ktoś się powinien wytłumaczyć z tych inwestycji.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ja akurat (jako pieszy i jako kierowca) wolę takie progi od pojedynczych garbów. Choć mam nadzieję, że ktoś zadbał o ich jakość. Na Łąkowej czuć samochodem, że z jednej strony przejazd jest łagodniejszy, niż z drugiej. Ale przejechać się da bez problemu. Na Kazimierskiej, na pierwszy rzut oka, wygląda że jest wykonane lepiej, ale nie testowałem jeszcze.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Okej, ale jak to się ma do przestrzegania prawa i warunków technicznych? Może się to komuś podobać lub i nie, ale gmina musi prawa przestrzegać.

Nie byłbyś tak szczęśliwy jakbyś miał nisko zawieszone podwozie i mieszkał na osiedlu na ulicy Łąkowej.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Dzś zaczeli stawiać znaki na Kazimierskiej.Znaki stawia HTM.Chyba będą remontować dalej Kazimierską.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Radni Powiatu Wejherowskiego uchwalając budżet 2013 postanowili "pomóc Redzie w modernizacji skrzyżowania ul. Obwodowej-Kazimierskiej, w tym budowę nowego mostu na rzece "
Radni powiatu wejherowskiego uchwalił budżet na 2013

127 milionów złotych dochodów i pół miliona więcej wydatków - na piątkowej sesji radni powiatu przyjęli budżet na 2013 rok. Wśród inwestycji najważniejsze ponownie będą te drogowe oraz kontynuacja budowy sali gimnastycznej przy ZSP nr 2 w Rumi.Trwają natomiast dyskusje o wprowadzeniu podwyżek dla urzędników starostwa w przyszłym roku.

Na drogi przeznaczono łącznie 12,5 mln zł, w tym ponad 4 mln na inwestycje drogowe. Najważniejszą ma być w ramach programu schetynówek (decyzji o dofinansowaniu jeszcze nie ma) przebudowa drogi z Wejherowa w kierunki Lini: na odcinku w Gowinie, na ul. Strzeleckiej w Wejherowie oraz odcinku ze Strzepcza do Pobłocia.

Drugą ważną inwestycją drogową to przebudowa drogi z Bolszewa w kierunku Gniewina i Choczewa we wsi Góra. Poza tym na drogach zaplanowano:
- budowę zatoki autobusowej w Żelaznie
- nową nawierzchnię trasy Luzino-Wyszecino
- przebudowę drogi w Rozłazinie

- nową nawierzchnię drogi Będargowo-Łebieńska Huta
- przebudowe drogi w Kielnie
- przebudowe ul. 12 Marca w Wejherowie

- budową zatoki autobusowej na ul. Reformatów w Wejherowie
- pomoc dla Rumi w ramach budowy ul. Podgórnej
- pomoc dla Redy w ramach modernizacji skrzyżowania ul. Obwodowej-Kazimierskiej, w tym budowę nowego mostu na rzece

Sporą dyskusję wzbudził temat płac urzędników starostwa. Starosta w projekcie budżetu nie zaplanował podwyżek. Radni wyrazili nadzieję, że pieniądze na podwyżki się znajdą w ciągu roku.

Budżet uchwalono głosami radnych PO i klubu Lepszy Powiat, przy sprzeciwie PiS.
http://reda.naszemiasto.pl/artykul/gale ... 12e5,1,3,2
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

ul. Kazimierska (i Obwodowa chyba też) to droga powiatowa o ile mi wiadomo, dlatego też się chcą dorzucić
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

jest szansa, że Państwo dorzuci 50 % na budowe nowego mostu, dzięki temu nowy most będzie zrobiony w rok, a nie w dwa
Most będzie miał dwa pasy

info z TTM http://www.telewizjattm.pl/serwis-infor ... ml?play=on
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

jestem wzruszony... łzy kapią mi na klawiaturę... nareszcie będzie most - co tam most.... MOST !!! dwa pasy... koniec z wyścigami - "może zdążę przed tym z naprzeciwka ?"... nie budujcie !! może jakaś pikieta ? protest ? komisja ?
ODPOWIEDZ