Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Remont ulicy Kazimierskiej

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Co do odśnieżania chodników na Ciechocinie to np. chodniki wzdłuż Nowej i Wrzosowej miasto odśnieża takim traktorkiem i tak było również na Kazimierskiej (tylko nasze tzw.boczne odśnieżają sami mieszkańcy). A co do odszkodowań to dlaczego ma płacić właściciel posesji (chodzi mi konkretnie o Kazimierską) jeżeli delikwent połamie się pod jego posesją ale ze względu na brak chodnika a nie z powodu nie odśnieżenia? Przecież dojście do punktu pocztowego to tor przeszkód i starsze osoby mogą mieć poważne problemy z bezpiecznym dojściem...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Nawet jeśli byś chciała ubezpieczyć od OC posesję to nie obejmnie ona chodnika jak nie jesteś włascicielem danej ziemi tj chodnika.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Tu tak do końca bym się nie zgodziła, skoro nie jestem właścicielką chodnika przed moją posesją to dlaczego ja muszę odśnieżać (za nieodśnieżenie grozi mandat)?
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ponoć jest takie prawo, że właściciel posesji musi odśnieżyć chodnik przyległy do jego posesji.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

dorka04 pisze:Tu tak do końca bym się nie zgodziła, skoro nie jestem właścicielką chodnika przed moją posesją to dlaczego ja muszę odśnieżać (za nieodśnieżenie grozi mandat)?
bo takie jest prawo, poza tym kulturalny gospodarz posesji dba o teren do niej przyległy bezpośrednio
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Chodnik należy do pasa drogowego.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Za odśnieżanie chodnika przy blokach odpowiada spółdzielnia lub wspólnota, a za odśnieżanie chodnika przy domkach właściciel posesji która do niego przylega.. Zawsze tak było
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Dormo to dlaczego część chodników na Ciechocinie odśnieża miasto?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Nie wiem.. Mi zawsze wszyscy ( własciciele domków) mówili, ze tak jest i że sami odśnieżają chodniki bo nikt im nie odśnieży.
Tym bardziej jak ktoś ma cos w swoim domu otworzonego, jakiś lokal np. Wtedy jeszcze można żądac od tej osoby odszkodowania za to, że jest nieodśnieżone i ktoś sobie coś zrobił przed jego domem. tak słyszałam, ale nie wiem czy to prawda bo tego nigdzie nie sprawdzałam
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Bo są to chodniki częściej uczęszczane: Wrzosowa, Nowa, Brzozowa, Pucka (mniej więcej tam gdzie jedzie autobus) pozostałe sami musimy odśnieżać.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Odśnieżana jest również Wiśniowa a jest tak samo boczna jak Topolowa czy Morelowa.... I właśnie dlatego nie mogę zrozumieć jaką zasadą się kierują władze miasta w tej sprawie. :-)
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Chyba zwinęli znak, bo udało mi się przejechać dziś Kazimierską ..... Czyżby dyspensa na święta? ;) Swoją drogą ciekawe jak sprawa wygląda formalnie, w końcu to teren budowy przekazany wykonawcy aż do zakończenia budowy.
Canibal
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

jak jechałem po roznych miastach , gdańsk , gdynia ,rumia ,reda,wejherowo to szczerze ale chodniki to porazka .W ggansku za pozno zaczeli odsniezac chodniki i jest tutaj po 20-30 cm sniegu na chodniku i tak po tym ludzie chodza ( nie wszedzie) w innych czesciach chdoniki sa odsniezone ale niedokladnie a pod warstwa sniegu jest lod , dzis chcac wyjechac ze sklepu stanalem i przepuscilem starsze małżenstwo weszło na pasu i od razu sie pan wywrócił taki ló byl pod sniegiem. IMO tej zimy nie radza sobie ani drogowcy ani urzednicy . Tak było , jest i bedzie z tym trzeba sie pogodzic.

A co do domków od zawsze było tak że każdy sobie sam odsniezał. Miasta nie obchodza chodniki na takich ulicach jak poniatowksiego czy łąkowa ( tam gdzie sa domki nie bloki) .

Trzeba sie przyzwyczaic :)
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

5 minut i wszystko jasne
tola pisze:Ponoć jest takie prawo, że właściciel posesji musi odśnieżyć chodnik przyległy do jego posesji.
dokładnie DzU z 2005 r. nr 236, poz. 2008 rozdział 3 art. 5 punkt 4

a jeśli chodzi o to:
dorka04 pisze:Dormo to dlaczego część chodników na Ciechocinie odśnieża miasto?
"Właściciel nieruchomości nie musi odśnieżać chodnika wówczas, gdy nie przylega on bezpośrednio do nieruchomości, lecz dzieli go od niej pas trawnika. Wtedy obowiązek usuwania z niego śniegu ciąży na gminie. Jeżeli na chodniku znajduje się przystanek komunikacyjny, płatny postój albo miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, to wówczas obowiązek uprzątnięcia ich ciąży na firmach, które je użytkują."
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... _domu.html

wydaje mi się że to o to chodzi, bo na części z wymieninych ulic (Kazimierska. Nowa, Wiśniowa, Wrzosowa) występuje taka sytuacja
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

wydaje mi się, że mieszkańcy tych ulic nie mieli tych wątpliwości, które chodniki odśnieżać. Swoją drogą lekka przesada, ale w redzkim parku tylko chodnik do mostku jest odśnieżony, a inne wybrukowane alejki już nie (nie wspominam o tych piaszczystych)
ODPOWIEDZ