Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
kama_reda
Ja tu zaglądam
25 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Orientuje się ktoś co powstanie przy ul. Obwodowej, obok rur i placu manewrowego Ronda? Od kilku dni jeżdżą tam koparki, ciężarówki nawożą ziemię. Jest to na razie o tyle uciążliwe, że rano nie dają pospać. :P

A temat o wszystkich inwestycjach w naszym mieście. :wink:
darek95
Bywalec
196 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

I co nadal coś tam robią czy nie?
gubic
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

coś powstanie tam na pewno w biurze budowy semeko,jest nakreślony w tym miejscu piekny prostokącik taki dwuklatkowy bloczek myślę :)
Awatar użytkownika
Wilma
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Dzisiaj ksiądz ogłaszał, że we wtorek na godzinę 18-tą burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie na temat planowanych inwestycji w Redzie.
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Na "mojej" mszy ksiądz nie mówił o spotkaniu z burmistrzem. Powiedział za to, że Semeko dało 14000 cegieł na budowę wieży.

Czy ktoś z forumowiczów może pójść na to spotkanie i potem przedstawić relację ?
Awatar użytkownika
Wilma
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Mój kościół wieże ma juz od dawna :D , bo ogłoszenie słyszałam w kościele przy Gdańskiej. Na zebranie będę chciała pójść, ale nie jestem pewna, czy będę mogła, dlatego przekazałam informację forumowiczom
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

1. W temacie spotkania - Gdzie ma być to spotkanie?

2.W temacie SEMEKO - To bardzo ładnie, że SEMEKO kolejny raz (poprzednio wylewka betonowa) wspomogło budowę naszego kościoła. Jest to nie tylko piękny, ale i rozsądny gest - w końcu mieszkańcy osiedla Semeko są w tej parafii. Poza parkingami, sklepami i placami zabaw, potrzebują coś dla ducha - w końcu większość z nas jest katolikami.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Niestety nie będę miał możliwości uczestniczenia w tym spotkaniu.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Mnie też to nie będzie pasować...
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Dla jasności podaję post radnego na innym forum:
Witajcie-We wtorek 16 pazdziernika br. o godz. 18 w Szkole Podstawowej nr 6 (ul. Gniewowska) odbedzie sie spotkanie z Burmistrzem Miasta Krzysztofem Krzeminskim-Tematem spotkania bedzie plan inwestycyjny miasta do roku 2013.
A tu można znaleźć uchwałę RM w sprawie Wieloletniego Planu Inwestycyjnego dla gminy miasta Redy na lata 2007-2013:
http://www.wrotapomorza.pl/pl/bip/gminy ... mId=110879
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Dlaczego spotkanie jest w Szkole Podstawowej nr 6 ?
To trochę nie jest po drodze dla większości mieszkańców.
A może spotkanie będzie dotyczyć inwestycji w tamtym rejonie (np. przejazd pod torami) ?
Mike El
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Burmistrz Krzemiński chce się pochwalić nowo wybrukowaną ulicą Piaskową. :D
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Krótkie streszczenie wczorajszego spotkania władz miasta z mieszkańcami Redy.
Spotkanie, ze strony władz miasta, prowadzili: Burmistrz Krzysztof Krzemiński, Przewodniczący Rady Kazimierz Okrój, Wiceprzewodniczący Dariusz Czylkowski.

Głównym punktem spotkania było przedstawienie projektów wchodzących w skład Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2007-2013, a które to mają tym samym szansę na dofinansowanie z unijnych programów.

Główną, planowaną inwestycją jest usprawnienie ciągu komunikacyjnego Leśna-Cegielniana. W ramach inwestycji planowany jest także bezkolizyjny przejazd przez tory (tunel).
Inne inwestycje drogowe to: ul. 12 Marca, ciąg pieszy Korzenna-Sosnowa w Rekowie, pętla autobusowa w Rekowie, ul. Nowa na Ciechocinie.
Ponadto, planuje się dokończenie kanalizacji sanitarnej oraz remont kanalizacji deszczowej.

Planowane jest wybudowanie nowych, bądź wyremontowanie obecnych sal gimnastycznych przy szkołach na os. Buczka, Ciechocino i Rekowo. Zaprezentowano wizualizacje nowej sali gimnastycznej na os. Buczka.
Wśród projektów znalazły się też remonty szkół i modernizacja trybuny MOKSiR.
Planuje się uruchomienie Redzkiego Centrum Kultury.

Być może w końcu dostanie dofinansowanie budowa parku nad rzeką Reda. W ramach parku mają się znaleźć takie atrakcje jak skate park, czy dirt, a także ciąg spacerowy nad rzeką (do ul. Obwodowej).

Wspomniano też o międzygminnym przedsięwzięciu budowy ścieżki rowerowej do Rewy, a także o pożądanej zmianie siedziby Urzędu Miasta.

Poza omówieniem powyższego WPI na lata 2007-2013, pan Burmistrz odniósł się także do obecnych problemów związanych z realizacją połączenia ul. Kosynierów i ul. Obwodowej. Burmistrz zapewnił, że władze miasta dopełniły wszelkich formalności ze swojej strony. Założeniem jest, by strona miejska nie uczestniczyła w kosztach budowy tego połączenia. Zdaniem Burmistrza, Auchan, jako inwestor komercyjny powinien wybudować to połączenie we własnym zakresie.

Sporą dyskusję wywołała sprawa budowy osiedla przez Semeko nad rzeką Reda. Władze miasta podkreślały, że teren ten należy do inwestora i jedyne, co władze miasta mogły zrobić w tej sprawie, to ograniczyć intensywność zabudowy na tym terenie poprzez uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego. Ustalono w nim maksymalną liczbę kondygnacji (3 razem z poddaszem i niski parter) i maksymalną wysokość budynków do 12 m. Władze miasta podkreśliły, że w okolicy znajdują się szeregowce o takiej wysokości.
Przewodniczący Okrój uspokajał, że będą toczyć się rozmowy z Semeko, by wyższa zabudowa nie sąsiadowała bezpośrednio z niskimi domkami (jego zdaniem zabudowa powinna być stopniowana). Planowane jest także spotkanie pomiędzy władzami miasta, mieszkańcami i przedstawicielami Semeko, na którym ma być poruszana kwestia dróg na osiedlu i połączenia ich z innymi drogami lokalnymi. Zdaniem Burmistrza, część z tych dróg powinna mieć charakter ciągów pieszych. Termin spotkania nie został dotychczas ustalony, co wynika z braku jasnej deklaracji ze strony inwestora.
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Podobno na spotkaniu pojawił się kandydat na posła. Przyznam, że byłam przekonana jeszcze przed zebraniem, że ono musi mieć związek ze zbliżającymi wyborami. Bo jakoś dotychczas nie słychać było o spotkaniach z burmistrzem. Dopiero na 5 dni przed wyborami. Co za zbieg okoliczności :) Nie zmienia to faktu, że spotkania takie powinny się odbywać i to jak najczęściej.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Zigi pisze: Sporą dyskusję wywołała sprawa budowy osiedla przez Semeko nad rzeką Reda. ...
...Przewodniczący Okrój uspokajał, że będą toczyć się rozmowy z Semeko, by wyższa zabudowa nie sąsiadowała bezpośrednio z niskimi domkami (jego zdaniem zabudowa powinna być stopniowana).
Widziałem nowe osiedle Semeko budowane przy Auchan. Owszem, zabudowa niewysoka, budyneczki wyglądają całkiem całkiem, ale....
...ale jeżeli komuś sie wydaje, że bloki Semeko w redzie są budowane gęsto , to mu się tylko wydaje. (takie wrażenie odniosłem patrząc z ulicy Kosynierów na to powstające osiedle).
ODPOWIEDZ