Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

byłem właśnie koło tej fontanny ... wieczorem fajne miejsce do przemyśleń, choć te wielkie betungowe kulki się troche im porozjeżdżały :P
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ks. Proboszcz już ostatnią niedzielę wspominał, ze fontanna ulegała awarii po majstrowaniu przy niej dzieciaków. Prosił o zwracanie uwagi gdyby coś niepowołanego tam się działo.
Niektórzy nie umieją szanować takich estetycznych elementów.
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

noo, racja, zastanowił mnie tylko ten mały kranik w tym marmurowym bloku, nie wiem, czemu on służy, wody pitnej raczej tam nie ma, a dojście do niego grozi pochlapanie z wody z tejże fontanny. A swoją drogą zastanawiam się, jak będzie ona wyglądać podczas wiatru, ja siedziałem na kulce w bezwietrzny późny wieczór, i ona dosyć rozmach ma ...
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Huherko pisze:noo, racja, zastanowił mnie tylko ten mały kranik w tym marmurowym bloku, nie wiem, czemu on służy, wody pitnej raczej tam nie ma, a dojście do niego grozi pochlapanie z wody z tejże fontanny. A swoją drogą zastanawiam się, jak będzie ona wyglądać podczas wiatru, ja siedziałem na kulce w bezwietrzny późny wieczór, i ona dosyć rozmach ma ...
A wiesz, że właśnie jest pitna :wink:
Odwiert w studni trzydziesto metrowej tak więc jak upał dokuczy nic tylko zaczerpnąć łapką i popijać.
To nie kranówa z naszych baterii.
Pozdrawiam Ziomali
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

a ta cała fonntanna jest obiegiem zamkniętym czy ona co chwile pobiera nową wode?
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Artur pisze:a ta cała fonntanna jest obiegiem zamkniętym czy ona co chwile pobiera nową wode?
Nie no jeżeli pitna to obowiązkowo pobiera na bieżąco. Nawet mnie to nie dziwi, zobacz Arturze jaki delikatny sik. :wink:
Pozdrawiam Ziomali
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Nie no pitna to rozumiem, że wode pobiera na bieząco. Ale te 3 dysze mnie interesują. Które 'sikają' to wodą - jakby tak pobierać co chwilę nową wodę to by takie marnotrastwo wody. A tak jak Huherko zauważył podczas wiatru troche nią chlapie na boki;)
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Artur pisze:Nie no pitna to rozumiem, że wode pobiera na bieząco. Ale te 3 dysze mnie interesują. Które 'sikają' to wodą - jakby tak pobierać co chwilę nową wodę to by takie marnotrastwo wody. A tak jak Huherko zauważył podczas wiatru troche nią chlapie na boki;)
Czyli co zakładasz, że po drodze istnieje system filtrów?
Nie wnikałem za bardzo w konstrukcję fontann, ale skoro Ks. Proboszcz podkreślał pitność tej wody myślę, że obieg jest jednak otwarty.
Pozdrawiam Ziomali
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

A woda z całej fontanny jest pitna czy tylko z tego kraniku? Bo może to mieć dwa źródła.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Artur pisze:A woda z całej fontanny jest pitna czy tylko z tego kraniku? Bo może to mieć dwa źródła.
Nie przypatrywałem się temu z bliska. Jeżeli jest kranik to z pewnością chodzi o niego.
Pozdrawiam Ziomali
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

ja rozumiem kranik... no ok... nie będę po mineralną chodził do sklepu, ale te 3 dysze nazywamy fontanną????!
to póki co wygląda jak niedomknięte zawory... hmm no ok, zamiary z pewnością były zacne, ale moim zdaniem... jak już coś robić to porządnie... zwłaszcza, że wszystko kosztuje...
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ze stron Urzędu Miasta Redy:
Rok 2009 to trzeci już rok dużych inwestycji na terenie Redy, realizowanych na podstawie „mapy drogowej”, czyli Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2007-2014, przygotowanego i przyjętego do realizacji przez władze samorządowe naszego miasta w obecnej kadencji. Plan to bardzo ambitny, zakładający zdecydowaną intensyfikację działań, wynikających zarówno z możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych, ale przede wszystkim z ogromnych potrzeb Redy – miasta liczącego już blisko 20 tys. obywateli. Stąd tempo inwestycji z roku na rok zdecydowanie rośnie.
W roku 2007 wartość inwestycji wyniosła ok. 3,3mln zł, rok 2008 – 7,6mln zł, rok 2009 – plan, będący w końcowej fazie realizacji o wartości 13,9 mln zł.

Podkreślić należy, że są to tylko inwestycje umieszczone w budżecie miasta. Cały szereg zadań o podstawowym znaczeniu dla Redy realizowanych jest w tej kadencji dzięki staraniom redzkich władz samorządowych, ze środków nie pochodzących wprost z budżetu Redy. Szersze przedstawienie danych na ten temat opublikujemy w kolejnym wydaniu biuletynu.

Wróćmy jednak do roku 2009. Jest to rok, w którym inwestujemy przede wszystkim w nasze placówki oświatowe. Na początku roku szkolnego 2009/2010, zgodnie z planem, oddano do użytku tak oczekiwane sale gimnastyczne w szkołach podstawowych nr 5 w Redzie Rekowie i nr 6 przy ul. Gniewowskiej. Obie szkoły nie miały dotąd praktycznie żadnych przestrzeni do rekreacji dla uczniów.

W największym redzkim zespole szkół – Zespole Szkół nr 1 przy ul. Łąkowej oraz obchodzącej właśnie jubileusz 45 lecia Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Zawadzkiego wykonano kompleksowe termomodernizacje. Szkoły zyskały nowy estetyczny wygląd, ale przede wszystkim dzięki wykonanej termomodernizacji wzrośnie w nich komfort cieplny i nastąpi znaczne zmniejszenie zużycia energii. Szkoła Podstawowa nr 2 wzbogaciła się też o nowe boisko asfaltowe z bramkami i koszami.

Na wiosnę tego roku zakończono modernizację trybun na stadionie MOKSiR. Obecnie obiekt ten, z nowo wykonanymi boiskami wielofunkcyjnymi ORLIK 2012 i kortami tenisowymi, jest świetnym miejscem rekreacji dla mieszkańców - dla nas powodem do dumy, a dla sąsiadów do lekkiej zazdrości.

Zakończono pierwszy etap budowy skate-parku, powstającego w ramach planowanego, większego przedsięwzięcia, jakim jest budowa parku miejskiego nad rzeką Redą . Ostateczne zakończenie inwestycji, czyli wstawienie elementów do wykonywania ewolucji w skate-parku, przewiduje się na wiosnę 2010.

Przez cały rok 2009 trwały inwestycje i modernizacje redzkich dróg. Wykonano modernizacje szeregu ulic i chodników. Między innymi ulice: Cicha, Usługowa, Okrężna, Zacisze, Brzozowa. Wykonano tak potrzebne zatoki postojowe przy ulicy Łąkowej.
Bardzo wiele wysiłku w roku 2009 włożono w przygotowanie największych redzkich inwestycji drogowych. Dla połączenia drogowego Leśna –Cegielniana, wspólnego zadania Redy, Rumi i Powiatu Wejherowskiego, przygotowano nową strategię działania. Efektem tych działań było ponowne zgłoszenie I etapu tej inwestycji do konkursu na dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt został wysoko oceniony i znajduje się na liście rezerwowej regionalnych projektów drogowych, które mają szansę na uzyskanie dotacji unijnej.

Przygotowywany jest równocześnie wniosek do konkursu na II etap Leśnej – Cegielnianej, z możliwością uzyskania dotacji w wysokości 75%. Rada Miejska Redy na ostatniej XL sesji podjęła w tych sprawach stosowne uchwały, które obok stworzenia realnej szansy ubiegania się o duże środki unijne, umożliwiają jednocześnie podjęcie konkretnych działań przy realizacji robót już na początku 2010 roku.

Przygotowano również pełną dokumentację techniczną i kompletny wniosek na dofinansowanie drugiej z największych redzkich inwestycji drogowych budowy ulicy 12 Marca. W tym przypadku ubiegamy się o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. (tzw. schetynówek). Jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonawstwo, a rozpoczęcie robót nastąpi na początku przyszłego roku. Planowane inwestycje drogowe zostaną szerzej omówione w następnych wydaniach biuletynu.

Burmistrz Miasta Redy
Krzysztof Krzemiński
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Sporo dla szkół i młodzieży.Modernizacje dróg tylko kosmetyczne.Trochę kostki itrawy.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Patologia ... ostatnio oni łatali ulicę Leśną, położyli kilka placków nie większych niż pokrywa od studzienki i na tym zakończono modernizację ulicy Leśnej na rok 2009 ... a kiedy nas zalewało, p. Molak w gumaczkach smigał to tacy prężni byli "tak tak, nie denerwujcie się państwo, pod koniec wakacji już zaczynamy to robić, tak że to będzie przed 2012 wszystko gotowe" ... wakacje się skończyły 2 mce temu, a tu kilka placków się pojawiło ... ładna mi inwestycja ...
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Dobra... ale wybory tuż tuż;) Szanowni Państwo kampania rozpoczęta;)?
ODPOWIEDZ