Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Myślę,że Burmistrz dobrze robi, że wszystkimi sposobami stara się o środki zewnętrzne, nawet, gdy to powoduje opóźnienia w budowie. Budżet miasta nie jest z gumy. Ile ulic dałoby się zrobić za własne pieniądze? Nie sądzę, żeby dużo. Takich decyzji nigdy nie nazwałabym patologią. A szkołom nie żałujcie, im porządniejsza edukacja tym mniej pieniędzy potrzeba na opiekię społeczną. A skoro p.Burmistrz rozpoczął kampanię wyborczą, to dobrze by było, gdyby wszyscy sobie przypomnieli ile inwestycji prowadzono zanim nastał. Ja pamiętam: zero. Sądzę, że ma prawo powiedzieć co zrobił. To jest w porządku.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Dobra, podziwiam i szanuję za to... aczkolwiek można by napisać co się nie udało... ;)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Pi nie chodzi tu o to jak wygląda budżet, chodzi tu o samą gadkę, jeżeli projekt dwupoziomowego przejazdu kolejowego wraca na deski już poraz n-ty, mieszkańców zapewnia się, że inwestycje ruszą tymczasem jak było tak jest to znaczy, że gdzieś tutaj jest patologia.

Jak ja nie jestem pewny czy potrafię coś zrobić, to wszystkim w koło nie będę mówić, że to potrafię.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Myślałam, że po tym co napisałam ktoś obszczeka mnie zajadle, ALE NIEEE... I to cenię, że pozwalacie mi być osobnikiem, który widzi tę pełną część szklanki a nie pustą. Zgadzam się, że nie należy ludziom robić zbyt dużych nadziei, a potem nie dotrzymywać słowa. Sprawa przejazdu nad lub pod torami to według mnie sprawa beznadziejna. Tym bardziej, że zamieszana jest w to kolej. Ja bym na to nie liczyła. Jeśli powstanie Cegielniana to już będzie sukces. I nie bedzie Cię Huherko zalewać. Jeśli to Cię może pocieszyć to pod moim płotem są same dziury, nawet bez drogi. Czekam cierpliwie i wierzę, że ci co pracują nad moją drogą nie obijają się / co sprawdzam od czasu do czasu odwiedzając ich w Urzędzie..., nie mówili czy cieszą się gdy mnie widzą..../
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

1)Na pewno należą się brawa za to że po wielu latach w redzie większośc dróg jest utwardzona ( mam na myśli centrum Redy)
2) Minus za to że zrobione są z kostki która w/g różnych opini czytanych w internecie na km beżący wychodzi drożej niż nawierzchnia bitumiczna pod warunkiem że umie się przygotować odpowiednio duży front robót. Ulice które są z kostki porobione już są zdewastowane tj np Szkolna

3) Minus za jakość tj nie dopilnowanie wykonawców i odebranie badziewia, Szkolna jest pofałdowana od samego początku po wykonaniu jest nie równa i na styku np z Mickiewicza jest coraz większa szpara, jadać codziennie 2 razy z dzieckiem rowerem do przedszkola muszę mocno uważać aby przy skęcie nie wyłożyć się na środku skrzyżowania.
4) Plus za Plac zbaw dla dzieci przy brzechwy, latem jest naprawdę miło tam podejśc z dzieciakami.
5) Minus za niesłowność - na umówione spotkanie oficjalnie z wyprzedzeniem 2 tygodni, Burmistrz nie stawił się nie informując iż nie może a ma sekretarkę więc to chyba nie jest wielki problem aby umiała to załatwić z tym że jej tez nie informował.
6) Minus za to że nie byli zainteresowani tym co starostwo zrobiło z Pucką tj wyremontowało ale tak że nadal jest ciasna i gdy się jedzie chociażby do urzędu rowerem to samochody przez wysepki mają utrudnione wyprzedzanie wolniejszych pojazdów jak ciągniki czy rowerzyści, wystarczyło ją zrobić o 2m szerszą lub chociaż 1m a było by bezpieczniej i wygodniej wszystkim w tym rowerzystom (mi).
7) Minus za to z tego co się dowiedziałem że UM Reda nie był zainteresowany zrobieniem bezpiecznego przejazdu rowerowego na Północnym Szlaku Kaszub na ul Puckiej który powstanie a za to wydzielili ruch rowerów na ulicach o bardzo małym natęzeniu ruchu jak Brzozowa czy Kazimierska co IMHO jest typowym absurdem utrudniajacym zycie rowerzystom i niczego nie zmieniającym w zakresie bezpeiczenstwa poza jego pogroszeniem na skryzowaniach. Zamist budować takie wydzielenia ruchu rowerowego tam gdzie sa naprawdę potrzebne jak Gdańska czy Pucka z uwagi na natężenie ruchu i/lub prędkości realne (nie prawne ze znaków które są fikcją) z jakimi jeżdżą samochody.
8)Plus za szkoły i ich remont, edykacja naszych dzieci jest ważna a im lepsze warunki tym lepiej dla nas mieszkańców.
Artur
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

no ja oprócz tego co napisałem też w zasadzie jestem zadowolony z tego, co się w mieście działo (choć z wielu z nich nie korzystam pośrednio ani bezpośrednio, tj, np plac zabaw na ul. Brzechwy, czy ścieżki rowerowe) no i sam fakt, że następne projekty już są że tak powiem wdrażane ... ale z tym nie mówmy hop, zanim nie przeskoczymy :P
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

[quote="ArturB"]1)Na pewno należą się brawa za to że po wielu latach w redzie większośc dróg jest utwardzona ( mam na myśli centrum Redy)
2) Minus za to że zrobione są z kostki która w/g różnych opini czytanych w internecie na km beżący wychodzi drożej niż nawierzchnia bitumiczna pod warunkiem że umie się przygotować odpowiednio duży front robót. Ulice które są z kostki porobione już są zdewastowane tj np Szkolna

Zgodzę się z jednym - fakt, dopilnowania tu zabrakło. Efekty takiego braku nadzoru widać też w kilku innych miejscach w różnych miastach i to powoduje, że mówi się źle o tym materiale - moim zdaniem jednak lepszym od asfaltu. Nie jest możliwe by asfalt był tańszy od kostki. Wykonanie z kostki może być dużo lepsze od asfaltu - pod warunkiem wybierania w przetargach fachowców a nie najtańszych. Kostka nie wymaga tak szybkich remontów jak dzieje się to w przypadku asfaltu. O walorach estetycznych i możliwościach jakie daje ten materiał nie wspomnę. Na koniec to o czym już wspominałem - jeśli wykonuje się ul. Szkolną a po kilku miesiącach oddaje we władanie deweloperowi, który buduje tam osiedle i dewastuje nową ulicę i chodniki niemiłosiernie a po zakończonej budowie i dewastacji drogi nie raczy szkód po sobie usunąć - to o czym mówimy? Nie raz też na tej ulicy parkingi na noc urządzały sobie wielkie tiry albo co ciekawe - ciężarówki z węglem ! Pamiętając proces budowania nie sądzę, by zaprojektowane warstwy tej ulicy były przystosowane do takich obciążeń. Kto jednak w naszym mieście ma pilnować tak przyziemnych spraw .......?
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Co do kostki w stosunku do bitumu ma 25% - 50 większe opory toczenia i szczeliny bo jest fazowana przez co do jazdy rowerem nie jest zbyt wygodna i bezpieczna. Przy czym zakladam że ktoś jeżdzi na rowerze miejskim i waskich oponach do takiej jazdy jak ja i to codziennie a nie na góralu.

Choć jak mówią darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda więć jeżdzac codziennie tylko kilka km nie odczuwam tego tak bardzo jak fazowanych krawężników (które dla samochodów to żaden mankament) i w zasadzie nie ja a mój synek , przegryziona wargę już miał po dojechaniu do przedszkola ...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Co do kostki w stosunku do bitumu ma 25% - 50 większe opory toczenia i szczeliny bo jest fazowana przez co do jazdy rowerem nie jest zbyt wygodna i bezpieczna. Przy czym zakladam że ktoś jeżdzi na rowerze miejskim i waskich oponach do takiej jazdy jak ja i to codziennie a nie na góralu.

Choć jak mówią darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda więć jeżdzac codziennie tylko kilka km nie odczuwam tego tak bardzo jak fazowanych krawężników (które dla samochodów to żaden mankament) i w zasadzie nie ja a mój synek , przegryziona wargę już miał po dojechaniu do przedszkola ...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Jako ciekawostka na temat kosynierów i odcinka w Redzie słowa Pani Burmistrz Rumi:

ela.konczak (---.centertel.pl)
Posty: 245
Data: 04 lis 2009 - 22:55:49
Szanowni Państwo
Burmistrz Rumi nie ma niestety żadnego wpływu na decyzję burmistrza Redy i Rady Mista Redy. Auchan chce wybudować na swój koszt przedłużenie ulicy Kosynierów do Obwodowej w Redzie.W porozumieniu z Auchan przewidzieliśmy sytuację braku zgody Redy na przedłużenie tej ulicy.Zbudujemy inne właczenie do DK6 na koszt Auchan.I jak tak dalej będzie, to skorzystam z tego rozwiązania.Większościowa koalicja w Radzie Miasta Rumi blokuje od ponad roku zmianę planu zagospodarowania umożliwiające rozbudowę Auchan( około 1 mln. zł z podatku od nieruchomości w plecy), w zamian za co Reda piętrzy trudności z bodowa Kosynierów do Obwodowej w redzie.
ERK
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Bardzo ciekawe co na to redzka władza?
Pozdrawiam Ziomali
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

O ile dobrze pamiętam to na ostatniej sesji rada miasta podjęła decyzję że następna sesja odbędzie się wspólnie z radnymi z Rumi.
Ciekawa konfrontacja w świetle tego co napisał ArturB.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

noo ... zapowiada się bardzo ciekawie ... bo teraz wychodzi na to, że to nie Auchan jest winny tylko my ...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Kazdy uważa że robi dobrze.Wszyscy chcieli a nikt nie wziął za to odpowiedzialności.W tym zamieszane jest też Semeko.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Pani Burmistrz Rumi lepiej się niech nie wypowiada, a jeżeli już to po konsultacjach z Burmistrzem Redy... to odnośnie ul. Kosynierów. Jeżeli chodzi o inwestycje i pieniądze to wygląda na to, że jednak Reda dostanie dofinansowanie ze Schetynówek na budowę ul. 12 marca i z tego trzeba się cieszyć. Musimy pamiętać, że Reda to jednak małe miasto i budżet faktycznie nie jest z gumy. Ja oceniam pracę burmistrza pozytywnie w stosunku do poprzednich lat, nie bójmy się tego nazwać "zerowych inwestycji".
ODPOWIEDZ