Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Te niedokończone mieszkania mają włascicieli, którzy dajmy na to wpłacili już pieniądze firmie Lammex. Firma Lammex została sprzedana, a nowy właściciel ani mysli kończyc budowę "za darmo". Nowy developer, który ewentualnie odkupiłby/przejął działkę wraz z budynkiem musiałby na dzień dobry albo oddać ludziom pieniadze i próbować na nowo sprzedac dokończone lokale - albo potraktowac ulgowo tych, którzy prawie 10 lat temu wpłacali pieniadze Lammexowi... Znajdzie się taki ? :)
joyavenue

14 lat temu

No niestety, te ruino-slumsy to śmierdząca sprawa... a wiadomo, jakie w Polsce jest podejście: "G*** się nie rusza, bo będzie bardziej śmierdzieć". Chyba będziemy musieli poczekać, zalegający tam śnieg spowoduje zawalenie się tej okazałej budowli. Miejmy tylko nadzieję, że obędzie się bez ofiar w postaci amatorów trunków lub innych znajdujących się tam osób.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

To faktycznie śmierdząca sprawa, a czy w tym temacie nie mógłby pomóc Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego? Przecież to faktycznie za lat kilka skończy się katastrofą budowlaną
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ruiny koło Lotosu stoją już dużo dłużej i nic się nie stało więc i to wytrzyma.
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Nie można tak gdybać moim zdaniem, wytrzyma czy nie... a później coś się stanie, to będzie szukanie winnych i odpowiedzialności. Wg mnie powinien się tym zająć Nadzór budowlany i rozwiązać raz a dobrze ten problem. Na razie jest to wylęgarnia syfu, miejscówka pijaków i okolicznej gówniarzerii - i tak zostanie.
joyavenue

14 lat temu

Gajos pisze:Ruiny koło Lotosu stoją już dużo dłużej i nic się nie stało więc i to wytrzyma.
I niestety, ale to żaden powód do dumy i radości... Przykre jest to, że z takimi "straszydłami" i wylęgarniami syfu (podoba mi się to określenie :P) miasto nie może, bądź nawet nie próbuje sobie poradzić.

A z innej beczki, bo w którymś wątku była mowa o drogach... Przyglądał się Ktoś może tej drodze z kostki brukowej, która idzie od ronda na osiedlu przy Młynie do ul. Obwodowej? Niby nowa to droga, ale już są na niej góry i doliny, jakby ta cała kostka miała miejscami eksplodować.
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Podejrzewam, że to wynik złego podłoża, złego przygotowania gruntu na kostkę no i co za tym idzie, wjazdu na osiedle samochodów zaopatrzenia do sklepów na Obwodowej.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

No tym Lammexem to można by było też zainteresować naszą Policję, zeby chociaż co jakiś czas tam "wpadła" robiąc porządek. Teren "budowy" to to można nazwać zdaje się powinien być ogrodzony i zabezpieczony, a jeżeli chodzi o nadzór to nie jest tak, że pozwolenie na budowę jest wydawane na określony czas? A może jak nie można nic innego zrobić to zasłonić ten budynek dużym bannerem reklamowywm... oczywiście żartuję...
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Co do drogi, cóż diabeł tkwi w szczegółach - kostka jest wytrzymala ale czy podłoże jest odpowiednie? Śmiem w to wątpić...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

link

Oraz informacja o zamówieniu:
link
DAVIDOFF
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Marcin pisze:Te niedokończone mieszkania mają włascicieli, którzy dajmy na to wpłacili już pieniądze firmie Lammex. Firma Lammex została sprzedana, a nowy właściciel ani mysli kończyc budowę "za darmo". Nowy developer, który ewentualnie odkupiłby/przejął działkę wraz z budynkiem musiałby na dzień dobry albo oddać ludziom pieniadze i próbować na nowo sprzedac dokończone lokale - albo potraktowac ulgowo tych, którzy prawie 10 lat temu wpłacali pieniadze Lammexowi... Znajdzie się taki ? :)
Witam forumowiczów
Przegladam ten post i nie mogę się nadziwić jakie głupoty wypisujecie na forum w sprawie bloku LAMMEXU a mistrzem jest w tym Marcin !!!
-Po pierwsze LAMMEX cały czas istnieje i ma się dobrze
- następna sprawa to ludzie dawno temu zostali spłaceni i nik nie ma tam żadnych swoich pieniędzy utopionych !!
- kolejna sprawa to ten niedokończony budynek ma swoją ochronę SECUREX która mieści się
w nudynku wybudowanym w III klatce na parterze i najwięcej ma problemów nie z pijakami lecz z mieszkańcami semeko i ich srajacymi psami któży notorycznie niszczą zabite deskami wejścia .
- wszystkie problemy zawdzięczają starostwu powiatowemu które to nie może wydać nowej decyzji na budowe od 2lat gdyż stara się przedawniła chociaż podano nowy termin na lato 2010.
Więc apeluje do mędrców nie piszcie głupot jeśli nie macie pojęcia na dany temat
Pozdrawiam
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Dzięki za konkrety Davidoff, Trzymam kciuki aby jak najszybciej sprawy ruszyły z miejsca
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

DAVIDOFF pisze: Przegladam ten post i nie mogę się nadziwić jakie głupoty wypisujecie na forum w sprawie bloku LAMMEXU a mistrzem jest w tym Marcin !!!
(...)
Więc apeluje do mędrców nie piszcie głupot jeśli nie macie pojęcia na dany temat
widzę, że strasznie się zbulwersowałeś - następnym razem proszę o więcej szacunku...

Otóż swoją wypowiedź apropos sprzedaży firmy (udziałów firmy) bazowałem na tym :

link

a reszta to tylko opinia - w kontekscie wydarzeń sprzed kilku lat, oraz że jeszcze troszkę ponad 2 lata temu, jak tam mieszkałem - nikt nie mówił o odszkodowaniach, tylko mówiło się o braku aktów notarialnych, braku prawa do mieszkań i oszustwach właścicieli STAREGO Lammexu. Może coś się zmieniło.
DAVIDOFF pisze: -Po pierwsze LAMMEX cały czas istnieje i ma się dobrze
Co do powyższego cytatu... Nawet udało mi się firmę budowlaną Lammex namierzyć w Słupsku, gdzie poinformowano mnie, iż nie ma jeszcze projektu budowlanego i że mieszkania będą dostępne w sprzedaży na jesień 2010. Takie są plany. Czy firma ma się dobrze, nie wiem. Znalazłem tylko numer telefonu, strony z osiągnięciami brak. Ale jest nadzieja, że w końcu coś ruszy...
DAVIDOFF
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Jeśli chodzi o firmę Lammex to prawdą jest że mieści się w słupsku na ul Grotgera a resztę informacji co podałeś Marcin w linku do dziennika pisząc delikatnie jest nie aktualna lub odmienna,oto małe sprostowanie wszyscy mieszkańcy wybudowanej części mają akty notarialne,wszyscy z niewybudowanej części(II-etapu)zostali spłaceni !!są wyjątki które nie wiedzą co chcą nie chcą kasy i mieszkania.Marcinie od ok.2lat jest legalna wspólnota mieszkaniowa bo tak się składa że ja też mam tam mieszkanie i jestem doskonale zorientowany domniemam że już dawno tu nie byłeś i nie zauważyłeś jak wyładniało wokół budynku (I etapu)jakby tak było jak pisałeś wczesniej to by nikt nie inwestował własnych pieniędzy
ps.nie kojarzę ciebie jeśli możesz to napisz na prywatną pocztę
Pozdrawiam wszystkich
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Bardzo dobrze Davidoff, że wyjaśniłeś sprawę. Chyba większość ludzi ciągle myslała, że sprawa tych bloków jest zabagniona. Z tego co zrozumiałam, tylko starostwo blokuje skończenie tej pechowej inwestycji ?
ODPOWIEDZ