Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ja również nie rozumiem, dlaczego zamykasz temat. Tak jak nie rozumiem irytacji Wicka. Może Tobie się podoba Aquasfera, ale nie wymagaj od innych, aby im również się podobała. Pewnie zaraz napiszesz, że niczego takiego nie wymagasz, ale właśnie taki ton niosą Twoje posty. Dla mnie również aquasfera jest nijaka. Nie wnosi nic dla Redy, w przeciwieństwie do bardzo zagęszczonego osiedla Reda Park, już sama kolorystyka tego osiedla ładnie komponuje się z parkiem. Jedyne co by mogło wyróżniać Aquasferę to aquapark, który podobno miał być budowany od marca 2012 r. Mamy marzec 2013 a tu nawet nie widać żadnych początków budowy. Ale jednym się podoba, drugim nie. Ja oglądałem te mieszkania i nigdy bym tam nie zamieszkał. To forum to wyrażanie opinii, do których każdy ma prawo.
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Ja rozumiem Wicka. Opinie można i trzeba wyrażać. Każdy ma prawo mieć swoją - jednemu się podoba, innemu nie. Chodzi tylko o elementarne trzymanie się faktów, a nie snucie intryg i posługiwanie się plotką. To retoryka Macierewicza.
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

A głosowanie trwa tylko do końca weekendu http://dom.trojmiasto.pl/Aquasfera-i161.html
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Patrząc szerzej na tą sprawę - szkoda, że Reda rozwija się w kierunku zabudowy intensywnej. Za 30 lat będziemy taką drugą Chylonią (nie ubliżając nikomu). A co do aquaparku - w Polsce takie inwestycje są deficytowe, np aquapark pod Szczecinem, mimo gości z Niemiec, padłby dawno gdyby nie elektrownia dolna odra, która go dotuje. W 18 tysięcznej Redzie, o ile rzeczywiście będzie to aquapark z prawdziwego zdarzenia, a nie basen po prostu, jest takie ryzyko, że dotować go będą...mieszkańcy aquasfery (obym się mylił, nie życzę im przecież źle!). W sezonie letnim pewnie nie będzie problemu żeby zapełnić obiekt, może na siebie zarobi, ale w zimie? W Polsce wszystkie aquaparki oprócz krakowskiego są deficytowe, ten buduje firma prywatna, nie wyobrażam sobie zatem, żeby dotował go nasz UM.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Dziś koło Biedronki na Jana Pawła postawili taką małą zieloną budkę, ktoś wie co tam będą sprzedawać?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
julik
Znam to forum
112 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Jutro się okaże ale w takich "szczękach" to zawsze warzywniaki były
Awatar użytkownika
Jeżyk
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Widziałem podobne cudo przy przystanku na łąkowej koło żabki.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Faktycznie koło Żabki na Łąkowej stoi takie, samo.... ktoś jeszcze zlokalizował podobne ustrojstwo gdzieś w Redzie?
Jestem ciekaw co tam będzie sprzedawane?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Koło Biedronki przy Gdańskiej też jest
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Najprawdopodobniej w budach tych będą sprzedawane sezonowe owoce - truskawki
Takie same budy są postawione w Gdańsku właśnie z takim przeznaczeniem
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Zaprawdę inwestycja powalająca na kolana,miasto zapewne zyska na atrakcyjności,nastąpi wzrost zatrudnienia a kultura i sztuka będą się rozwijać, zjadą szturmem turyści żądni wrażeń i przygód,a kasa miasta zostanie zasilona potężnym zastrzykiem finansowym
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ktoś tu wyczuł konkurencję w swojej branży
A tak na poważnie to ktoś nieźle podsmarował, że dostał pozwolenie na postawienie tych pseudo straganów w tylu miejscach w Redzie i jeszcze z jednym się zgodzę na atrakcyjność miasta to one na pewno nie wpłyną pozytywnie.... oszpecająco owszem....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:A tak na poważnie to ktoś nieźle podsmarował, że dostał pozwolenie na postawienie tych pseudo straganów w tylu miejscach w Redzie
Kurcze - z tego co pamiętam, to co roku mamy w różnych punktach Redy - ustawione stoliki i truskawki są sprzedawane po "partyzancku"!
Może właśnie teraz nie będzie stania pod chmurką - tylko właśnie w takiej budce!
Mi się to bardziej podoba niż sprzedaż "partyzancka" z ustawionym tylko stolikiem czy krzesełkiem!
i gdy zaczęło padać to taka osoba nie wiedziała co ma ze sobą i truskawkami zrobić!
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Ktoś tu wyczuł konkurencję w swojej branży
A tak na poważnie to ktoś nieźle podsmarował, że dostał pozwolenie na postawienie tych pseudo straganów w tylu miejscach w Redzie i jeszcze z jednym się zgodzę na atrakcyjność miasta to one na pewno nie wpłyną pozytywnie.... oszpecająco owszem....
redziaczkitakie cudaki to są przerabiane od lat ,ja już trwam 13 lat i myślę,że i ten sezon przetrwam,i jak zauważyłeś nie tylko obracam to w żart ale również dostrzegam mało estetyczne aspekty takich punktów.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Dokładnie, ja jestem pełen podziwu dla handlowców którzy tak długo utrzymują się na kiepskim Redzkim rynku, potrafią tak prowadzić swój interes, że przynosi im on dochód i satysfakcję mimo kłód jakie los im rzuca pod nogi.

Fakt, że tak jak napisał @Johny Bravo jest to lepsze rozwiązanie od stania pod chmurka, ale zauważmy że postawili te budy w takich miejscach że psują otoczenie, mogli je postawić tak żeby nie rzucały się w oczy... ale tak jak napisałem, ktoś posmarował to teraz może stawiać gdzie chce
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ