Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2882 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Na pewno media znajdujące się pod nawierzchnią mają znaczenie. Porównanie cen podane wyżej dotyczą, z tego co się orientuję, stosunkowo dużej inwestycji. Przy krótszej trasie, koszty wylania asfaltu byłyby jednostkowo wyższe. Samo wynajęcie walca ma zapewne niebagatelne znaczenie. Ale dla jasności, ja też wolę asfaltowe trasy
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Za inwestycje płacą ostatecznie mieszkańcy a nie inwestor.
On za to robiąc to z kostki podczas budowy ma uproszczone zadanie,może dowolnie w czasie różne części dróg wykonać. Przy robieniu nawierzchni asfaltowej , taniej jest gdy robi się to w sposób zorganizowany całościowo a nie chaotyczny , kawałkami bez zaplanowania.
Co do mediów to nie jest tak jak piszecie, polecam zobaczyć co się dzieje i jak na Osiedlowej i Spokojnej obecnie.
Media zazwyczaj są poza jezdnią pod chodnikiem lub trawnikami, pod jezdnią zazwyczaj jest kanaliza której sie nie tyka bo i nie ma po co. W miejscach przejść mediów pod jezdnia robią przebicia, które są tańsze niż rozkopanie i naprawa jezdni.
Artur
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Robin pisze: Twoje pytania są bardzo dociekliwe. Nie pytam Cię czy produkujesz rowery, czy może wykonujesz ścieżki rowerowe.
Z twoich wypowiedzi widać zaangażowanie na rzecz nawierzchni z kostek betonowych.
O ile moje intencje są jasne - jestem zwykłym użytkownikiem jezdni pieszy, rowerzysta, kierowca samochodu, i z punktu widzenia bycia użytkownikiem z każdej grupy mam wiele argumentów na _nie_ dla kostki i ani jednego _za_ (jako ten użytkownik), o tyle staram się zrozumieć twoje intencje.

Co do nawierzchni drogi dla rowerów na Kazmierskiej.
Zrobiona jest rozściełając ręcznie i zagęszczając wibratorem do zagęszczania gruntu, coś można zrobić gorzej ?
A mimo to jest równiejsza niż np ulica Szkolna z kostki betonowej układanej na podkładzie z chudego betonu zagęszczanego, a ten na podsypce zwirowej zagęszczanej.
Jezdnia jest nierówna po prostu, trzęsie na niej niemiłosiernie, mimo że układający podczas zagęszczania uzywali niwelatora i sprawdzali równość.
Jeszcze raz , nie wiem z czego to wynika ale nasi wykonwacy nie układają tego równo i praktycznie nigdzie takiej równej nawierzchni nie widziałem (równej , bez wytrzasania przy 30km/h).
I jako przeciwieństwo jezdnie z asfaltobetonu układane rozściełaczem i walcowane są na tyle równe że przy 50km/h nie da się niczego wyłapać jadąc nawet szosówką na super twardych oponach.
Pominąłem w tym kwestie hałasu czy oporów toczenia, tu kostka również jest gorsza od nawierzchni bitumicznych.
Artur
Robin
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Zaangażowanie na rzecz to właśnie u Ciebie widać drogi Arturze B. Głosisz swoje prawdy i tylko one mają być jedynie słuszne. Zwyczajnie mam odmienne zdanie od Ciebie i jeśli czytam śmieszne rzeczy to reaguję. Zagęszczanie przy użyciu niwelatora - hmmmm Dlaczego nie przyznasz, że asfalt ma też swoje wady, też można go zrobić źle (co najczęściej ma miejsce) nawet przy użyciu dużych i nowoczesnych walców. Dla przykładu - prosty odcinek 216 od Celbowa do Pucka - nie trzęsie, za to auto faluje aż mdłości biorą. Nie ma rzeczy tylko białych i czarnych drogi Arturze. Ponieważ widzę, że potyczki słowne na forum bardzo lubisz i chyba nie doczytałem nigdzie, żebyś przyznawał komukolwiek rację prócz siebie dalszy ciąg dyskusji pozostawiam dla innych. Życzę szerokiej drogi
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Robin pisze:Głosisz swoje prawdy i tylko one mają być jedynie słuszne.
Dlaczego niby jedynie słuszne ? Jesli chodzi o odczucia to moje prywatne zdanie, jesli chodzi o ceny to juz wynika z przykladów, mozna znaleźć wyłącznie dowody na to że asfaltobeton jest tańszy od kostki betonowej na m2 nawierzchni i że kostka jest tańsza od mastyksu na m2.
Robin pisze:Zagęszczanie przy użyciu niwelatora - hmmmm Dlaczego nie przyznasz, że asfalt ma też swoje wady, też można go zrobić źle (co najczęściej ma miejsce) nawet przy użyciu dużych i nowoczesnych walców.
Można , wszystko można zrobić źle. Btw, podaj jakąś wadę asfaltobetonu z punktu widzenia użytkownika, chętnie poznam.
Robin pisze:Dla przykładu - prosty odcinek 216 od Celbowa do Pucka - nie trzęsie, za to auto faluje aż mdłości biorą.
Nie zauważyłem ani jadąc rowerem ani samochodem, może jeździsz szybciej niż tam wolno (70 lub 90km/h) albo masz uszkodzone amortyzatory ?

Nie przyznam Ci racji bo rozmawiamy o skali , ty podajesz przykład drogi dla rowerów na Kazimierskiej która i tak jest równiejsza niż dowolna droga z kostki w Redzie. Albo wyimaginowane nierówności na dw 216 przy prędkosci , jakiej ? 100,120 czy 150km/h ?

Podam Ci przykład z Wejherowa na DK NR6 wyjeżdżając w stronę Redy.
Jeśli jedziesz 90, 100km/h buja ale jak jedziesz 70 km/h czyli z prędkością tam dozwoloną , nic nie czuć.
Artur
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

jak zwykle ArturB wie lepiej
ale mam wrażenie że chyba nie jeździłeś w stronę Pucka i Wejherowa
a w ogóle to "wyimaiginowane " to nie są nierówności a chyba świat w jakim żyjesz
no i najlepiej oskarżać innych jak się nie ma argumentów
jeśli oskarżasz kogoś o łamanie prawa to jako uczciwy obywatel powinieneś wiedzieć że należy to zgłosić odpowiednim władzom
bo jeśli wiesz o łamaniu prawa i to ukrywasz to jesteś współwinnym
masz rację Robin, dyskusja na tym forum to raczej nie ma sensu
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2882 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Akurat 216 w stronę Pucka rzeczywiście ma fatalne fragmenty, które nie zostały wykonane prawidłowo. W przypadku roweru z pewnością jest to sprawa niezauważalna, ale samochodem, nawet nowym, pofałdowania są wyraźnie odczuwalne. I nie trzeba w tym celu łamać przepisów.
Ale to jest inna kwestia. W każdym wypadku powinien być dokonany właściwie odbiór drogi, zgodnie z zapisami umowy z wykonawcą. Zarówno droga z kostki, jak i z asfaltu powinna być wykonana równo. I myślę, że na tym możemy zakończyć ten wątek.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

strfibur pisze:jak zwykle ArturB wie lepiej
ale mam wrażenie że chyba nie jeździłeś w stronę Pucka i Wejherowa
To moje _prywatne_ zdanie i nie musis sie z nim zgadzac
Artur
mar1975
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Taka wzmianka odnośnie nieudanej inwestycji w Redzie. Na ulicy Lipowej i Pogodnej w maju 2013 r zainstalowano lampy uliczne - wspaniale tylko że do dnia dzisiejszego( 05.08.2013) lampy stoją ale nie działają - ciemno jak było tak jest i na nic zdają się prośby do UM Reda czy Energa Oświetlenie. Urząd objął wersję, że Energa nie dała licznika. W sumie się nie czepiam bo Estakadę Kwiatkowskiegow Gdyni budowano 30 lat to co tam kilkumiesięczna obsuwa.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

czy w budynku po Sieci 34 coś się dzieje? Bo dziś jak przejeżdzałem to było widać w środku jakieś zamieszanie.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

mieszkam za tym i wczoraj widziałem jak trzech panów oglądało budynek, a z tego co widziałem w środku to faktycznie jest zamieszania ale jak narazie nic konkretnego
Redzianin od urodzenia
Starszy
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

To moim zdaniem jest mało interesujące, ostatecznie to inwestycja prywatna, nie koniecznie musi się podobać. Ja chciałbym zahaczyć o inwestycję, którą w pierwszej kadencji obiecał Burmistrz. Chodzi o cholerny mostek Wckiego. Pytam się, czy musi dojść tam do tragedii aby on się tym zajął. Chyba najlepiej tam zamontować kamerkę i nagrywać ten bajzel i do neta.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:czy w budynku po Sieci 34 coś się dzieje? Bo dziś jak przejeżdzałem to było widać w środku jakieś zamieszanie.
Może Rossmann?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Starszy pisze:...Ja chciałbym zahaczyć o inwestycję, którą w pierwszej kadencji obiecał Burmistrz. Chodzi o cholerny mostek Wckiego. Pytam się, czy musi dojść tam do tragedii aby on się tym zajął. Chyba najlepiej tam zamontować kamerkę i nagrywać ten bajzel i do neta.
Jeśli chodzi o mostek łączący Obwodową z Kazimierską to była już o tym rozmowa.
Inwestycja jest opóźniona i będzie robiona w przyszłym roku, bo chyba powiat nawalił z jakimiś formalnościami

mówili o tym w ttm: http://www.telewizjattm.pl/serwis-infor ... pozni.html
piossekjb
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Co myślicie o inwestycji REDA-POLNA dewelopera ORLEX na ulicy Trzcinowej?
ODPOWIEDZ