Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

bloczki nie są najgorsze... niskie, stosunkowo nie odbiegają od okolicznej zabudowy dzielnica świetna, choć daleko na dworzec czy po większe zakupy, ale coś za coś.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Wygladają nieźle
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Byłem tam parę miesięcy temu, teraz ze zdjęć http://www.orlex.pl/oferta/18/reda-polna/galeria.html widzę, że od tego czasu dużo się tam zmieniło. Fajne bloczki, okolica bardzo spokojna, fajnie położona ale jest jedno ale.... wszędzie daleko... bez samochodu ani rusz... a jak masz dzieci to dochodzą kolejne problemy...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Pozwolę sobie nie zgodzić się z pozytywnymi opiniami. Nic ciekawego. Nudne klocki. Parkingi jakby z odpadów z innych budów. Chciałbym wymagać od władz miasta, by zabudowa tego i tak dalece zepsutego architektonicznie i urbanistycznie miasta była choćby w pewnym stopniu naprawiana. Chciałbym, ale od kogo? Tu nie koordynuje się zabudowy. Plany zagospodarowania są jakby przypadkowe a wymagań bardzo niewiele. W związku z tym mamy właśnie takie kwiatki jak np. pobliskie straszydła przy 12 Marca - dwa bloki ni z gruchy ni z pietruchy. Deweloperzy mogą popracować nad architekturą, ale jak nie muszą .... Trochę stara się Semeko przy Obwodowej. Oby chcieli jeszcze bardziej.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

muszę przyznać, że Orlex mocno poprawił wygląd nowych osiedli. Nie wiem jak jest z jakością, bo kiedyś mieli słabą opinie (sam nie mam na ten temat zdania), ale te osiedla zaczynają jakoś wyglądać.

Co do tej inwestycji, to komunikacyjnie (chodzi o komunikację publiczną) chyba nie najlepiej, bo na SKMkę do Pieleszewa to chyba ponad 20 minut trzeba iść. Za to na pewno cisza i spokój

no i w okolicy nie ma żadnego większego sklepu, więc... w sumie zależy czego oczekujesz i ile oni tam chcą za te mieszkania

Przy okazji tego tematu zauważyłem, że Orlex ze swoimi inwestycjami doszedł już do Koszalina
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Bloki koszmarne szczerze mówiąc, zarówno kolorystycznie jak i w kwestii bryły. Dawno nie widziałam takiej masakry architektonicznej. Okolica średnio spokojna w tych rejonach ul. Polnej Tereny zalewowe, a na pewno podmokłe, bo kilkadziesiąt metrów dalej płynie Reda. Co do odległości - tak się tutaj żyje niestety, że bez auta ani rusz. A dzieciaki chodzą ponad 2 km do najbliższej szkoły. Nawet sklepu żadnego w okolicy nie ma.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

W porównaniu do semekowych blokowisk w Redzie i orlexowych w Wejherowie te na Trzcinowej prezentują się całkiem nieźle. No nie mówie już o niektórych "cudeńkach" w Betlejem czy Ciechocina
Cena jest chyba przyzwoita - nie znam aktualnych "tryndów" No tak autobusy tam pewnie nie pojadą
Sporo ludzi buduje we wsiach wokół Wejherowa i tam z komunikacja jeszcze gorzej, nie mówiąc o przejazdach w czasie zimy. No, ale ludziska dokonali wyboru.
nNe wiem dokładnie gdzie ta Trzcinowa, ale czy nie leży ona w poblizu planowanego przebiegu OPAT?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Romek pisze:W porównaniu do semekowych blokowisk w Redzie i orlexowych w Wejherowie te na Trzcinowej prezentują się całkiem nieźle...
a które "semekowskie" inwestycje porównujesz do "orlexowskiego" Reda Polna?
Bo zastanawiam się która z obecnych inwestycji SEMEKO prezentuje się gorzej od ORLEXowej Reda Polna
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Co do semekowych blokowisk to jednak to osiedle ma kilka istotnych plusów co wpływa na wciąż dobrą sprzedaż tych mieszkan, natomiast jeśli chodzi o osiedle na polnej to naprawde nie widze żadnych pozytywów, być może cena jest jakoś wyjątkowo niska np. w okolicach 3tys/m. Już wolał bym mieszkać w blokach przy 12 marca.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Wicek pisze: a które "semekowskie" inwestycje porównujesz do "orlexowskiego" Reda Polna?
Bo zastanawiam się która z obecnych inwestycji SEMEKO prezentuje się gorzej od ORLEXowej Reda Polna
A chociażby te w okolicy "Lidla"
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

aha Osiedle Przy Młynie tak?

No to moim zdaniem te budynki nie różnią się aż tak bardzo, aby uznać to osiedle Reda Polna za ładniejsze, ale oczywiście to kwestia gustu Na korzyść osiedla Przy Młynie przemawia to że tam są lokale usługowe na parterach i samo osiedle jest lepiej wykończone (właśnie Lidl, duże place zabaw, Młyn itd), ale myślałem, ze porównujesz współczesne inwestycje.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

A ja powiem tak, patrząc od strony wizualnej to budynki z Polnej są ładniejsze niż te np koło młyna. Fajne kolorystyczne, taki inne, nowe małe nowoczesne osiedle a nie wszystkie takie same, pomalowane w jeden kolor... wyglądające jak stare osiedla budowane z wielkiej płyty.... Od strony praktycznej to osiedle na Polnej kuleje.... wszędzie daleko... wiadomo ktoś ma samochód to może podjechać... ale na dłuższą metę okaże się to uciążliwe, a jak dojdą dzieci to będzie tylko gorzej...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Jedyna ładna inwestycja Semeko to bloki przy parku. Szkoda tylko, że tak blisko rzeki. Natomiast aquasfera to porażka. Wielkie molochy nic nie wnoszące do otoczenia.
proterius
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Ja mialem do wyboru wszystkie na dobra sprawe te inwestycje, ale zadna z nich mi nie przypadla do gustu. Aquapark - moloch jak cholera, Reda Park - sasiad sasiadowi zaglada w okno i patrzy w garnki (odleglosci miedzy blokami), no a te na parterze to juz wogole jakas porazka, jak mozna tak budowac??? Dlatego tez zdecydowalem sie na Bocianie Gniazdo - cisza i spokoj (tak sie zapowiada, mam nadzieje ze tak bedzie), piekna mala infrastruktura osiedla, osiedle zamkniete i zadne menelstwo nie bedzie sie krecilo. Miejsca postojowe w budynkach to kolejny argument za. Moze i ladne te bloki Semeko, ale nie chcialbym tam mieszkac i dlatego tez tam nie kupilem swojego M.
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Ja na razie jestem na etapie wybierania:), podoba mi się Reda Park ale przed zakupem postanowiłem pomieszkać i zobaczyć jak to wygląda od środka:)
Ważnym czynnikiem są ceny mieszkań, ponieważ można zakupić mieszkanie bez pchania się w kredyt.
Uważam że Reda Park jest naprawdę ciekawym osiedlem i mieszka się tutaj naprawdę stosunkowo dobrze:), a biorąc pod uwagę stosunek jakość/cena wręcz idealnie:)
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
ODPOWIEDZ