Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Tylko po co te wszystkie obiecanki, skoro nie ma środków to trzeba jasno powiedziec że kolejny rok to będzie rok bez inwestycji w mieście i kwestia była by jasna a tu sie obiecuje a rezultatów zero.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

40,6 %. całorocznych wpływów budżetowych, to jak na ogólne polskie zadłużanie samorządów to dobry wynik
Do granicy 60% daleko, a są samorządy z kreatywną księgowością z realnie przekroczoną granicą.
Co do zmniejszania inwestowania, inwestycje komunalne nie są zbyt dochodowe, a od władz takiego małego miasta za wiele nie zależy w zakresie dochodów. Więc IMO dobrze że budżet nie jest dziurawy ,przeinwestowany i zadłużony ponad miarę.
Bo gdy jest niedopięty to zaczyna brakować pieniędzy na bieżące funkcjonowanie miasta i wtedy zaczyna się dramat odczuwalny dla mieszkańców.
Artur
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

szym911 pisze:Tylko po co te wszystkie obiecanki, skoro nie ma środków to trzeba jasno powiedziec że kolejny rok to będzie rok bez inwestycji w mieście i kwestia była by jasna a tu sie obiecuje a rezultatów zero.
jakie obiecanki?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Ryszardzie kiedyś byłeś bardziej krytyczny w wypowiedzach.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Tak jak pisał Administrator była już o tym rozmowa, ale skoro ją odgrzebujemy to dodam tylko, że moim zdaniem nie jest tak źle.
Faktycznie jest mały zastój inwestycyjny, ale wystarczy, że ruszą pełną parą budowa Kosynierów-Obwodowa, budowa Aquaparku, budowa mostku na Kazimierskiej i chodnika wraz ze ścieżką wzdłuż Obwodowej, otworzą w końcu Urząd Miasta w nowym budynku i odbiór tego co się dzieje w mieście będzie zgoła odmienny.

Nie ma co dramatyzować, choć oczywiście póki co nie ma też powodów, żeby otwierać szampana
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

kowalski pisze:Ryszardzie kiedyś byłeś bardziej krytyczny w wypowiedzach.
bo się mało działo?

Choć z drugiej strony jest jedna sprawa wobec której nie sposób nie być krytycznym.. to nasza gospodarka przestrzenna, ale to inny temat.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

goya pisze:...w Rekowie Górnym powstaje na 7 ha najnowocześniejsza (jak głosi tablica informacyjna) w Europie fabryka pojazdów komunalnych. Ogromna konstrukcja stalowa już stoi...
Pamiętasz może kiedy planują to otworzyć, albo kto jest inwestorem (może na tablicy informacyjnej były jakieś inne informacje)?

Wydaje się, że to może być spory pracodawca. Ciekawe ile ludzi zamierzają zatrudnić - może poprawiło by komunikacje publiczną w kierunku Rekowa
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Czytałam prowadząc samochód, no i tyle zdążyłam przeczytać. Ale tempo budowy - niesamowite. Co jakiś czas przejeżdżam i widać zmiany. Przy najbliższej okazji zatrzymam się, przeczytam dokładniej i zrobię zdjęcia.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

super - będę czekał

To bardzo ciekawa inwestycja.
To gdzieś przy głównej ulicy tak?
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Wicek pisze:To gdzieś przy głównej ulicy tak?
Tak, przy drodze do Pucka, na skraju lasu, wjeżdżając na "rekowską górkę". Tego nie się nie zauważyć
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Będzie remont ul. Puckiej w Redzie

Jeszcze w październiku ruszy remont ulicy Puckiej w Redzie. Stan drogi pozostawia wiele do życzenia, a mieszkańcy już od kilku lat czekają na modernizację tej ulicy.

Droga wojewódzka nr 216 zostanie wyremontowana na odcinku od przejazdu kolejowego do Górki Rekowskiej. Prace mają ruszyć jeszcze w październiku. Plan zakłada wykonanie jak największej ilości prac jeszcze w tym roku, tak aby skończyć modernizację na wiosnę. Droga ma być gotowa przed sezonem wakacyjnym, gdzie jest wzmożony ruch turystów. Układ komunikacyjny po zmodernizowaniu będzie bardziej funkcjonalny dla mieszkańców Redy.

Będzie tutaj sygnalizacja świetlna, i będzie można łatwiej się włączać do ruchu z ul. 12 Marca i z ul. Długiej, co jest niezwykle istotne przy ciągłym potoku ruchu z ul. Puckiej – wyjaśnia burmistrz Redy, Krzysztof Krzemiński.

nwestycję finansuje Urząd Marszałkowski przy wsparciu środków z Unii Europejskiej. Koszt całkowity modernizacji ulicy Puckiej to ok. 3 mln zł.

W związku z pracami modernizacyjnymi, mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.
http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/1 ... edzie.html
maniek
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Wicek pisze:
goya pisze:...w Rekowie Górnym powstaje na 7 ha najnowocześniejsza (jak głosi tablica informacyjna) w Europie fabryka pojazdów komunalnych. Ogromna konstrukcja stalowa już stoi...
Pamiętasz może kiedy planują to otworzyć, albo kto jest inwestorem (może na tablicy informacyjnej były jakieś inne informacje)?

Wydaje się, że to może być spory pracodawca. Ciekawe ile ludzi zamierzają zatrudnić - może poprawiło by komunikacje publiczną w kierunku Rekowa[/quote
Witam wszystkich serdecznie.
Mieszkam w Rekowie Górnym,więc mogę podać trochę informacji na temat tej inwestycji.
Zakończenie budowy marzec 2014r.
Inwestor ZOELLER GROUP NIEMCY oddział znajduje się w Pucku i nosi nazwę EKOCEL.
Zatrudnienie w liczbie 350-400 osób.
Mam nadzieję,że jak na pierwszy raz zbytnio nie nabałaganiłem.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Słyszałem informację, że już jakiś czas temu prowadzona była rekrutacja na spawaczy... Nowy zakład to w zasadzie będzie potężna śrutownia i malarnia. Firma miała swój zakład w Pucku, ale przenosi się do Rekowa Górnego (dla jasności - nie jest to część Redy )...
maniek
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Zigi pisze:Słyszałem informację, że już jakiś czas temu prowadzona była rekrutacja na spawaczy... Nowy zakład to w zasadzie będzie potężna śrutownia i malarnia. Firma miała swój zakład w Pucku, ale przenosi się do Rekowa Górnego (dla jasności - nie jest to część Redy )...
Cały opis inwestycji znajduje się na stronie EKOCEL w zakładce media o nas lub PRZEGLĄD KOMUNALNY 5/2013.
ODPOWIEDZ