Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

@antek poruszaliśmy już kiedyś na forum tą kwestie, że rondo było by lepsze niż skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Znając życie zrobią skrzyżowanie a za rok zmienią na rondo...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Czyli nie tylko ja jestem przeciwnikiem sygnalizacji świetlnych. Faktycznie czasem tworzą się tam korki, z łąkowej ciężko wyjechać skręcającym w lewo, ale żeby zaraz sygnalizację robić. Przecież prawoskręt by wystarczył, żeby zniwelować te korki, które i tak nie są częste. Światła znając życie będą źle ustawione i tak będą robić się jeszcze większe korki. Nie wiem czy pamiętacie jeszcze światła na obwodowej, gdzie tylko był jeden pas do skrętu w lewo i światła zmieniające się na tyle szybko, że zdążyły tylko ze 3-4 auta przejechać. Problem z pewnością będą mieć mieszkańcy tych nowych bloczków przy skrzyżowaniu obwodowej z gdańska, bo stamtąd czasem wyjechać to już nie lada wyzwanie.
FcMarekDupnica
Ja tu zaglądam
18 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Też się właśnie zastanawiałem od której strony mają być te światła. Bo od strony obwodowej to nie wiem po co. Bo nie widziałem tam dłuższej kolejki niż na 4-5 aut. Może chodzi o skrzyżowanie z Gdańską?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Skrzyżowanie Obwodowej z Łąkową Myślę, że te światła będą robione dlatego, że jak połączą Obwodową z Kosynierów to latem wszyscy będą uciekać z ul. Gdańskiej przez co zwiększy się ruch na Obwodowej co nie zmienia faktu, że rondo byłoby lepszym rozwiązaniem
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
FcMarekDupnica
Ja tu zaglądam
18 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

I tą drogą będzie szedł ruch lokalny tak samo jak(Cegielniana/Leśna), Ci co na półwysep jadę z Polski ciągną się Gdańską. Z tego co widzę gdzie nie postawią świateł to się przepustowość skrzyżowań pogarsza.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Nowy, ciekawy (zwłaszcza przed Świętami) sklep:

http://swojskieprzysmaki.pl/index.php
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Fajnie, oferta łudząco podobna do tego co oferuje Zakład Mleczarski Śnieżka http://www.zmsniezka.pl/home,view,o_firmie
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

zapowiada się bardzo fajnie ten sklepik. Ciekawe jakie ceny będą. W ostatnim okresie w tym rejonie nie utrzymały się Tiramissu i Zielińscy... mam nadzieje, że Swojskie Przysmaki będą miały smaczny chlebek i utrzymają się

Liczę, że ktoś będzie jutro na otwarciu i opisze swoje wrażenia
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Fajnie, oferta łudząco podobna do tego co oferuje Zakład Mleczarski Śnieżka http://www.zmsniezka.pl/home,view,o_firmie
Patrząc na "menu" obstawiam że nabiał biorą ze Śnieżki plus ich marża więc nie widzę sensu przepłacać skoro nawet dowóz w Śnieżce jest tańszy
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

I znów zero reklamy przed otwarciem. Czy w Redzie to już staje się normą?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

nie do końca zero reklamy - były ulotki - nawet ładne, na twardym papierze

Poza tym chyba już było, ale dla uporządkowania.

Rok 2014 to:
- Budowa łącznika między Kosynierów a Obwodową (3,5 mln - kasa przynajmniej w dużej części od Auchana)
- Budowa normalnego, cywilizowanego połączenia Obwodowej z Kazimierską (współfinansowanie z kasy powiatu)
- Przebudowa skrzyżowania Obwodowa - Łąkowa
- Utwardzone zostaną drogi gruntowe (0,5 mln)
- Budowa łącznika Obwodowa - Olimpijska (kasa Semeko)
- Budowa MDK
- Nowy Urząd Miasta

Wykonane zostaną projekty dla budowy ulic:
- Wiśniowej i Podleśniej
- połączenie 12 marca z Fenikowskiego w Wejherowie
- rozbudowywana będzie sieć kanalizacyjna
- przybędą dodatkowe 2 kamery

http://gwe24.pl/Reda-stawia-na-inwestyc ... 14590.html
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Można jeszcze dodać do tego ukończenie zaczętego remontu ulicy Puckiej i prawdopodobnie remont tunelu oraz budynku dworca i peronu 1. Tak jak ten rok był ubogi inwestycyjnie to tak następny zapowiada się nadzwyczaj imponująco.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ciekawe, które konkretnie drogi gruntowe zostaną utwardzone?
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

szym911 pisze:Można jeszcze dodać do tego ukończenie zaczętego remontu ulicy Puckiej i prawdopodobnie remont tunelu oraz budynku dworca i peronu 1. Tak jak ten rok był ubogi inwestycyjnie to tak następny zapowiada się nadzwyczaj imponująco.
Ale to już nie inwestycje miasta, a innych podmiotów (głównie PKP).
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

szym911 pisze:Można jeszcze dodać do tego ukończenie zaczętego remontu ulicy Puckiej i prawdopodobnie remont tunelu oraz budynku dworca i peronu 1. Tak jak ten rok był ubogi inwestycyjnie to tak następny zapowiada się nadzwyczaj imponująco.
Jasne że imponująco w końcu to rok wyborów
ODPOWIEDZ