Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Decyzji nie ma. Trwają walki, naciski itd. itp. Nie zwraca się jednak uwagi na to, że plany są bardzo niekorzystne dla Redy. Przynajmniej dla jej części, ale w efekcie dla wszystkich. Ludzie z bloków też chętnie się przecież wybierają na Ciechocino, które stanie się wielkim węzłem komunikacyjnym poprzecinanym OPAT'em.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Robin pisze:Decyzji nie ma. Trwają walki, naciski itd. itp. Nie zwraca się jednak uwagi na to, że plany są bardzo niekorzystne dla Redy. Przynajmniej dla jej części, ale w efekcie dla wszystkich. Ludzie z bloków też chętnie się przecież wybierają na Ciechocino, które stanie się wielkim węzłem komunikacyjnym poprzecinanym OPAT'em.
Cieszy mnie to, że są mieszkańcy, którzy zwracają uwagę na te aspekty inwestycji. Estakada od strony Mościch Błot, przecięte Ciechocino to tylko początek.... z punktu widzenia jakości mieszkania w Redzie to nic dobrego. Tu trzeba innej opcji, innego przebiegu.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Ryszardzie, zaproponuj w takim razie coś, bo jak urzędy pozwolenia na budowę, odralnianie gruntów spowodowały robienie się tzw szachownicy, z którą był już problem w czasach przedwojennych, czego skutki gdzieniegdzie odczuwają do dziś.

W obecnej sytuacji kiedy "teren zabudowany" od Ciechocina w kierunku Pucka kończy się w Połchowie, bo zaraz z Ciechocinem sąsiaduje Rekowo Dolne, osiedla przy Al. Lipowej i dalej w stronę Połchowa (Muminkowo) gdzie redzka Al.Lipowa zmienia się w Morską - tam dalej powstają nowe domy. Lada moment spotkają się z tymi co w Mrzezinie na słonecznej są.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Ryszard pisze: Cieszy mnie to, że są mieszkańcy, którzy zwracają uwagę na te aspekty inwestycji. Estakada od strony Mościch Błot, przecięte Ciechocino to tylko początek.... z punktu widzenia jakości mieszkania w Redzie to nic dobrego. Tu trzeba innej opcji, innego przebiegu.
Jest już chyba problem papierowy, ponieważ obecny kształt drogi przeszedł drogę konsultacji społecznych i tę furtkę już zamknęli. Tylko poważny ruch mieszkańców w stronę zmiany koncepcji mógłby odnieść skutek. Biorąc pod uwagę stan naszego zaangażowania społecznego wątpię, by komuś chciało się ruszyć 4 litery w tej sprawie. Łatwiej będzie utyskiwać po fakcie.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Konsultacje minęły, lecz stan przed konsultacjami, w ich trakcie i obecnie to sa trzy różne sprawy. w tamtym czasie nie było tyle nowych domów. Ot chociażby ałe osiedle przy Puckiej (chyba Osada Darzlubska) Cały czas budowane sa nowe domki wzdłuz planowanej OPAT.
Otrzymamy nie lada "prezent" Poza ruchem w kierunk półwyspu dojdzie jeszcze ruch w Kierunku Wejherowa.
Obwodnice raczej omijaja miasta, a nie wbijaja sie w nie.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

ale przecież Ci ludzie co tam kupują nowo budowane domy/mieszkania to wiedzą, ze w pobliżu planowany jest OPAT...

Kupili mieszkania/domy wiedzą, ze obok będzie OPAT, a teraz w związku z tym, że tam się pobudowali OPAT ma nie powstać?

Rozumiem tych co tam mieszkają od lat, ale argument, że teraz tam się pobudowali ludzie, wiedząc o planowanej drodze jest trochę słaby - chyba, że coś źle zrozumiałem
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Romek pisze:Obwodnice raczej omijaja miasta, a nie wbijaja sie w nie.
Zgadza się, ale jak taka obwodnica ma ominąć teren zabudowany, który od Szczecina zaczyna się w Bolszewie i ciągnie się nieprzerwanie do samego Gdańska?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Kolejny raz powtarzam OPAT tak, lecz wyjazd na półwysep poza Redą

Huherko, pewnie dlatego chcą budowac Droge Kaszubską
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Co będzie budowane na Łąkowej, mniej więcej na przeciwko Policji. Dzis stawiali tam dzwig!?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
suchysuszi
Znam to forum
89 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

orlex blok buduje
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Chciałbym poruszyć jedną kwestię dotyczącą ulicy Obwodowej. Mianowicie, między mostkiem a skrzyżowaniem z łąkową jest taka wielka jakby zatoczka, coś jakby mega długi zjazd na ul. Rolniczą od strony Koksika. Zauważyłem, że wiele przejezdnych kierowców się tam trochę gubi i jadą tą zatoczką - zgodnie z przepisami jak najbliżej prawej krawędzi jezdni, aż tu nagle zatoczka się kończy i jest problem bo "tubylcy" jadą że tak powiem ... no środkiem . Czy ktoś się orientuje prawnie czy jest taka możliwość, żeby tam chociaż przerywaną linię machnąć żeby oddzielić zatoczkę od pasa jezdni? Chętnie bym to zgłosił do urzędu, czy dobrze obstawiam że powinienem się z tym udać do starego budynku młyna na Puckiej? (obok starego urzędu)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Obwodowa to droga powiatowa z tego co kojarzę, więc bardziej starostwo albo zarząd dróg powiatowych.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Inżynieria ruchu jest w nowym urzędzie.
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Jak zauwazyłem inwestycja na skrzyżowaniu ulic Łąkowa / Obwodowa jest juz na ukończeniu wszystko było by pieknie tylko jedna rzecz mi sie rzuciła w oczy a mianowicie tzw pas wyłączony z ruchu który jest naniesiony na wyskosci firmy Stel na ul Obwodowej.
Jak zauważyłem pracownicy bądz klienci tej firmy swiadomie lub nie ,skrecaja w lewo na ta posesje (jadąc od ul Gdańskiej )i łamią przepisy ruchu drogowego ... Czy w ogóle firma ktora malowala te pasy sie nad tym zastanowiła ... ciekawy jestem czy ten projekt tak wygladał w założeniu ....
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Ja ostatnio byłem zgłosić moją uwagę w UM i dowiedziałem się, że UM najpierw zleca firmie projekt pasów, a potem dopiero otrzymawszy projekt zleca innej firmie malującej pasy wykonanie wcześniejszego projektu, wnioskuję więc, że ktoś oglądał mapy z tym projektem i widział tę sytuację no i ją zatwierdził więc chyba raczej Twoje pytanie powinno być skierowane do tego, co swojego "grafa" złożył przy odbiorze projektu.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ