Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

RECIECH pisze:no cóż Robin - należałoby zadać pytanie, kto mieszka przy tej ulicy ? jakiś Radny, urzędnik ?? nie wiem i może się mylę, ale często taki właśnie jest klucz....
Moze sie myle ale wydaje m sie, ze w tamtych rejonach mieszka Pani wiceburmistrz. Wezel integracyjny bardzo dobry pomysl ale przede wszystkim beda z niego korzystac mieszkancy okolicznych miejscowosci. A mieszkancy osiedla Przy Mlynie bardzo sie "uciesza" z tej dwupasmowej drogi przez srodek osiedla. Czesto mam wrazenie, ze nasi wlodarze rozbudowuja nasze miasto od d...y strony. Mysle ,ze sa bardziej potrzebne inwestycje niz wezel integracyjny ale to moje osobiste zdanie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

grabula pisze:...Wezel integracyjny bardzo dobry pomysl ale przede wszystkim beda z niego korzystac mieszkancy okolicznych miejscowosci. A mieszkancy osiedla Przy Mlynie bardzo sie "uciesza" z tej dwupasmowej drogi przez srodek osiedla...
Akurat mieszkańcy osiedla Przy Młynie z pewnością ucieszą się ze zwiększonej liczby miejsc parkingowych pod dworcem. Zaglądam tam codziennie i widzę, jaki tam jest dramat. Obecnie ci mieszkańcy okolicznych miejscowości parkują właśnie na tym osiedlu.
Poza tym, także mieszkańcy Redy zostawiają auta pod dworcem i dalej podróżują SKM.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Robin pisze:Z reguły nie lubię krytykować decyzji zarządzających miastem. Generalnie przyjęta polityka inwestycyjna jest dla mnie czytelna i akceptowana. W tym przypadku nie widzę jednak żadnego sensu w inwestowaniu w takim zakresie w boczną uliczkę Podleśną znajdującą się w niedawno przyłączonej wsi Rekowo. Gdyby 90% miasta miało zadowalającą nawierzchnię dróg - ok. Tymczasem nie odnajduję uzasadnienia inwestowania w takim terenie (domki jednorodzinne), w zestawieniu tej inwestycji na przykład z ulicami przy których leżą skarbonki miasta - czyli firmy. To co się dzieje na przykład przy ulicy Ogrodników woła o pomstę do nieba - nie da się tam przejechać, a pracuje tam i zarabia mnóstwo firm. To nie jedyne takie skupisko firm przy byle jakich drogach.
Mam odmienne zdanie
Uważam, że miasto powinno inwestować w każdym rejonie. Zarówno w centrum (wiadomo tutaj nakłady powinny być największe), jak i na obrzeżach miasta (proporcjonalnie mniejsze, ale jednak powinny być). Dlaczego mieszkańcy innych dzielnic mieliby być poszkodowani?
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Nie do końca o to chodziło. Oczywiście, że nie wolno odpuszczać terenów dalej położonych od centrum. Trzeba mieć jednak odpowiednią wagę. Skoro firmy skupione wokół kilku ulic w Redzie nie mogą funkcjonować jak należy, bo nie mają dróg (w przypadku wspomnianej ulicy dosłownie) - a płacą wielokrotnie więcej od domków i stanowią podstawę budżetów wszystkich samorządów w Polsce - to coś tu nie pasuje Ten przykład w zestawieniu z przypadkiem robienia dużej inwestycji na terenach,
- w dodatku niedawno przyłączonych do Redy (boczne ulice Pieleszewa, czy Ciechocina czekają wiele dziesiątek lat),
-w dodatku bez wkładu własnego mieszkańców (inicjatywy lokalne są coraz bardziej powszechne i skutecznie realizowane)
to wszystko nie za bardzo składa się na sensowną decyzję.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

rozumiem
dlatego uważam, że większość inwestycji powinna być w centrum, ale co roku planowane powinny być także inwestycje w pozostałych dzielnicach

trochę szerzej o inwestycjach napisali w gwe24 (http://gwe24.pl/article/sprawdz-jakie-beda-inwestycje). Plany są takie:

- budowa węzła integracyjnego przy dworcu PKP (w ramach ZIT Metropolitalnego)
- termomodernizacji budynków użyteczności publicznej (w ramach ZIT Metropolitalnego)
- remont ul. Podleśnej w Rekowie Dolnym
- rozpoczęcie budowy ulicy Polnej
- kontynuację modernizacji ul. Obwodowej (chodnik i ścieżka rowerowa od Łąkowej do Gdańskiej)
- cały szereg utwardzeń dróg gruntowych i modernizacji chodników
- kolejny etap modernizacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, czyli budowy stadionu lekkoatletycznego (inwestycja za 2,4 mln zł, gdzie 50 % środków przekaże Ministerstwo Sportu i Kultury Fizycznej)
- Park w Ciechocinie zyska oświetlenie
- teren pomiędzy ulicami Brzechwy i Cynowy w Redzie wzbogacony zostanie o boiska wielofunkcyjne
- powstanie kilka kolejnych siłowni zewnętrznych
- rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 (powiększenie o kolejne sale lekcyjne)

Dodatkowo planowana jest rozbudowa Miejskiego Domu Kultury w Redzie. W tym przypadku samorząd przygotowuje już projekt techniczny oraz wystąpienie o dotację do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto miasto opracowuje dokumentację niezbędną do powiększenia Miejskiej Biblioteki Publicznej. W 2017 roku w Redzie mają być również kontynuowane prace związane z modernizacją cmentarza komunalnego przy ulicy Gniewowskiej. Miasto zamierza też zmodernizować oświetlenie uliczne, wymieniając część źródeł światła na energooszczędne LED. Realizacja tego przedsięwzięcia uzależniona jest jednak od otrzymania dotacji w ramach projektu dofinansowanego z środków UE. Samorząd będzie również ubiegał się o wsparcie dla indywidualnych gospodarstw mieszkańców w ramach projektu OZE. Ewentualne dofinansowanie ma zostać przeznaczone na montaż w budynkach mieszkalnych kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Rozpoczęcie budowy ul. Polnej - to jest dobra wiadomość na koniec roku Byleby nie oznaczało to jedynie planów na papierze odłożonych potem na "święty Nigdy"
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Tu się zgodzę. Ulica o znaczeniu komunikacyjnym dla całego miasta, a do tego niektórzy mieszkańcy Redy czekali na jej budowę kilka ...... pokoleń.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

przetarg na Podleśną jest już rozpisany http://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/2464

po 17.01.2017 r. dowiemy się kto i za ile zrealizuję inwestycję
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Z mniejszych inwestycji ostatnio zauważylem wymianę tablic z nazwami ulic. Nowe są na białym tle, z herbem Redy obok nazwy ulicy. Generalnie wygląda to schludnie i lepiej od poprzednich tylko chyba były za słabo przykręcone bo po silnych wiatrach się przekręciły i pokazują kompletne bzdury
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

W pełni się z Tobą zgadzam herring, oto efekt zamieszania który zafundowała nam zapewne "Barbara"

na zdjęciu drogowskaz na rondzie przy ulicy Obwodowej i trzy tabliczki skierowane w jedną stronę
Załączniki
img-20161231-125805_2.jpg
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

A te "stare" niebieskie? Coś z nimi było nie w porzadku? Zmiana była konieczna? Może i tak, nie przygladałem się dokładnie. Zrobie to przy okazji.
zibol68
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Tylko czemu przy starych tablicach mieszkaliśmy na Franciszka Fenikowskiego a teraz Feliksa Fenikowskiego?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

zibol68 pisze:Tylko czemu przy starych tablicach mieszkaliśmy na Franciszka Fenikowskiego a teraz Feliksa Fenikowskiego?
Takie tabliczki to trudna sprawa do opanowania Kiedyś były np "Mickiewicza Adama" itd. Wszystkie zaczynały sie od nazwiska. Wymienili. my za to zapłaciliśmy. Teraz znów wymieniają, znów zapłacimy. Ciekawe ile.
Gdy zamawiałem tabliczke z numerem mojego domu, to zapłaciłem ok 50 zł Sam zamontowałem. Hm, czy to był najpotrzebniejszy wydatek? Moim zdaniem nie. Pomijam kwestę wygladu. Jednym podoba sie niebieski innym biały, a jeszcze innym zielony.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Romek pisze:A te "stare" niebieskie? Coś z nimi było nie w porzadku? Zmiana była konieczna? Może i tak, nie przygladałem się dokładnie. Zrobie to przy okazji.
Przyjrzałem się kilkunastu tabliczkom w Ciechocinie. Stan techniczny ok. A więc chodzi o kolor czy herb, a moze tylko "zmiany, zmiany, zmiany'...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

A ja dziś biegałem po Redzie i kilka było w stanie kiepskim, to jest złuszczająca się farba
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ