Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Tamara
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 3 lat temu

6 miesięcy temu

Cordylus pisze:
6 miesięcy temu
Tamara pisze:
6 miesięcy temu
Wczoraj byłam na dniach otwartych na inwestycji Kameralne Tarasy. Jeszcze nie zdecydowałam się ostatecznie na kupno, nadal szukam ale coraz bardziej mnie ta lokalizacja przekonuje. Roboty się ruszyły, widać, że na miejscu coś się zdecydowanie dzieje, z tego co rozmawiałam to zostało jeszcze kilka mieszkań o mniejszym metrażu.
tam jest ogrzewanie gazowe... nie wiem jak aktualnie kształtują się ceny błękitnego paliwa, ale na Twoim miejscu mocno bym się zastanowił nad tym aspektem
Nie mogę się tutaj z tym zgodzić, bo mam inne doświadczenia.
Pierwsza sytuacja: mieszkanie moich rodziców w bloku zarządzanym przez spółdzielnię. Ogrzewanie miejskie, bardzo wysokie comiesięczne opłaty.
Druga sytuacja: mieszkanie mojego brata o większym metrażu, ogrzewanie gazowe, wspólnota - mniejsze opłaty, latem praktycznie nic nie płaci, zimą porównywalnie do rodziców. Dodatkowo starszy blok, tak więc w teorii parametry budynku gorsze niż w Kameralnych Tarasach.
Jeśli budynek jest dobrze ocieplony. ma dobry rozkład, to ogrzewanie gazem nie będzie drogie.
codriver
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

5 miesięcy temu

Czy ktoś wie, o co chodzi z remontem ul. Wiejskiej, który od dobry kilkunastu (jak nie więcej) dni stoi w miejscu i nic się tam nie dzieje?
Robin
Częsty Bywalec
470 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 miesięcy temu

codriver pisze:
5 miesięcy temu
Czy ktoś wie, o co chodzi z remontem ul. Wiejskiej, który od dobry kilkunastu (jak nie więcej) dni stoi w miejscu i nic się tam nie dzieje?
Kolejny popis firmy nie wiadomo skąd . Niedawno w nieskończoność trwały remonty dróg w Ciechocinie, teraz Wiejska. Dlaczego niektóre firmy potrafią robić szybko, a niektóre działają tak jakby kar umownych nie było ..... :scratch:
Rzadam
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 1 rok temu

3 miesięcy temu

Dwa następne punkty handlowe w M Park Reda

https://retailnet.pl/2024/01/03/lcp-kom ... andlowego/
Inus89
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

3 miesięcy temu

Hej, uslyszalam dzisiaj plotkę, że przy 12 Marca obok kwartetu Moniuszki ma powstać biedronka? Ktoś coś wie na ten temat? 😉 Pozdrawiam
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 miesięcy temu

Inus89 pisze:
3 miesięcy temu
Hej, uslyszalam dzisiaj plotkę, że przy 12 Marca obok kwartetu Moniuszki ma powstać biedronka? Ktoś coś wie na ten temat? 😉 Pozdrawiam
Póki co nikt nie złożył żadnego wniosku o pozwolenie na budowę na działkach obok Moniuszki..
Inus89
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

3 miesięcy temu

Dzięki za info. Mam nadzieję, że nie postawią żadnego marketu 🙏
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

3 miesięcy temu

w nowym centrum M Park przy ul. Handlowej w Redzie Powstanie także salon SinSay (grupa LPP)
Awatar użytkownika
ArkDej91
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 3 lat temu

2 miesięcy temu

Będzie też Dealz w tym miejscu.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

2 miesięcy temu

Inus89 pisze:
3 miesięcy temu
Hej, uslyszalam dzisiaj plotkę, że przy 12 Marca obok kwartetu Moniuszki ma powstać biedronka? Ktoś coś wie na ten temat? 😉 Pozdrawiam
To jest teren pod budownictwo mieszkaniowe, a nie pod usługi czy handel. Więc z pewnością nic takiego tu nie powstanie.
Cordylus
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

2 miesięcy temu

Ciekawostka dotycząca Semeko i inwestycji w Gdyni. Spółka, najprawdopodobniej z uwagi na trudną sytuację na rynku nieruchomości (czytaj: brakuje kasy z tanich kredytów, aby ciągnąć budowę), znalazła partnera (ma kasę) do dalszej realizacji inwestycji Morska Park - https://inwestycje.pl/nieruchomosci/dev ... i-w-gdyni/
MaciejMaciej
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

2 miesięcy temu

Dzień dobry.
EKO PARK REDA przy ulicy rolniczej. Osiedle domków bliźniaków. Czy ktoś kojarzy co jest nie tak z tą inwestycją? Stoi w miejscu od dwóch lat. Pamiętam, że działka była kiedyś na sprzedaż, chyba nawet z pozwoleniami na budowę, za rozsądne pieniądze. Ktoś to kupił, zaczęła się budować, reklamy były, że osiedle ekologiczne bo z pompami ciepła i PV i zonk. Wszystko stoi od dwóch lat, a ponoć mieli wszystko sprzedane prawie A może nawet wszystko. Ktoś kojarzy co to za deweloper, czy jakiś wałek czy bankructwo?
Cordylus
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

1 miesiąc temu

MaciejMaciej pisze:
2 miesięcy temu
Dzień dobry.
EKO PARK REDA przy ulicy rolniczej. Osiedle domków bliźniaków. Czy ktoś kojarzy co jest nie tak z tą inwestycją? Stoi w miejscu od dwóch lat. Pamiętam, że działka była kiedyś na sprzedaż, chyba nawet z pozwoleniami na budowę, za rozsądne pieniądze. Ktoś to kupił, zaczęła się budować, reklamy były, że osiedle ekologiczne bo z pompami ciepła i PV i zonk. Wszystko stoi od dwóch lat, a ponoć mieli wszystko sprzedane prawie A może nawet wszystko. Ktoś kojarzy co to za deweloper, czy jakiś wałek czy bankructwo?
Jeżeli chodzi o działkę nr 592, to w wyszukiwarce GUNB jako inwestor, który złożył wniosek o pozwolenie na budowę widnieje Zbigniew F. Nic się na budowie nie dzieje? To od dwóch lat normalna praktyka wszystkich podmiotów, które realizują inwestycje mieszkaniowe. Jako przykład podam segment D inwestycji Prima Reda, gdzie realizacja miała zakończyć się do 30.06.2022 roku (inwestycja nadal w toku). Moje podejrzenie jest takie, że z uwagi na kryzys i inflację wszyscy kupili... obligacje indeksowane inflacją i czekają teraz na ich wykup przez państwo. Alternatywą jest oczywiście podniesienie ceny sprzedaży nieruchomości (klauzula rebus sic santibus - podobny manewr mogą deweloperzy wywinąć jak frankowicze). No bo dwa lata temu dało się wybudować 40 metrów za 250 tysięcy, a teraz trzeba dorzucić dodatkowe 100 tysięcy, bo wojny i inflacji nie dało się przewidzieć :salut:
Ostatnio zmieniony |18 Mar 2024|, o 10:53 przez Cordylus, łącznie zmieniany 1 raz.
MaciejMaciej
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

1 miesiąc temu

Jeżeli chodzi o działkę nr 592, to w wyszukiwarce GUNB jako inwestor, który złożył wniosek o pozwolenie na budowę widnieje Zbigniew Frybezowski. Nic się na budowie nie dzieje? To od dwóch lat normalna praktyka wszystkich podmiotów, które realizują inwestycje mieszkaniowe. Jako przykład podam segment D inwestycji Prima Reda, gdzie realizacja miała zakończyć się do 30.06.2022 roku (inwestycja nadal w toku). Moje podejrzenie jest takie, że z uwagi na kryzys i inflację wszyscy kupili... obligacje indeksowane inflacją i czekają teraz na ich wykup przez państwo. Alternatywą jest oczywiście podniesienie ceny sprzedaży nieruchomości (klauzula rebus sic santibus - podobny manewr mogą deweloperzy wywinąć jak frankowicze). No bo dwa lata temu dało się wybudować 40 metrów za 250 tysięcy, a teraz trzeba dorzucić dodatkowe 100 tysięcy, bo wojny i inflacji nie dało się przewidzieć :salut:
Dokładnie ta działka.
Z tym, że wspomniany Pan był chyba poprzednim właścicielem który tą działkę sprzedał jakiemuś "deweloperowi" już razem z pozwoleniami na budowę, projektami domów. W ogłoszeniu sprzedaży działki było o tym wspomniane. Pamiętam, że metrohouse mocno reklamował to osiedle. Zaczęło szybko i szybko się skończyło. Na początku na facebooku relacjonowali postępy z budowy i nagle stop. Całkiem fajne miejsce, ładna działka ale coś poszło nie tak.
Cordylus
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

1 miesiąc temu

MaciejMaciej pisze:
1 miesiąc temu

(...) Całkiem fajne miejsce, ładna działka ale coś poszło nie tak.

Ładna? Tam niedaleko ma przebiegać trasa OPAT i jak już ją wybudują (?), to ładnie nie będzie :roll:
ODPOWIEDZ