Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Szykują się korki na Gdańskiej - znaki o zwężeniu jezdni w kierunku Wejherowa się już pojawiły. Ktoś wie od kiedy i do kiedy?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

W którym dokładnie miejscu?
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

5 lat temu

już gdzieś od wysokości urzędu miasta są znaki o zwężeniu jezdni, jak nie wcześniej :) zapewne chodzi o budowę przystanku autobusowego przy polo, tylko kiedy to nie wiem , na razie są przekreślone te znaki
Redzianin od urodzenia
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Marcin pisze:
5 lat temu
autor: Marcin » 1 dzień temu

Szykują się korki na Gdańskiej - znaki o zwężeniu jezdni w kierunku Wejherowa się już pojawiły. Ktoś wie od kiedy i do kiedy?
Jest już informacja na stronie UM Reda że na Gdańskiej przy Polo Markecie rozpoczęły się prace drogowe związane z budową zatoczki autobusowej. Droga zwężona jest do jednego pasa, ale dobrą informacją jest to, że roboty będą odbywać się od godz. 6.00 do 13.00, po godz. 13.00 dwa pasy w kierunku Wejherowa będą ponownie dostępne,
utrudnienia wystąpią w dniach 11-15 czerwca oraz 18-19 czerwca

http://miasto.reda.pl/2018/uwaga-zaczyn ... ym-na-dk6/
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Więcej czasu trwały odbiory i oczekiwanie na odpowiednie zezwolenia niż sama budowa, a mowa o nowej zatoce autobusowej przy Polo Markecie która od poniedziałku 30 lipca będzie już dostępna dla pasażerów.
Tym razem chyba większe brawa należą się dla Urzędników drogowych niż dla budowlańców, którzy uporali się z papierami w tak "szybciutkim" :wink: terminie.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Budowałeś kiedyś cokolwiek? To nie wina budowlańców, że inwestycja nie jest wielka i w związku z tym realizacja jest dość szybka. Niestety procedury prawne są takie same jak przy dużej budowie, czyli efekt jest taki jaki jest. Kolejny przykład polskiego prawa. Niestety nie poprawia się w tym względzie. :(
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Robin , ja nie muszę niczego budować, wystarczy mi rodzinnych informacji gdzie mają dużą firmę budowlaną, i za każdym razem mówią mi jak czasami bywają urzędnicze spory które przeciągają się w czasie spowodowane tym że dwie strony nie mogą się porozumieć, różnie rozumieją swoje umowy w momencie odbioru robót, co powoduje niekiedy odmowy odbioru.
... a w tym wszystkim cierpią kierowcy, pasażerowie albo piesi.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Nie mam na myśli normalnych problemów w trakcie realizacji dużych inwestycji. Jest ich mnóstwo. Piszę o uregulowanej prawem procedurze odbiorowej , która trwa bardzo długo, a jeśli jest odpowiednio doprawiona wolą urzędniczą, to jeszcze dłużej. To są rzeczy, które można wyeliminować poprawiając przepisy. Nad Wisłą nie dzieje się w tym względzie najlepiej, dlatego parking, zatokę itp. buduje się w kilka tygodni, a potem ogląda gotowe dzieło czekające na odbiór .....
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę "Otwartych Stref
Aktywności"
Część 1: Siłownia zewnętrzna ze strefa relaksu na terenie szkoły podstawowej nr 6 przy ul. Gniewowskiej 33 w Redzie, działka nr 480/7.
Część 2: Plac zabaw (etap II) i siłownia zewnętrzna ze strefą relaksu w Redzie przy ul.F.Ceynowy, dz. 673/3 obr.1

Wprawdzie każda ze Stref była niedoszacowana i jedyny oferent jaki się zgłosił zażyczył sobie dużo większych pieniędzy jakie planowało wydać miasto, ale mimo to rozstrzygnięto przetarg i OSA prawdopodobnie powstaną.

W ramach OSA:
Przy Gniewowskiej zamontowane zostaną urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu (orbitrek, biegacz wolnostojący, wyciskanie siedząc + wyciąg górny, jeździec, wahadło + twister, wioślarz), 2 stoły do gry w szachy i warcaby wraz z siedziskami oraz 4 szt. ławek parkowych i 2 kosze na odpady. Pod urządzeniami wykonana zostanie nawierzchnia bezpieczna w postaci mat przerostowych, umożliwiających wzrost i koszenie trawnika. W strefie rekreacyjnej teren utwardzony zostanie kostką betonową na podbudowie.

Przy Ceynowy projekt przewiduje budowę:
Siłowni zewnętrznej ze strefą relaksu oraz plac zabaw o charakterze sprawnościowym. Zamontowane urządzenia do ćwiczeń naświeżym powietrzu (orbitrek, twister-wahadło, wyciąg górny-wyciskanie siedząc, drabinka pylon-podciąg nóg, biegacz, prasa nożna, wioślarz) 2 stoły do gry w szachy i warcaby wraz z siedziskami oraz 4 szt. ławek parkowych i 1 kosz na odpady. Pod urządzeniami wykonana zostanie nawierzchnia bezpieczna w postaci mat przerostowych, umożliwiających wzrost i koszenie trawnika. W strefie rekreacyjnej wykonanie trawników.

Plac zabaw o charakterze sprawnościowym. Zamontowane zostaną następujące urządzenia: karuzela-twister, zestaw sprawnościowy ze ślizgawką dla dzieci starszych, huśtawka dwuosobowa wagowa, huśtawka potrójna z belką poziomą. Zamontowane zostaną ławki szt 6 i kosze na odpady szt 2. Teren placu zabaw zostanie otoczony palisadą drewnianą lub betonową rozdzielający nawierzchnię placu zabaw z drobnoziarnistego piasku (nawierzchnia bezpieczna) od trawnika. Dodatkowo teren placu zostanie otoczony niskim ogrodzeniem (wysokość ok. 60 cm).
ppw
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

5 lat temu

Niestety, ale jak są realizowane duże inwestycje, to jest to utrudnienie i nie da się tego w prosty sposób przeskoczyć. To co mnie osobiście zastanawia to braki w inwestycjach związanych z energią elektryczną, bo tej ewidentnie w kraju brakuje.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Nasze władze jakoś bardzo dbają o niedawno przyłączoną do miasta miejscowość Rekowo. Jedna inwestycja goni drugą. A to ostatnio wykonane skrzyżowania, a to jeden czy drugi chodnik. Dziś czytam o kolejnym przetargu obok kompleksowo wykonanej w zeszłym roku za ciężkie pieniądze bocznej uliczce.
https://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/3470
Dlaczego takich inwestycji nie ma w miejscach od początku należących do Redy, a gdzie mieszczą się podatnicy wnoszący najwięcej do miejskiej kasy - mam na myśli firmy. Już wspominano na tym forum np. o ulicy Ogrodników czy rejonie ul. Przemysłowej.
Jakieś specjalne prawa dla nowo przyjętych ...... ?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

5 lat temu

Robinie.Al.Lipowa to teraz droga powiatowa o dużym ruchu.Jest bardzo wąska .Porusza tam się dużo rowerzystów .Jest sporo dzieci i starszych osób .Tu nie ma komunikacji. Szkoda ze nie budują tego chodnika od Brzozowej w stronę Rekowa gdzie jest on bardziej potrzebny.
airvolf
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Witam. Widział ktoś te wielkie rury/zbiorniki przy ulicy Lewandowej w dzielnicy Betlejem? Ktoś wie coś wiecej??
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Nie widziałem, ale przypuszczam, że mogą to być zabawki przeznaczone do budowy ulicy Polnej.
Na początku sierpnia miasto podpisało umowę z firmą Kruszywo na budowę ulicy Polnej :)

Więcej tutaj https://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/3313

Dobrze główkuję?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Domyślam się, że chodzi o ulicę Lawendową, a nie Lewandową, ale mimo to nie mogę jej znaleźć w google maps. W którym jest dokładnie miejscu?
ODPOWIEDZ