Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

tam inwestycji to się nie spodziewałem
Teraz to mnie mocno zaciekawiliście, co tam może powstać.
Plan dopuszcza zabudowę usługową lub jednorodzinną... z ciekawością wyczekuję dalszych wiadomości :)
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Bardzo ciekawy artykuł na temat inwestycji ukazał się ostatnio na stronie gwe24.pl Otóż przez ostatnie trzy lata Rumia pozyskała blisko 60 milionów złotych dofinansowania na 30 projektów. Wydzielony jest specjalny referat funduszy zewnętrznych zatrudniający siedem osób. Jak to wygląda w Redzie niestety widzimy na co dzień, a ponowny wybór pana Krzemińskiego pogłębi tylko stagnacje naszego miasta gdy sąsiedzi będą dynamicznie się rozwijać.
wesand
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Niestety podejrzewam ,że p.Krzemiński i jego świta ponownie zasiądą po wyborach na swoich stołkach, piszę niestety dlatego ,że w Redzie nie ma poważnej i mocnej opozycji , a jeżeli chodzi o inwestycje to zobaczcie jakie prace budowlane czy drogowe są wykonywane w Wejherowie lub w Rumii konkretne dla mieszkańców a nie jak p.Krzemiński "oddaje" kolejne działki na budownictwo mieszkaniowe dla przyjezdnych i nic po za tym , bo jeżeli występuję przed kamerą TTM i chwali się ,że miasto przeznaczyło kolejne fundusze na szkoły to po co o tym mówić przecież to jest normalne ,że w każdym mieście urzędy przeznaczają takie fundusze na szkolnictwo i czy aż tak trzeba to trąbić na lewo i prawo co to urząd nie zrobił dla szkół a węzła przy dworcu jak nie ma tak i nie będzie w najbliższym okresie ale co tam ważne, że burmistrz dobrze bawił się na majówce a nie długo będze festyn i lud będzie zadowolony i będzie chwalił jakiego to mamy wspaniałego burmistrza i tyle na temat.
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

W ostatnim numerze Biuletynu Miejskiego na okładce widnieje hasło "Reda Liderem Oszczędności" według zamieszczonego wykresu na jednego mieszkańca Redy przypada 215 zł "wydatków urzędu". Nie wyjaśniono co zawiera się w tych wydatkach, czy to tylko utrzymanie biurokracji, czy też inwestycje w mieście.
Reda faktycznie mało inwestuje, nowych dróg jak na lekarstwo, ostatnio wymienili lampy na ledowe i wyremontowali OSP i kilka budynków socjalnych na Mościch Błotach (tam gdzie był wybuch dwa lata temu) I to właściwie wszystko co widać.
Rumia co chwila rozpoczyna nowe inwestycje i często bardzo fajne, jak np. ścieżka przy zagórzance. A u nas? Słabo, np. fundacje straciły dach nad głową (w starym młynie), byłem mega zdziwiony jak jedna z nich znalazła się w obskurnej budzie przy ul. Gniewowskiej. Trochę mocno wstyd, a to fundacja która robi naprawdę fajne rzeczy.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

wesand pisze:
5 lat temu
Niestety podejrzewam ,że p.Krzemiński i jego świta ponownie zasiądą po wyborach na swoich stołkach, piszę niestety dlatego ,że w Redzie nie ma poważnej i mocnej opozycji
No tak, no tak, ale opozycja nie powstaje ot tak, sama z siebie. Ktoś to musi zrobić. Wyrażać niezadowolenie można i trzeba, lecz to troche za mało :)
wesand
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

A ty tak Romek jesteś za czy przeciw bo tak lawirujesz i krytykujesz kogoś ale nie urząd widocznie jesteś zadowolony z obecnego stanu rzeczy ,jak więcej będzie osób krytykować obecne władze w Redzie to może coś się ruszy.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

wesand, pytasz mnie czy jestem za czy przeciw. Nie za bardzo rozumiem pytania. W jakiej sprawie jestem "za czy przeciw"? Chodzi tobie o jakiś konkret, czy tak ogólnie? To, że totalnie nie krytykuje Burmistrza i Urzędu nie oznacza, ze jestem ze wszystkiego zadowolony, bo nie jestem. Jednakże nie wszystko zrobiono źle. Jeżeli komuś taki stan rzeczy nie odpowiada to może podjąć konkretne działania np utworzyc ugrupowanie opozycyjne, czy zgłosic siebie lub kogos innego jako kandydata na Burmistrza. Zgadzasz sie z tym?
Wyrażanie swoich zastrzeżeń na forum jest jakąś formą krytyki władz, i byc może ktoś z nich to czyta.
Ciekawi mnie jednak czy Ty, lub inni (którzy nie lawirują i krytykują urząd) zgłaszali swoje wnioski i zastrzeżenia do swoich radnych, czy np składali wnioski o zabranie głosu na sesjach Rady Miasta, czy kontaktowali się z burmistrzem osobiście, lub pisemnie. Wiele informacji można uzyskać ze strony UM. Są tam publikowane uchwały RM, obwieszczenia i zarzadzenia burmistrza, w biuletynie BiP mozna też przeczytac wiele informacji. Można tez zadzwonic do Urzędu i sie po prostu o cos zapytać, np o koncert K. Kowalskiej.
Piszesz: "lawirujesz krytykujesz kogoś ale nie urząd" Jeżeli nie podzielam Twojego czy kogoś innego poglądu to to piszę. Nie krytykuję! Ktoś uważa inaczej, to nie uznaję tego jako jego błąd. Tak uważa i koniec. Lawiruję? Nie rozumiem..
Pozdrawiam
wesand
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Romek dalej robisz to samo ,krytykujesz osobę która ma odmienny pogląd na dany temat od ciebie ,nie oceniasz poruszonej jakieś sprawy na forum merytorycznie tylko "siadasz" na osobie a odnośnie drugiej części twojego postu dotyczącego jakie to są możliwości do wykorzystania ze strony urzędu wyjaśnień i informacji no to szapoba odkryłeś amerykę .
Ps. Romek jeżeli chodzi o urząd bo odbiegłem od tematu działalności urzędu redzkiego "nie o to chodzi że urząd zrobił coś źle ale chodzi o to że robi bardzo mało" .
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Romek pisze:
5 lat temu
Ciekawi mnie jednak czy Ty, lub inni (którzy nie lawirują i krytykują urząd) zgłaszali swoje wnioski i zastrzeżenia do swoich radnych, czy np składali wnioski o zabranie głosu na sesjach Rady Miasta, czy kontaktowali się z burmistrzem osobiście, lub pisemnie. Wiele informacji można uzyskać ze strony UM. Są tam publikowane uchwały RM, obwieszczenia i zarzadzenia burmistrza, w biuletynie BiP mozna też przeczytac wiele informacji. Można tez zadzwonic do Urzędu i sie po prostu o cos zapytać, np o koncert K. Kowalskiej.
Po to sa wybierani radni aby reprezentowali dany okreg, dana grupe kilkutysieczna mieszkancow. Po co nam radny jesli samemu trzeba by bylo uczestniczyc w sesjach rady miasta? Jesli mieszkancy danego okregu nie sa zadowoleni ze swojego radnego to trzeba go zmienic i tyle.
To samo dotyczy sie samorzadu i burmistrza. Ludzie krytykuja obecne wladze miasta Reda bo sa niezadowoleni i bardzo dobrze, ze o tym informuja. Podawane sa konkretne przypadki gdzie miasto zawalilo, gdzie sie ociaga lub dziala wg nielogicznego dla mieszkancow schematu.
Ty niestety oczekujesz od zwyklego mieszkanca, ze bedzie odwalal robote za radnego i dodatkowo pracownika urzedu. To po co nam ten radny czy pracownik?
Dla ciebie krytyka jest zla a dla innych to forma forma rozliczenia: krytyka lub pochwaly. Jak widac na forum wiecej krytyki niz pochwal.
Pamietaj, ze burmistrz jest tylko jeden i nie proponuj kazdemu kto jego krytykuje aby zajal jego miejsce. Nie na tym to polega.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

wesand pisze:
5 lat temu
jak więcej będzie osób krytykować obecne władze w Redzie to może coś się ruszy.
Serio wierzysz, że sama krytyka wystarczy, by coś się ruszyło? Bo mnie się wydaje, że aby coś się ruszyło, to przede wszystkim należałoby to samemu ruszyć.
Zatem zacznij działać, zamiast tylko krytykować, a jest szansa, że coś się zmieni (czy na lepsze, to już przyszłość pokaże, a świat oceni ;) )
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

wesand, jeśli uważasz, że krytykuję Ciebie, to sie mylisz. Ja do Ciebie nic nie mam. Natomiast mam inny pogląd niż Ty (to jest krytyka?) w wielu sprawach. "Siadam na tobie" ? Ty się nie zgadzasz ze mną, lecz nie uważam, że mnie krytykujesz. Jeśli to Ci pomoże, to pokrytykuj sobie :-)

mieszkaniecRedy, nie, nie oczekuje aby "zwykły mieszkaniec odwalał robotę za radnego i dodatkowo pracownika Urzedu" W wielu sprawach kontakt z naszym radnym czy urzędnikiem moze przyspieszyc załatwienie wiele różnych spraw. Na przykład zamiast pisac na forum, że w ulicy od miesiąca jest dziura lub przewrócony jest znak drogowy wystarczy e-mail do UM i sprawa będzie załatwiona (sam tak robię i to działa) Czasem trzeba ponaglać, fakt. No, ale gdy bedziemy czekać, aż urzednik sam to zauważy to moze minąc sporo czasu. Czy to jest "odwalanie roboty" za urzednka czy radnego? Nie sadzę.
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Nie pisalem ze zglaszanie problemu do UM jest odwalaniem roboty za urzednika. Odwaleniem roboty za urzednika jest pilnowanie aby ten problem zostal naprawiony prawidlowo. Tak jak mi tu na forum juz propoowano, abym wzial sobie wolne z pracy i pilnowal czy wykonawca prawidlowo rowna droge lub lata dziure. Tylko, ja jako obserwator w tym wypadku moge co najwyzej sobie popatrzyc. UM mysli, ze jak wysle firme do rownania drogi to juz sprawe zalatwili, niezaleznie od jakosci wykonania. Nikt logicznie myslacy i dbajacy o swoj budzet nie wysypuje na droge drobnoziarnistego kruszywa (mialu) w celu utwardzenia tejze drogi. Pierwszy deszcz i powrot do punktu wyjscia. A UM zadowolone bo przeciez sprawa zalatwiona.To jest marnowanie naszych pieniedzy i niekompetencja urzednikow. Niestety UM nie widzi w tym nic zlego. Przeciez znowu mozna wyrownac i wydac pieniadze. Kto by sie tym przejmowal.
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

5 lat temu

Wicek pisze:
6 lat temu
tam inwestycji to się nie spodziewałem
Teraz to mnie mocno zaciekawiliście, co tam może powstać.
Plan dopuszcza zabudowę usługową lub jednorodzinną... z ciekawością wyczekuję dalszych wiadomości :)
Na chwilę obecną będzie tam paintball albo ASG, czy coś w ten wzorek.
Close the world...
                         ...txen eht nepO
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Ten rok póki co to tragedia inwestycyjna, podobnie jak poprzedni.
Ciężko nie podejrzewać, że władza nam się wypaliła.
Tu już nie tylko nie ma inwestycji... ale nawet pomysłu :(

Mam nadzieje, że to jednak cisza przed burzą... i mają jakieś asy w rękawie.
Darq pisze:
5 lat temu
Na chwilę obecną będzie tam paintball albo ASG, czy coś w ten wzorek.
Dzięki za info :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Rumia właśnie ogłosiła, że "przygotowuje koncepcję zagospodarowania terenu zlokalizowanego przy ulicach Pomorskiej i Gdańskiej. W przyszłości mają tam powstać tzw. Błonia Janowskie, czyli miejski park z prawdziwego zdarzenia"
Park ma być wzorowany na Parku Regana w Gdańsku...

Aż żal... że Reda w tym czasie "jest najbardziej oszczędnym miastem" w regionie :)

Fajnie jakby o kolejnym parku pomyśleli też u nas :P
ODPOWIEDZ