Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Marcin pisze:Wpłynęła jedna oferta na rozbudowę SP2. Zakładany (śmieszny) koszt Urzędu Miasta w styczniowym planie inwestycji na rok 2017 to 1.000.000 PLN. Oferta opiewa na blisko 7,5 mln...
fakt, że ostatnio miejskie inwestycje są trochę nie najlepiej oszacowane, ale w tym przypadku myślę, że mogło chodzić o wkład miasta - a reszta może miała być ze środków zewnętrznych?

Myślę tak, ponieważ na informacji z otwarcia ofert podano, że miasto przeznaczyło 5 mln 628 tys... co nie zmienia faktu, że i to za mało o 2 mln

Swoją drogą mało chętnych do budowy - nie wiem, czy dobrym posunięciem ze strony urzędników jest dawanie przetargu na ostatnią chwilę. Myślę, że gdyby rozpisać przetarg wcześniej chętnych byłoby więcej - teraz firmy budowlane mają zlecenia, ciężko wszystko rzucić i budować szkolę
Awatar użytkownika
myszkaaa_83
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Przy ulicy Długiej nową inwestycję rozpoczyna Turus Bud, będzie tam osiedle mieszkaniowe.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

a wiesz coś więcej o tej inwestycji?
Awatar użytkownika
myszkaaa_83
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Wicek pisze:a wiesz coś więcej o tej inwestycji?
Tylko tyle, że mieszkania będą gotowe do odbioru na początku 2019. Nieduża inwestycja o podwyższonym standardzie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

przetarg na rozbudowę szkoły został unieważniony,ciekawe czy będzie nowy z okrojonym projektem
Czy miasto odłoży pieniążki i w przyszłym roku zrobi z dwóch budżetów
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Moim skromnym zdaniem wstyd dla Urzędu Miasta niesamowity, amatorka jakich mało... ludzie poprzenosili dzieciaki do innych szkół, dyrekcja cały rok przygotowywała mentalnie rodziców, zakończenie roku z grupowymi zdjęciami na tle "starej" szkoły. I du...a. Ani nowego boiska, ani nowej szkoły. Ja piernicze...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Zgadzam się. Wygląda na kompletną prowizorkę, czyli to co w tym kraju wychodzi najlepiej. Do tego nasze wspaniałe prawo zamówień publicznych, które wykańcza nas samych. Czyli znowu to co nam wychodzi najlepiej
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Nie wiem czy gdzieś już o tym wspominałam, ale wydaje mi się, że nie.
Gdyby kogoś interesowało, to w Redzie powstaje nowe przedszkole, tym razem na Nowym Betlejem niedaleko pętli autobusowej przy ul. 12 Marca.
artud
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 9 lat temu

6 lat temu

A wiadomo kiedy to przedszkole ma być otwarte?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

artud pisze:A wiadomo kiedy to przedszkole ma być otwarte?
Podobno od przyszłego roku szkolnego (a raczej przedszkolnego ).
W każdym razie robota idzie pełną parą i mury rosną z dnia na dzień. Jeśli takie tempo utrzymają również wykończeniowcy, to ja szacuję, że nawet do końca grudnia by się uwinęli, ale pewnie w grudniu i tak nie będą otwierać placówki. Chociaż kto wie.
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Johny Bravo pisze:
Wicek pisze:fajną sprawą jest zamieszczenie (na www) przez miasto planu zamówień publicznych na 2017 rok
http://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/2493

Z tego planu możemy się dowiedzieć między innymi kiedy i za ile miasto planuje ciekawsze inwestycje np.:
I kwartał
Budowa Podleśnej - 1 mln 400 tysięcy
Budowa bieżni wraz z infrastrukturą na stadionie - 2 mln 400 tysięcy

II kwartał
Przebudowa nawierzchni Jara, Rzecznej, Brzozowej - 315 tysięcy
Budowa węzła integracyjnego przy PKP - 6 mln 200 tysięcy (o ile uda się pozyskać kasę z UE 63 %)
Budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy Obwodowej - 50 tysięcy

III kwartał
Budowa Polnej (ok 200 m) - 350 tysięcy
Modernizacja oświetlenia na LED - 2 mln 35 tysięcy (o ile uda się pozyskać środki zewnętrzne)
Budowa platformy widokowej przy końcu Jara - 50 tysięcy

gorzej, że nie wpisano tam przebudowy Obwodowej chyba, że wymiana chodnika ukryta jest w inaczej nazwanej inwestycji

cieszy, że nareszcie miasto sięga w większym stopniu po środki zewnętrzne. Oby udało się pozyskać jak najwięcej pieniążków z zewnątrz
Czy ktoś się orientuje, czy nasze miasto dostało już jakieś dofinansowanie?
Bo np w przypadku oświetlenia LED i węzła przy PKP - hasło - o ile uda się pozyskać środki zewnętrzne... - trochę mnie przeraża!
Dlaczego? - Bo Rumia już te środki zdobyła i już ruszają prace - a u nas coś dziwnie cicho...
http://male-trojmiasto.pl/artykul/10478 ... nia-w-rumi
http://male-trojmiasto.pl/artykul/10476 ... mi-janowie
i jeszcze jeden program, w którym już zgarnęli dofinansowanie:
http://male-trojmiasto.pl/artykul/10479 ... iem-plywac
Tak a propo's postów odnośnie węzła przypomniało mi się co pisałem tu...
Magiczne "o ile uda się..." - jak widać w Redzie nic się nie uda!
Beton który rządzi w Redzie na czele z Burmistrzem do niczego się nie nadaje..
Zobaczcie co się dzieje w Rumi, gdzie jest młody Michał Pasieczny...
Mam nadzieję, że Redzianie przejrzą na oczy przy najbliższych wyborach!
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Trochę słaba agitacja. Jedna rzecz jednak bardzo mnie uderza. 1,4 miliona przeznaczono z budżetu na remont bocznej ulicy Podleśnej we wsi Rekowo, niedawno (nie wiadomo dlaczego) przyłączonej do Redy. Dla przykładu - dla istotnej komunikacyjnie ulicy Polnej (od zawsze w Redzie), gdzie ludzie od pokoleń męczą się na paskudnej nawierzchni przeznaczono 350 tys. i na dodatek nic tam jeszcze z nawierzchnią ulicy nie zrobiono. A jak do tego się ma sytuacja wszystkich komitetów, które z własnej kieszeni wydają pieniądze na zrobienie swojej ulicy? O ile wiem mieszkańcy Podleśnej nie płacili ani złotówki. Wiem, że nigdy nie będzie sprawiedliwie i trudno tak zrobić żeby było, ale w tym przypadku dysproporcja jest olbrzymia. Najważniejsze jednak, że to ulica zupełnie nieistotna komunikacyjnie dla reszty użytkowników dróg.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Robin, zgadzam się w 100% i też mnie to intryguje. Może zadaj to pytanie na stronie UM Reda ("pytanie do Burmistrza")?
Nie chcę sobie jakoś specjalnie przypisywać zasług, ale remont (a raczej jego nieudolne próby, ale zawsze to coś) ul. Rzecznej ukończono w tempie ekspresowym niemal kilka dni po tym, jak napisałam do urzędu dość niedwuznaczny w tonie mail, opisujący tę kuriozalną sytuację. Może przypadek, a może jednak nie.
A tak jeszcze w temacie ulic - czy remont nawierzchni przed szkołą (ul. Brzozowa) też był w planach? Jeżdżę tamtędy niemal codziennie i nie zauważyłam jakiejś palącej potrzeby wymiany asfaltu, a jednak ma to właśnie miejsce.
Ostatnio zmieniony |8 Lis 2017|, o 11:29 przez Salamandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

A co z wymianą nawierzchni na Jarej i platformą widokową? To inwestycje powinny być już realizowane
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

To ja tak zapytam, ale z ciekawości o inną sprawę:
czy ktoś widział, czy już gdzieś na redzkich ulicach trwa realizacja projektu w postaci
modernizacji oświetlenia zawnętrznego, czyli wymianę opraw na LED-owe,
jakoś przemieszczając sie wielu ulicach nie mogę dostrzec jeszcze nowego oświetlenia.
Przypomnę to jest projekt Marszałkowski dofinansowany z Funduszy Europejskich w 85%
i realizowany ma być na terenie Gminy Miasta Reda z wymianą 1057 szt. lamp.
(na ul.Morskiej oświetlenie LED wykonane jest z innego projektu)
ODPOWIEDZ