Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

redziaczki pisze:
3 lat temu
Wiadomo, kiedy start przebudowy krzyżówki Gdańska-Łąkowa?
http://miasto.reda.pl/2020/uwaga-kierow ... -w-redzie/
Od 21 do 26 października (środa – poniedziałek) na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Łąkowej w Redzie będą prowadzone prace nocne, związane z przebudową i remontem skrzyżowania.

Użytkowników drogi serdecznie przepraszamy za utrudnienia, prosimy o wyrozumiałość oraz stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.
ppw
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

3 lat temu

Sam obecnie szukam lokalizacji , nie dla siebie ale dla bliskiej mi osoby w rodzinie. I zastanawiam się własnie czy inwestować w nieruchomość w Redzie czy moze jednak zdecydować się na zakup takiej nieruchomości w Rumii.
Aktualnie ciekawe inwestycje ma INPRO. Czy ktoś kupowal nieruchomość od tego dewelopera?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Wicek pisze:
3 lat temu
Przy skrzyżowaniu Łąkowa - Obwodowa (obok myjni samochodowej) powstanie stacja paliw sieci OKTAN

To będzie ich chyba 26 stacja paliw.
Prawdopodobnie będzie ze sklepem i Oktan Cafe

w czerwcu wydano decyzje środowiskową, a w ubiegłym tygodniu wystąpiono o pozwolenie na budowę.
Gdzie dokładnie na być ta stacja bo od kilku dni trwają prace ziemne ale za garażami i myjnia 🤔
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

na działce 809 za myjnią.
Zaznaczyłem na żółto działkę w dołączonym pliku
Załączniki
stacja paliw.jpg
https://reda.e-mapa.net/
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

w czwartek głosowanie nad budżetem miasta na rok 2021.
Patrząc na ostatnie lata, cudów nie możemy oczekiwać.
Raczej spektakularnych inwestycji nie będzie - ale powinny w budżecie pojawić się pieniążki na projekt techniczny budowy ulicy Rolniczej.

Kto wie, może to początek kolejnej drogi, która połączy Redę z Rumią (Partyzantów)
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

3 lat temu

Dobra wiadomosc dla mieszkancow Redy. W ciagu roku utwardzono 1253mb drog. Pozostalo jeszcze ponad 36km do utwardzenia wiec juz w 2050 roku zakonczy sie utwardzanie drog gruntowych w naszym miescie!
Teraz troche mniej optymistycznie bo czesc tych drog mieszkancy wspanialomyslnie i dobrowolnie wspolfinansowali siegajac gleboko do wlasnego portfela. Takich mamy wspanialych mieszkancow. Brawo ale jeszcze wieksze brawo dla rzadzacych co im ten pomysl podsuneli.
Teraz w zasadzie nie wiem czy warto tworzyc plan budowy drog o co walczyli kandydaci a nastepnie radni miasta. Planu jak nie bylo tak nie ma. Na te 30 lat to chyba nie warto juz sie za to brac.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Najważniejsze, że radni z Rekowa są bardzo skuteczni. Zamiast utwardzać i remontować swoje drogi, Reda hojnie obdarowuje niedawnych sąsiadów. Redzcy podatnicy poczekają sobie jeszcze, bądź sami się organizują. Zbierają kasę i przyspieszają bieg wydarzeń. W Rekowie nikt tak nie robi. Dostają bez tego.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

no Moście Błota też nie są rozpieszczane inwestycjami drogowymi :)
więc ewentualna budowa Rolniczej czy Mostowej moim zdaniem byłaby na duży plus
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

mieszkaniecReda pisze:
3 lat temu
Dobra wiadomosc dla mieszkancow Redy. W ciagu roku utwardzono 1253mb drog. Pozostalo jeszcze ponad 36km do utwardzenia wiec juz w 2050 roku zakonczy sie utwardzanie drog gruntowych w naszym miescie!
Teraz troche mniej optymistycznie bo czesc tych drog mieszkancy wspanialomyslnie i dobrowolnie wspolfinansowali siegajac gleboko do wlasnego portfela. Takich mamy wspanialych mieszkancow. Brawo ale jeszcze wieksze brawo dla rzadzacych co im ten pomysl podsuneli.
Teraz w zasadzie nie wiem czy warto tworzyc plan budowy drog o co walczyli kandydaci a nastepnie radni miasta. Planu jak nie bylo tak nie ma. Na te 30 lat to chyba nie warto juz sie za to brac.
Jeśli pod "utwardzanie dróg" podciągnięte jest również położenie na łapu-capu starych i poniszczonych płyt żelbetowych z odzysku, to wcale nie dziwię się, że miasto chwali się osiągnięciami. Szkoda tylko, że takie rozwiązania nie mają nic wspólnego z faktycznym utwardzeniem.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Co sądzicie o naszych najnowszych światłach przy kościele? Po raz któryś przejeżdżam tamtędy i za każdym razem jest tam korek - światła są tak zsynchronizowane, że jadąc w stronę Wejherowa samochody ruszające ze światła na skrzyżowaniu z Gniewowską są od razu hamowane przed kościołem a ogonek zostaje na wcześniejszym skrzyżowaniu ... latem wróżę korek do samego Gdańska jak już teraz wszystko się korkuje ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Huherko pisze:
3 lat temu
Co sądzicie o naszych najnowszych światłach przy kościele?
... jak na razie tragedia, zero synchronizacji.

Mamy "Plus" bo wreszcie po latach udrożniono wlot i wylot z Łąkowej
ale faktycznie powstał duży problem na Gdańskiej przy kościele bo światła nie są w ogóle zsychronizowane, a na to właśnie liczyliśmy.
Nie wiem czy to jest jakiś etap prób ... bo tak zapewne by odpowiedział Wykonawca / Urzędnik
ale to już od samego poczatku powinno grać z płynnością, czy to takie ciężkie i nie zrozumiałe przy dzisiejszej technologii by ustawić światła w odpowiednim rytnie ?
Dziś jechałem po godz.5 w stronę Wejherowa to czerwone światło włączyło się nagle samoczynnie, gdzie ruch aut był zerowy, zero też ludzi, czyli są chyba nastawione godzinowo ... a nie na czujkach, mało tego to z przeciwnej strony potem zapaliła się też zielona strzałka w Łąkową dla jadących z Wejherowa gdzie nikt tam nie stał, i dodatkowe 15 sek. stania ... bo powietrze chyba śmigało.
Czyli nie dość że brak synchronizacji to jeszcze nie posiadają czujek ruchu (a może nie włączone)
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

3 lat temu

Ja zauważyłem również, że skrócono czas wyjazdu ze świateł z ulicy Puckiej w stronę Rumi, przejedzie raptem może z 8-10 aut.. Czyli od tej strony również będą tworzyć się większe korki w lato.. Oj to będą ciężkie wakacje na naszych drogach, ale co tam opat nie potrzebny
Redzianin od urodzenia
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

nie wiem jak Wam się podoba plan inwestycyjny miasta na ten rok, ale dla mnie to jakiś dramat jest.

Żadnych fajnych inwestycji, na tle Rumi czy Wejherowa nasze plany wyglądają słabo :(

plan dostępny jest pod adresem https://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/5112
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

no faktycznie , nic nie urywa ... fajnie, że Jodłową będą remontować bo tam faktycznie jest tragedia z tymi płytami, o chodniku nie wspomnę
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Bieda aż piszczy, ciężko było spodziewać się cudów, ale to co tu jest to rzeczywiście pełną gębą "Reda z perspektywą"...
ODPOWIEDZ