Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

szukaj na mapa.targeo.pl. Lawendowa to poprzeczna ulica pomiędzy Jaśminową a Szymanowskiego.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Po co takie pytania? Widać przecież wyraźnie, że prowadzone są prace kanalizacyjne od dobrych kilku dni. UM ogłaszał te roboty. Co w tym dziwnego?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Robin pisze:
5 lat temu
Po co takie pytania? Widać przecież wyraźnie, że prowadzone są prace kanalizacyjne od dobrych kilku dni. UM ogłaszał te roboty. Co w tym dziwnego?
A ja nie rozumiem co jest dziwnego w pytaniach, co się tam dzieje :) Nie każdy musi wiedzieć, że prowadzone są prace kanalizacyjne, choćby dlatego, że nie każdy się na tym zna.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Też nie wiem co w tym dziwnego, bardzo dobrze że nasi forumowicze pytają o takie sprawy, by inni jeśli coś wiedzą w tym temacie mogli na te pytania odpowiedzieć, jakie na przykład inwestycje będą lub są wykonywane w Redzie.
Tak jak napisał Wicek, to jest związane z pracami przy ul.Polnej, a miejsce na rury przy ul.Lawendowej zostało być może udostępnione chwilowo. :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

podobnie jak Wy także uważam, że właśnie po to jest forum, aby na nim dyskutować :)
a tu w jednym temacie ktoś pisze coś o jakimś człowieku podejmującym decyzje na cmentarzu... ale później dyskusje ucina, teraz tutaj ucięcie tematu :)

Bez sensu....

W każdym razie zdradzę nawet więcej :) 28.08.2018 mieszkańcy Polnej od 8.00 do 14.00 nie będą mieli wody :)
http://miasto.reda.pl/2018/przerwa-w-do ... ul-polnej/

a jakby kogoś interesowały zdjęcia z budowy Polnej i Kasztanowej to tutaj http://miasto.reda.pl/2018/trwaja-prace ... sztanowej/
ppw
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

5 lat temu

Bez dwóch zdań jesteśmy od pewnego czasu świadkami dosyć dużego bumu inwestycyjnego i to jest jak najbardziej na plus.
Mam nadzieję tylko, że jest to robione w racjonalny sposób. Że dług, deficyt - to wszystko utrzymywane jest w określonych ryzach.
Ostatnio zmieniony |9 Wrz 2018|, o 16:50 przez ppw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Gdzie widzisz ten bum inwestycyjny w Redzie?
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Parę dni temu na stronie Semeko pojawił się nowy obraz z wizualizacją najwyższego budynku osiedla Prima Reda
czyli kolejnego "drapacza chmur" w naszym mieście i najwyraźniej o takiej samej ilości kondygnacji co Aquatower i Light Tower
Tak będzie prezentować się widok od strony północno-wschodniej czyli przy rondzie ul.Morskiej i od prawej z ul.Bosmańską,
patrząc też na etapowe realizacje tej inwestycji to przypuszczam że zakończenie budowy tego wieżowca nastąpi gdzieś na przełomie 2021 / 2022

widać wyraźnie że każdy następny budynek architekci swoją twórczość opierają na co raz ładniejszej formie i podkreślają nowoczesną stylizacją , a wygląda naprawdę efektownie :)

677bfcdfed27f18815f48b33d79ed2a3.jpg
Osiedle Prima Reda
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Z pewnością plusem jest to, że tamta okolica jest (póki co) spójna pod względem architektury.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Zigi pisze:
5 lat temu
Z pewnością plusem jest to, że tamta okolica jest (póki co) spójna pod względem architektury.
Spójna jest, to fakt. Wokół większe czy mniejsze bloki
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

A mnie zawsze zastanawiają te wizualizacje. Dookoła przestrzeń, nie widać bloków, tylko zieleń. Przecież obok nie ma już zieleni, tylko blok. Takie sobie marketingowe przekłamanie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

suria - to jest fakt, ludzie kupują oczami więc niestety ten chwyt działa, a jak przyjdzie co do czego, to okazuje się tylko wizualizacją albo ... propozycją podania :D
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

wow...

Redzki Manhattan :)
3 wysokościowiec w Redzie... od dłuższego czasu wstrzymali prace przy Aquasferze, więc przypuszczam, że tam też ostatni budynek będzie miał podniesioną wysokość...

Z jednej strony fajnie to wygląda... wielkomiejsko, ale z drugiej ulica Morska długo nie wytrzyma tej intensywnej rozbudowy :)
Aquasfera / Aquatower / Light Tower / Pima Reda - wszystko wielkie osiedla.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Szkoda, że w ślad za budową nowych osiedli nijak nie idzie budowa nowych ulic dojazdowych :/ Aż się boję myśleć, co tu się będzie działo za kilka lat.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Nie tylko brak dróg dojazdowych. Powinny byc budowane garaże podziemne i nadziemne (pietrowe) Na ulicach osiedlowych nalezy wprowadzic zakaz parkowania, no może ograniczony zakaz postoju (na wniesienie zakupów) Mieszkańcu osiedla, chcesz miec samochód/samochody, kup sobie miejsce do parkowania. Ja moje bryki trzymam na mojej działce. Inni mieszkańcy nie muszą płacić ze swoich podatków za parkowanie mojego samochodu.
Deweloper winien byc zmuszony do urządzenia zieleni miejskiej na osiedlu ( i to nie jakieś jednoroczne badylki, lecz kilkuletnie drzewa i krzewy oraz kwiaty). P , placów zabaw dla dzieci.
Przebywając na nowych osiedlach w Redzie, Gdyni czy w Wejherowie smutno mi jest, gdy widzę jak mieszkańcy walczą o miejsca dla swojej ukochanej bryki, jak matki z dziecmi przeciskaja sie między samochodami, aby dojść na jakąś otwarta przestrzeń. Urzędy odpowiedzialne za przegotowanie i nadzór nad procesem inwestycyjnym powinny bezwzglednie okreslać warunki zabudowy i potem je egzekwować.
ODPOWIEDZ