Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

stefcio1985 pisze:....
-realizacja II etapu parku miejskiego – przystań kajakowa, połączenie oczek wodnych z rzeką Redą, likwidacja zastoisk wody między alejkami, zakończenie nasadzeń zieleni i alejek.
Źródło: Miejski Biuletyn Informacyjny
może ktoś przybliżyć, albo podrzucić jakiegoś linka o co chodzi z tą przystanią?
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Może chodzi o spływy kajakowe rzeką Redą i ma to być przystanek na spływie ? MI się marzy wypożyczalnia kajaków :-)
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Przystań kajakowa to miejsce,gdzie przystajesz i widzisz co? kajaki!
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Wypożyczalnia kajaków w Redzie jest. Patrz wątek Spływy kajakowe w Redzie. Ta przystań to będzie chyba raczej do wysiadania z kajaków niż do wsiadania, bo w dół rzeki za chwilę w Ciechocinie jest jaz i trzeba przenieść kajak. Ale to jest do zrobienia i można płynąć dalej.
facer
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Chyba każdy zna obskurny dom przy poczcie w Redzie, w centrum, obok polo-marketu.

Obrazek

Następują zmiany,
które pociągną za sobą następne inwestycje w tym miejscu
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

nie bardzo rozumiem, sugerujesz, żę takie coś powstanie na miejscu tego olbrzyma?
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Brzmi to tajemniczo - może coś więcej ?
facer
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Więcej mogę powiedzieć na razie tyle, że czekamy na pozytywną odpowiedź starostwa Wejherowo na wniosek o pozwolenie na budowę.
Przebudowa tego małego ceglanego obiektu to pierwszy etap inwestycji w tym miejscu,
później przyjdzie czas na przyległy duży obiekt; na nowe okna, elewację, kostka na podwórku
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Wow! Robi wrażenie;) trzymam kciuki za powodzenie tej inwestycji!
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Wygląda trochę jak bunkier z szybami nie bardzo rozumie architekta chyba że to ma być bunkier ?
facer
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

tak, to bunkier
bedzie skład soli, cukru i ogórków kiszonych
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Po prostu mi się nie podoba architektonicznie nie mam nic złego w moim poście w całej Redzie architektonicznie jest wolna amerykanka bez żadnego stylu i spójności.

Pytanie czy dobrze widzę iż elewacja obiektu będzie wysunięta tak jak na obrazku względem ulicy Gdańskiej (i czy jego lokalizacja jest względem Gdańskiej) i zostanie ~1.5m chodnika do krawędzi jezdni ?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

ta elewacja teraz też jest tak wysunieta, jak dobrze rozumiem ten projekt ma zastąpić celganą kamienice przyległą do "redzkie piekarni". Nie uważam by ten ceglany domek był brzyki, może zaniedbany i zeszpecony przez ten moloch z piekarnią w środku
facer
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:ta elewacja teraz też jest tak wysunieta, jak dobrze rozumiem ten projekt ma zastąpić celganą kamienice przyległą do "redzkie piekarni". Nie uważam by ten ceglany domek był brzyki, może zaniedbany i zeszpecony przez ten moloch z piekarnią w środku
ma zastąpić ceglany domek przyległy do dużego budynku z piekarnią w środku.
W tym momencie budynek jest tak właśnie wysunięty, tak zostaje nadal
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Troche szkoda bo to co GDDKiA zrobilo w Redzie mieszkańcom to Horror i nie jako przebudowa to szansa na zwiekszenie przestrzeni publicznej oddalonej od 'autostrady', ale zdaje sobie sprawę że to działka prywatna i macie pełne prawo do jej zagospodarowania.
ODPOWIEDZ