Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Robin pisze:
6 lat temu
Krytykowanie za pomocą klawiatury wychodzi najłatwiej.
Dla niektórych to jedyny sposób niestety. Weź pod uwagę, ze nie każdy ma czas i możliwości aktywnie uczestniczyć w sprawch inwestycyjnych Redy.
Chodzenie osobiście do UM do działu inwestycji zniechęcił mnie kierownik tam pracujący. Dlatego podjąłem decyzję, że będę tylko pisemnie załatwiał sprawy związane z inwestycjami.
Nie chcę słuchać, że rozwiązaniem jest samochód z napędem 4x4 lub, że nie wiedział, że w moim regionie są jakieś domy.
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Zigi pisze:
6 lat temu
Pod tym @Robin i ja się podpiszę. Jestem za wszelkimi inicjatywami wprowadzającymi jakiś porządek architektoniczny, czy ustanawiający jednoznaczne obszary, w których mogłyby być świadczone usługi. Nie wiem na ile jest to możliwe obecnie, gdy wszystkie grunty są w zasadzie prywatne i praktycznie zagospodarowane, ale na pewno jest jeszcze wiele do zrobienia w tym temacie.

Acha: i podłączyłem temat do istniejącego o inwestycjach
I tu jesteśmy u sedna sprawy tj. ratowania budzetu gminy wyprzedawaniem za tanioche gruntów gminnych (nie zadając nic w zamian) tak się działo za czasów obecnego Burmistrza (zero perspektyw)...ile jeszcze gruntów do zagospodarowania jest w zasobie gminy?
MIASTO to MIESZKANCY
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

rozwoj pisze:
6 lat temu
I tu jesteśmy u sedna sprawy tj. ratowania budzetu gminy wyprzedawaniem za tanioche gruntów gminnych (nie zadając nic w zamian) tak się działo za czasów obecnego Burmistrza (zero perspektyw)...ile jeszcze gruntów do zagospodarowania jest w zasobie gminy?
W pełni zgadzam się z Robinem i Zigi w sprawach dotyczących porządku architektonicznego i bardziej rygorystycznego przestrzegania planu zagospodarowania przestrzennego. Co do istniejacych planów mpzp można mieć sporo uwag. Mieliśmy okazję zgłaszać swoje uwagi. Zgłosiliśmy? Przyznaję, że ja nie zgłosiłem
Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc "wyprzedawanie za taniochę gruntów gminnych" O jakie grunty chodzi?
Przyznam, ze nie śledzę na bieżąco ogłaszanych przetargów, lecz przypominam sobie, że na niektóre nieruchomości w rejonie Gniewowskiej czy 12 marca ogłaszano 8 czy 9 przetargów. Obecnie tez ogłoszono 4 przetarg na sprzedaż budynku b. Urzędu, młyna i starej kuźni, siódmy na Łopianowej. Gdyby to była taniocha, to poszłoby to wszystko w pierwszym przetargu. Obniżają cenę, chętnych brak, a teren jest interesujący (Pucka) np na gastronomię, rozrywkę, przychodnię czy np rozrywkę (klub muzyczny, pub). Cena jednak- ok 1,5 mln zł nie jest mała. A co można "wycisnąć" z mieszkańców miasta?
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Ten przetarg o którym piszesz (przeczytałem ogloszenie):
1. Nabywca zobowiązany będzie do ustanowienia nieodpłatnych służebności...Z tego wynika że Burmistrz nie ustanowił tej służebności na rzecz gestora sieci przesyłowej (dlaczego pozbawia Gminę dochodu z tytułu służebności? Ciekawe jak ten temat wygląda z innymi nieruchomościami gminnym...czy Burmistrz czeka aż firmy przesyłowe wystąpią o zasiedzenie?)
2. Cena jest taka bo działka jest spora tj 2840m2
3. Pewnie nie poszła w dotychczasowych przetargach bo są tam obiekty zabytkowe do zachowania i trudne warunki
4. Poza tym plan zagospodarowania: przewiduje przemysł, składy itp. oraz usługi np. Gastronomie(no jak można mieszać takie funkcje na jednym obszarze, zainwestuje w piękną gastronomie a po sąsiedzku będę miał skład np. węgła itp.)
Ciekawe jak rozstrzygnie się ten przetarg...
MIASTO to MIESZKANCY
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

rozwoj pisze:
6 lat temu
Ten przetarg o którym piszesz (przeczytałem ogloszenie):
1. Nabywca zobowiązany będzie do ustanowienia nieodpłatnych służebności...Z tego wynika że Burmistrz nie ustanowił tej służebności na rzecz gestora sieci przesyłowej (dlaczego pozbawia Gminę dochodu z tytułu służebności? Ciekawe jak ten temat wygląda z innymi nieruchomościami gminnym...czy Burmistrz czeka aż firmy przesyłowe wystąpią o zasiedzenie?)
2. Cena jest taka bo działka jest spora tj 2840m2
3. Pewnie nie poszła w dotychczasowych przetargach bo są tam obiekty zabytkowe do zachowania i trudne warunki
4. Poza tym plan zagospodarowania: przewiduje przemysł, składy itp. oraz usługi np. Gastronomie(no jak można mieszać takie funkcje na jednym obszarze, zainwestuje w piękną gastronomie a po sąsiedzku będę miał skład np. węgła itp.)
Ciekawe jak rozstrzygnie się ten przetarg...
To prawda służebność jest kłopotliwa. Przedmiotem przetargu jest jedna nieruchomość składająca się z 4 działek, a zatem to przyszły właściciel będzie decydował jaką funkcję wybierze. co po sąsiedzku będzie miał.
Podałem jedynie dwa przykłady (możesz poszukać na stronie UM więcej) aby pokazać, że twoje opinia o sprzedaży "za taniochę" nie do końca ma pokrycie w stanie faktycznym. Jeśli znasz takie przykłady, to proszę podaj, napiętnujemy wspólnie.
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Formując stwierdzenie wyprzedaży gruntów za tanioche miałem na myśli opieranie budzetu Gminy w glownej mierze na sprzedaży nieruchomosci gminnych czyli wyprzedzawanie tego co jest w zasobie bez strategii co potem bo ilość takich gruntów w gminie jest ograniczona i chyba to już właśnie ten moment nastapil(za tanioche bo wartość nieruchomości niezabudowanych w Redzie jest niewielka w porównaniu do Trojmiasta) ...zagospodarowanie mieszkaniowka z jednoczesnym brakiem świadomości/odpowiedzialnosci za rozwoj szkol, przedszkoli, ośrodków zdrowia, zakladow pracy, drog itp funkcji towarzyszących mieszkaniowce.
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Oto co nas czeka w planowaniu przestrzennym: https://urbnews.pl/specustawa-mieszkani ... trzennego/
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Z pobieżnej lektury wynika, że deweloper będzie mógł budować wszystko i wszędzie. Nie musi się przejmować różnymi opiniami, gdyż one nie muszą byc brane pod uwagę. Wojewoda "przyklepie" wszystko.

I znów słowa św.p. W. Młynarskiego sprzed lat są aktualne..."co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze spieprzyć"...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Niestety możliwości w tej kwestii mają chyba jeszcze spore 😪
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Czyli jak teraz jest bajzel i samowola, to po tym będzie bajzel do kwadratu ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

dziś o 19.15 w TVP Gdańsk był program na żywo o Redzie

w programie między innymi mówili o tym, że:
- Rynku w Redzie nie będzie
- Rozbudowa Podstawówki na pewno się rozpocznie, ponieważ UM na najbliższej sesji przegłosuje większe finansowanie
- miasto myśli o kolejnej ulicy, która połączy Redę z Rumią (połączenie z Rumską ulicą Partyzantów)
- miasto zamierza przystąpić do programu mieszkanie+ (tereny przy Karłowicza lub 12 marca)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Wicek pisze:
6 lat temu
- miasto zamierza przystąpić do programu mieszkanie+ (tereny przy Karłowicza lub 12 marca)
Już się boję, co to by miało oznaczać :shock: Bloki?
Inna sprawa, że przy Karłowicza nie ma żadnych wolnych działek należących do miasta. Przy 12 Marca już szybciej.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Musiałabyś obejrzeć ten materiał z TVP Gdańsk.
Burmistrz coś tam tłumaczył, że przy Karłowicza po jakiś tam byłych zakładach, albo przy 12 marca

Mieszkanie + to tak :) Osiedle składające się z bloków :)
Raczej programu dom + rząd nie planuje wprowadzać... chociaż kto ich tam wie :)
Może dla tych co mają już swoje mieszkanie (i na ten program się nie załapią) planują jakiś program zamiany mieszkań na domy :P
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Salamandra pisze:
6 lat temu
Inna sprawa, że przy Karłowicza nie ma żadnych wolnych działek należących do miasta. Przy 12 Marca już szybciej.
No właśnie. Czy miasto posiada tam jakieś tereny?
Czy działka 3/2 należy do prywatnego inwestora?
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Wicek pisze:
6 lat temu
Burmistrz coś tam tłumaczył, że przy Karłowicza po jakiś tam byłych zakładach, albo przy 12 marca
nie po zakładach, a po byłym ujęciu wody jak dobrze pamiętam i jak dobrze pamiętam to miasto nie ma jeszcze tych terenów tylko musi je uzyskać od skarbu państwa ;)
ODPOWIEDZ