Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

Nie wiem szczerze mówiąc, gdzie wstawić post, więc jeśli to złe miejsce, to proszę Adminów o przeniesienie :)
Czy ktoś z Was wie, co się dzieje na przystanku SKM Pieleszewo od strony lasu? Od bodaj tygodnia wycinane są na potęgę wszystkie drzewa wzdłuż całego peronu. Z informacji na FB (jakaś mieszkanka Redy o tym pisała) dowiedziałam się jedynie, że zleciło tę wycinkę PKP.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

Cordylus pisze:
1 rok temu
terenem po stadninie koni interesowało się od początku Semeko; na początku roku teren przejęła spółka Granit,a obecnie należy on do ATALu; na terenie stadniny powstaną trzy, 17-piętrowe wieżowce, o ile inwestycja uzyska pozytywną decyzję środowiskową, bo tej na razie nie ma...
ale tu mówimy chyba o dwóch różnych tematach :)
Działka na której będzie budował ATAL ma swój wątek "Niebieski Bursztyn" i tam sobie o tym rozmawiamy. Tutaj był poruszany wątek ogrodniczego pomiędzy działką ATALu, a Wulkanizacją (obok Aquasfery). Tam od pewnego czasu trwa demontaż i ja też słyszałem plotkę, że to teren SEMEKO... ale nie mogę znaleźć potwierdzenia.

Kolejny blok tam to byłaby masakra... tak jak wcześniej wspomniano ten ogrodniczy dawał choć trochę zieleni pomiędzy gęstą zabudową.
Cordylus pisze:
1 rok temu
...
przystanek SKM na wysokości Auchan mieszkańcom Redy nie jest potrzebny - wręcz przeciwnie! ponieważ wydłuży o kolejne 2 minuty czas podróży; poza tym jest to jedyny odcinek na trasie, gdzie pociąg SKM rozpędza się do 100-108 km/h;...
też tak uważam. Przystanki kolejowe moim zdaniem powinny mieć spore odległości od siebie, a do przystanków kolejowych powinny dowozić ludzi autobusy, tramwaje, trolejbusy czy inne środki transportu. Nakazywanie kolei zatrzymywanie się co 2 km powoduje, że wydłuża się niepotrzebnie czas przejazdu. Już dzisiaj widać ile ludzi pcha się do Regio, żeby tylko nie jechać SKM.
Cordylus pisze:
1 rok temu
...
kolejna droga łącząca Redę z Rumią powstanie dopiero jak deweloperzy zaczną budować więcej mieszkań na wschód od ul. Morskiej/Kosynierów - czytaj: w szczególności najwcześniej kiedy Semeko zacznie budować WindTower naprzeciwko LightTower i AquaTower, oraz kiedy z kolei naprzeciwko PrimaRedy zacznie być zagospodarowywana działka z przeznaczeniem na cele niemieszkaniowe (kino? centrum rozrywki?)
zdaje się, że temat kolejnej drogi jest już na ustach włodarzy miast - wiadomo chyba też jaki będzie przebieg, ale pewnie masz racje. Pewnie szybciej powstanie kilka kolejnych "drapaczy chmur" niż ta droga :)

Ale zaciekawił mnie ostatni wątek. Masz jakaś wiedzę o planowanym centrum rozrywki czy to tylko życzeniowy post?
Kino w Redzie to by było coś :P Nie musi być wielki kinopleks, ale nawet studyjne byłoby ok... ale to raczej mało prawdopodobne.
Cordylus
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

o! a to nie zwróciłem uwagi, że na terenie sklepu ogrodniczego trwa jakiś demontaż, jak i że chodzi o zupełnie inny wątek - przepraszam, nie doczytałem ;) - co do działki na przeciwko inwestycji Prima Reda nie mam żadnych pewnych informacji; jednakże kiedy trwały prace nad planem zagospodarowania przestrzennego terenu, który dopuścił dominaty bez ograniczeń, teren ten nie został nim objęty; właśnie ta okoliczność zrodziła we mnie przypuszczenia, że powstanie tam zabudowa z przeznaczeniem na cele usługowe i handlowe; potraktujmy zatem, póki co, moje słowa jako życzeniowy post ;)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

Salamandra pisze:
1 rok temu
....Czy ktoś z Was wie, co się dzieje na przystanku SKM Pieleszewo od strony lasu? Od bodaj tygodnia wycinane są na potęgę wszystkie drzewa wzdłuż całego peronu. Z informacji na FB (jakaś mieszkanka Redy o tym pisała) dowiedziałam się jedynie, że zleciło tę wycinkę PKP.
nie wiem, ale mam nadzieje, że ma to związek z zapowiadaną od bardzo dawna dobudową kolejnych torów między Chylonią, a Słupskiem :P
Ale obawiam się niestety, że nie o to chodzi...
Cordylus pisze:
1 rok temu
...co do działki na przeciwko inwestycji Prima Reda nie mam żadnych pewnych informacji; jednakże kiedy trwały prace nad planem zagospodarowania przestrzennego terenu, który dopuścił dominaty bez ograniczeń, teren ten nie został nim objęty; właśnie ta okoliczność zrodziła we mnie przypuszczenia, że powstanie tam zabudowa z przeznaczeniem na cele usługowe i handlowe; potraktujmy zatem, póki co, moje słowa jako życzeniowy post ;)
tu chodzi o działkę po drugiej stronie ulicy patrząc od Prima Redy?
O tę działkę którma jest popularny wybiegiem dla psów?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

Co do wycinki to biegłem tam dziś i wygląda mi to na wycinkę dla bezpieczeństwa. Wycięli te drzewa które rosły najbliżej torów, które przy jakiejś wichurze mógłby wywrócić się na tory. Tak to wyglada jak dla mnie.

Przy okazji, ktoś wie po co w parku przy parkingu zostało nawiezione tyle piachu?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

redziaczki pisze:
1 rok temu
Co do wycinki to biegłem tam dziś i wygląda mi to na wycinkę dla bezpieczeństwa. Wycięli te drzewa które rosły najbliżej torów, które przy jakiejś wichurze mógłby wywrócić się na tory. Tak to wyglada jak dla mnie.
Raczej nie chodzi o bezpieczeństwo, bo wycięli jedynie drzewa od strony peronu (tego bliżej lasu) oraz całą połać krzaków również od strony peronu (tego bliżej miasta). Dalej, wzdłuż torów, gdzie faktycznie drzewa mogłyby zagrażać już nic nie wycinano. Więc przypuszczam, że to są tylko zabiegi kosmetyczne, żeby "upiększyć" ten przystanek :D Jeśli dodać do tego fakt, że wymieniali dziś tablice informacyjne i gabloty z rozkładem jazdy, to jest to nawet pewne.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

1 rok temu

Na stronie UM pojawiły się zdjęcia z zakończonej rozbudowy SP5.
https://miasto.reda.pl/2023/nowa-wieksza-piatka/
DSC03801-scaled.jpg
Rekowy
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

Witam,
Obiło mi się o uszy, że w końcu ktoś kupił stary urząd miasta i w planach jest jego wyburzenie oraz budowa budynku bloku. Czy ktoś zna jakieś szczegóły? Co z młynem?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

Wicek pisze:
3 lat temu
Przy skrzyżowaniu Łąkowa - Obwodowa (obok myjni samochodowej) powstanie stacja paliw sieci OKTAN

To będzie ich chyba 26 stacja paliw.
Prawdopodobnie będzie ze sklepem i Oktan Cafe

w czerwcu wydano decyzje środowiskową, a w ubiegłym tygodniu wystąpiono o pozwolenie na budowę.
Trochę czasu minęło ale coś znów zaczęło się dziać i dziś sporo osób i sprzętu tam działa.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Cordylus
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

"Wróbelek mi zaćwierkał, że Semeko zglosiło upadłość także jeden deweloper odpada ;)"

a skąd taka informacja :shock: ? gdyby była prawdziwa ekipa budowlana Semeko nie wróciłaby na plac inwestycji PrimaReda, a jak widać gołym okiem wieżowiec ponownie zaczął piąć się w górę;
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

1 rok temu

Tego "wróbelka" to niestety musiałem usunąć. Ktoś się zarejestrował, żeby tylko zaćwierkać tego typu niesprawdzoną informację. Zgodnie z zasadami forum, do kosza.
Awatar użytkownika
alutka
Bywalec
234 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

1 rok temu

redziaczki pisze:
1 rok temu
Przy okazji, ktoś wie po co w parku przy parkingu zostało nawiezione tyle piachu?

Kiedy zaczęli zwozić piach. Zadałam gdzieś pytanie po co komu tyle piasku i otrzymałam odpowiedź, że w tamtym rejonie ma powstać kilka budynków mieszkalnych. Szczegółów jednak nie znam.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

Dostałem na fb odpowiedź od radnego na to pytanie. To teren prywatny, nie jest to część parku. Tqk więc ktoś coś tam planuje.

Co do mojego wcześniejszego postu. To w miejscy gdzie ma powstać stacja pojawiła się żółta tablica z wytycznymi na temat budowy. Więc można uznać, że wkrótce powstanie tam stacja benzynowa.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

Cordylus pisze:
1 rok temu
"Wróbelek mi zaćwierkał, że Semeko zglosiło upadłość także jeden deweloper odpada ;)"

a skąd taka informacja :shock: ? gdyby była prawdziwa ekipa budowlana Semeko nie wróciłaby na plac inwestycji PrimaReda, a jak widać gołym okiem wieżowiec ponownie zaczął piąć się w górę;
też wydaje mi się to bzdurą.
Nic na to nie wskazuje.
Semeko niedawno ogłosiło, że poszukuje nowych gruntów, zaczęli (z dwoma innymi deweloperami) w Rumi budowę ulicy Jeziornej, nie opuszczają swoich budów i mają spore rezerwy terenowe...
ale faktem jest też, że tę plotkę słyszałem już od kilku osób i w internecie w wyszukiwarkach hasło "Semeko ogłosiło upadłość" jest chyba często wpisywane bo się podpowiada :P

Inna plotka dla mnie dużo bardziej wiarygodna głosi, że częściowa likwidacja ogrodniczego przy Obwodowej (na przeciwko Biedronki) związana jest z tym, że to teren Semeko i Semeko chce coś tam budować... ale co i kiedy to nawet z plotek ciężko się dowiedzieć.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

Cordylus pisze:
1 rok temu
"Wróbelek mi zaćwierkał, że Semeko zglosiło upadłość także jeden deweloper odpada ;)"

a skąd taka informacja :shock: ? gdyby była prawdziwa ekipa budowlana Semeko nie wróciłaby na plac inwestycji PrimaReda, a jak widać gołym okiem wieżowiec ponownie zaczął piąć się w górę;
też wydaje mi się to bzdurą.
Nic na to nie wskazuje.
Semeko niedawno ogłosiło, że poszukuje nowych gruntów, zaczęli (z dwoma innymi deweloperami) w Rumi budowę ulicy Jeziornej, nie opuszczają swoich budów i mają spore rezerwy terenowe...
ale faktem jest też, że tę plotkę słyszałem już od kilku osób i w internecie w wyszukiwarkach hasło "Semeko ogłosiło upadłość" jest chyba często wpisywane bo się podpowiada :P

Inna plotka dla mnie dużo bardziej wiarygodna głosi, że częściowa likwidacja ogrodniczego przy Obwodowej (na przeciwko Biedronki) związana jest z tym, że to teren Semeko i Semeko chce coś tam budować... ale co i kiedy to nawet z plotek ciężko się dowiedzieć.
redziaczki pisze:
1 rok temu
...Przy okazji, ktoś wie po co w parku przy parkingu zostało nawiezione tyle piachu?
a to przypadkiem nie chodzi o ten teren o którym pisałem rok temu:
Wicek pisze:
2 lat temu
ciekawostka

Inwestor Gabra chciałby pomiędzy Strażą Pożarną, a Parkiem Miejskim postawić dwa budynki... a dokładnie:
"Budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią usługową na parterze oraz budynek mieszkalny wielorodzinny"
ODPOWIEDZ