Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

No pięknie oznakowali Państwo z firmy wykonawczej do spółki z zarządem dróg wojewódzkich (właściwie odwrotnie powinienem wymienić). Do tego nasz UM też nie wymógł porządnego oznakowania. Zrobili rewolucję w sercu miasta a objazdy zorganizowali jak widać. To co się dzieje na Rzecznej, to woła o pomstę. Większe auta tarabanią się do środka, dojeżdżają do mostka i ...... :scratch: Nie dość, że wszyscy się cisną na grubość lakieru, nie dość, że wielkie dziury wylazły po niecałym roku od "remontu", to jeszcze pomysły z ograniczeniami. Nie można postawić wielkich znaków, a nawet podobnych ograniczników na wjeździe? Widziałby jeden z drugim, że ma się nie pchać! Pucka podobnie. Znaków informujących o objeździe powinno być tyle, że żaden nie zapuściłby się do końca. Tymczasem do dziś zawracają, bo nie ma znaków wcześniej. Czy to takie trudne? :scratch:
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Te duże dziury na Rzecznej to efekt rozgrzebanych niezakończonych prac po pracach PGNIG (rurociąg gazowy) Nie rozumiem czemu nie zdołali tych dziur zabezpieczyć przed uruchomieniem objazdu
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Robin pisze:
3 lat temu
No pięknie oznakowali Państwo z firmy wykonawczej do spółki z zarządem dróg wojewódzkich (właściwie odwrotnie powinienem wymienić). Do tego nasz UM też nie wymógł porządnego oznakowania. Zrobili rewolucję w sercu miasta a objazdy zorganizowali jak widać. To co się dzieje na Rzecznej, to woła o pomstę. Większe auta tarabanią się do środka, dojeżdżają do mostka i ...... :scratch: Nie dość, że wszyscy się cisną na grubość lakieru, nie dość, że wielkie dziury wylazły po niecałym roku od "remontu", to jeszcze pomysły z ograniczeniami. Nie można postawić wielkich znaków, a nawet podobnych ograniczników na wjeździe? Widziałby jeden z drugim, że ma się nie pchać! Pucka podobnie. Znaków informujących o objeździe powinno być tyle, że żaden nie zapuściłby się do końca. Tymczasem do dziś zawracają, bo nie ma znaków wcześniej. Czy to takie trudne? :scratch:
Oznakowanie jest bardzo dobre, ale kierowcy ślepi ;)
Natomiast co do reszty - zgadzam się w pełni. Nie wiem już jak dotrzeć do władz, by w końcu ruszyły 4 litery i zaczęli działać, a nie tylko zapewniać, że oni wiedzę i oni się tym zajmą. Tylko kiedy? Aż się zdarzy wypadek śmiertelny? :( Ostatnio (jako piesza) zostałam prawie staranowana przez debila na warszawskich numerach i jeszcze okraszona stekiem przekleństw i radą, żebym nie chodziło po ulicy, jeśli chcę żyć. To co, fruwać mamy? :) Tam nie ma chodnika, nie ma lamp, nie ma niczego - cytując klasyka ;)
Może macie jakiś pomysł (mowa o mieszkańcach Betlejem), żeby masowo pójść/napisać do UM, bo tak w pojedynkę to się niestety nie da.
Ogólnie to zapraszam do grupy na FB wszystkich zainteresowanych sprawami tej dzielnicy.

www.facebook.com/groups/191182831403740
Reda Betlejem
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

W pojedynkę da się jak najbardziej. Zgadzam się - w grupie łatwiej. Nawet nie pytam czy rozmawiałaś z jakimś bezradnym radnym, mam swoje zdanie na ich temat. W tej okolicy miał być chodnik - skrót przez lasek (w budżecie obywatelskim chyba). Nie ma go do dziś.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Robin pisze:
3 lat temu
W pojedynkę da się jak najbardziej. Zgadzam się - w grupie łatwiej. Nawet nie pytam czy rozmawiałaś z jakimś bezradnym radnym, mam swoje zdanie na ich temat. W tej okolicy miał być chodnik - skrót przez lasek (w budżecie obywatelskim chyba). Nie ma go do dziś.
Swego czasu korespondowałam (chociaż to raczej był monolog) z p. Moniką Śledź, ale ta pani - z całym szacunkiem - to jest jedna wielka żenada. Pisałam do UM, nawet otrzymałam odpowiedź, ale moje kolejne maila pozostały bez echa. Niedawno znów się przypomniałam, po prawie 6 miesiącach milczenia z ich strony. Zobaczymy czy będzie odzew. Rozumiem, że chodnik, oświetlenie, poszerzona ulica to większa akcja, ale @#$% mać! czy wyregulowanie sekwencji sygnalizacji na skrzyżowaniu Rzecznej i Wejherowskiej tak, by zmieniała się regularnie, a nie tylko po wciśnięciu przechodnia (czyli raz na 15-20 minut) jest aż tak trudnym zadaniem? Wg UM tak, bo to leży w gestii GDDKiA. I oni nie mogę tego zrobić. No po prostu Bareja.

Co do BO i zrobienia ścieżki przez las. Rozumiem, że nie znasz najnowszych informacji? Otóż nie będzie, przepadło i to nie przez covid. Informacja z UM jest taka, że Lasy Państwowe się nie zgodziły na oświetlenie na tym odcinku, bo to ... UWAGA! teren parku krajobrazowego :D I dupa, będziemy dalej chodzić po ciemku i w błocie po kostki.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

I oto Polska właśnie. Tu GDKIA, tu las. Każdy ma swoje na terenie miasta a miasto nic nie może. Nie może, bo ........? Jakoś Wejherowo buduje sobie tunel za tunelem, drogę za drogą i też są to drogi wojewódzkie, krajowe itd. Lasy też mają swoją siedzibę w W-wie. Wystarczy spojrzeć jak wyglądają dojazdy z okolicznych wsi "należących" do Redy. Zbychowo, Gniewowo, mają 100 x lepszy dojazd do Wejherowa niż do Redy. Zresztą dojazd z Łężyc do Rumi też jest ok. Tam lasy pozwoliły, u nas nie, bo nie. Ale jakby jakiś ważniejszy leśnik mieszkał na 12 Marca, a jego dzieci musiałyby latać na SKM do szkoły, to na pewno by się dało. Wspomniany przystanek SKM Pieleszewo to też dobry przykład. Zdecydowanie najbardziej zapomniany i zaniedbany na całej trasie SKM..... Coś słabą siłę przebicia ma nasz UM .... :(
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Podobnie jak Salamandra uważam że oznakownie z objazdami jest dobrze przygotowane ...tyle że kierowcy nie są ślepi ...a jest to zwykłe cwaniactwo, bezczelność. :(
A przykładem tym razem jest ul.Kazimierska na której jest dopuszczalne do 3,5 T. na tej ulicy i znaki jak byk informują o dopuszczalnej wadze, to "Tirowcy" jeżdżą przez wąski mostek i dalej całą Obwodową, i zachowują się jak by tych znaków wcale nie było.
W dzień tych TIRów jest mało, ale po zmroku gdy już ciemno to na Obwodowej z półwyspu w stronę Gdyni jedzie TIR za TIRem ... i oni są ślepi ? ... gdzie widać wyrazne duże żółte znaki, nawet są na terenie powiatu puckiego ... że w Redzie jest zamknięta ul.Pucka.
To jest normalne cwaniactwo, powinny się sypać mandaty aż by piszczeli, na plandekach, na burtach, na cysternach często widać jakie to firmy więc nie trudno zorientować skąd taki TIR jedzie.
W ten sposób łamania przepisów to Kazimierską i wyremontowaną Obwodową rozjadą nam w miesiąc. :?

Często się o tym mówi ...że mandaty w Polsce ciągle są za niskie, dopóki ceny mandatów nie podniosą i to znacznie, np. ze 100 zł na 1000 zł ... to system kultury wielu bezmyślnych kierowców będzie miał się jeszcze długo dobrze.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Nie zgodzę się, oznakować powinni to znacznie lepiej. To jednak wyznacznik tego jak miasto szanuje siebie i swoje inwestycje. To jednak, że na bardzo marnym objeździe jakim jest objazd Rzeczną, jednocześnie prowadzone są inne roboty, to już przegięcie. Dziś widziałem pracowników, którzy rozstawili się z koparkami i rwali asfalt (roczny asfalt), zabierając większość miejsca. Chyba kładą gaz. Kto koordynuje te roboty?
Kto nie zadbał o zmianę sygnalizacji świetlnej na dwupasmówce? To miejsce nadal jest traktowane jak autostrada. Ograniczenia 50 km/h nikt nie przestrzega, a światła nie wpuszczają z Rzecznej. Musisz wysłać pasażera na spacer do przejścia dla pieszych, bo tylko pieszy jest w stanie wpuścić ludzi z Rzecznej. Brawo. Wspaniała organizacja :(
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

https://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/ ... rzecz-drog
Reda zamierza rozkorkować ruch na drodze wojewódzkiej nr 216
No ciekawe co wymyślą
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

cli1 pisze:
3 lat temu
https://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/ ... rzecz-drog
Reda zamierza rozkorkować ruch na drodze wojewódzkiej nr 216
No ciekawe co wymyślą
Nic. Nieudolność naszych włodarzy jest porażająca :( Jeśli od kilku lat nie są w stanie wpłynąć na wyregulowanie sygnalizacji świetlnej na S6, to co tu mówić o rozkorkowaniu ruchu.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Może warto wobec niemocy władzy zabrać się za budowanie społeczeństwa od własnego podwórka? Może warto zebrać podpisy i wysłać do GDDKIA? A jak oleją, to zwyczajnie zaprotestować, ściągnąć wszystkie możliwe media (no może poza TVP) i pokazać kłopot i niemoc wszystkich, którzy od rozwiązywania takich zwykłych kłopotów są .....
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Robin pisze:
3 lat temu
(no może poza TVP)
Akurat u nas samorząd jest bardziej z PO więc gdybyś napisał do nich maila, że oni są nieudolni to zjawili by się na miejscu szybciej, niż mail zwrotny od ich automatycznej sekretarki :D
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

No i podsumowałeś. A GDDKIA z czego jest?
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

3 lat temu

Salamandra pisze:
3 lat temu
cli1 pisze:
3 lat temu
https://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/ ... rzecz-drog
Reda zamierza rozkorkować ruch na drodze wojewódzkiej nr 216
No ciekawe co wymyślą
Nic. Nieudolność naszych włodarzy jest porażająca :( Jeśli od kilku lat nie są w stanie wpłynąć na wyregulowanie sygnalizacji świetlnej na S6, to co tu mówić o rozkorkowaniu ruchu.
Wielokrotnie odwiedzałem urząd i rozmawiałem z tamtejszymi urzędnikami. Szkoda słów, nieudolność, niechęć, okłamywanie aby tylko nic nie robić. Szczególnie wydział inwestycji z pseudo kierownikiem na czele.
Dopóki burmistrz i jego świta będzie w UM to nic sie tu nie zmieni.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

cli1 pisze:
3 lat temu
https://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/ ... rzecz-drog
Reda zamierza rozkorkować ruch na drodze wojewódzkiej nr 216
No ciekawe co wymyślą
tak - też mi tego w artykule brakowało... a ponieważ nie wymieniono, żadnego pomysłu to pewnie jedynym pomysłem jest wciąż marzyć o VIA MARIS / OPAT, ale oczywiście tylko marzyć... przypadkiem nie robić nic innego w tym kierunku :)

A mogliby się chociaż podłączyć pod Rumski pomysł "Drogi Trzech Powiatów" i pociągnąć go dalej już po stronie Redy... ale po co :)

Może samo się zrobi :)
Robin pisze:
3 lat temu
Może warto wobec niemocy władzy zabrać się za budowanie społeczeństwa od własnego podwórka? Może warto zebrać podpisy i wysłać do GDDKIA? A jak oleją, to zwyczajnie zaprotestować, ściągnąć wszystkie możliwe media (no może poza TVP) i pokazać kłopot i niemoc wszystkich, którzy od rozwiązywania takich zwykłych kłopotów są .....
no można, można :)
wszystko można... tylko gdzie tu sens. Są ludzie, którym płaci się niemałe pieniądze, żeby dbali o rozwój miasta... ale można się zebrać i popracować za nich :)
Na końcu nie zapomnijmy jeszcze za nich zawnioskować o wypłatę premii dla nich za świetnie ukończony projekt :P

Trochę chyba nie tędy droga :)
ODPOWIEDZ