Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
lukasz92
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 3 lat temu

3 lat temu

Przydaloby sie troche uderzyc w Ciechocino. Zrobic jakies polaczenie Alei Lipoowej z Długą. Poprawic stan drog na Alei jak i na Dlugiej.
Tego jest duzo a malo sie dzieje...
Awatar użytkownika
alutka
Bywalec
234 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Czy zauważyliście, że z ul. Księcia Józefa Poniatowskiego można wyjechać na ul. Obwodową? Zrobili ładny wyjazd tylko jeszcze przy domkach od ul.Norwida do wyjazdu jest droga gruntowa. Kiedy widziałam wcześniej roboty w tym miejscu miałam nadzieję, że zrobią cały ten odcinek. Pomyliłam się jednak, a mieszkańcy domków stojących przy tej drodze na pewno są zawiedzeni....
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

alutka pisze:
3 lat temu
Z ul. Księcia Józefa Poniatowskiego można wyjechać na ul. Obwodową ... zrobili ładny wyjazd
Masz rację Alutka, zrobili bardzo fajny szeroki wyjazd z kostki brukowej do Obwodowej o długości ok.40 m.
a reszta przy domkach faktycznie na razie tragedia ... same kałuże.
Ale spokojnie, ten nowy wyjazd to pewnie "fundament" by może latem ten niewielki odcinek drogi do ul. Norwida dokończyli.
Dobrze że w ogóle ktoś w urzędzie pomyślał by w jednym czasie trwały dwie inwestycje, czyli włączenie ul. Poniatowskiego w modernizowaną wtedy Obwodową ... a nie jak to czasami bywa że po kilku miesiącach nagle trzeba np. rozbierać nowy chodnik bo muszą zrobić wyjazd.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Kolejny PARALIŻ DROGOWY ... szykuje nam się w Redzie ! :(

a mianowicie, z powodu bardzo fatalnego stanu technicznego mostku na rzece Reda czyli na ul.Puckiej (DW 216) most ten zostanie wyłączony z ruchu drogowego aż na ok. 4 miesiące.
Jak informuje Urząd Miasta prace mają się rozpocząć gdzieś pod koniec lutego i trwać do czerwca 2021 r.
Termin remontu był przekładany już kilkukrotnie gdyż były robione inne inwestycje drogowe jak : budowa węzła przy dworcu a pózniej Obwodowa i dlatego by nie sparaliżować miasta dopiero teraz jest ostateczny czas i konieczność rezebrania całego mostku i zbudowania go od podstaw.
Inwestycja w całości finansowana jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Niestety, znowu czekają nas gigantyczne korki ... bo cała północ GPU "walić" będzie na Obwodową i Kazimierską, oraz w Pieleszewie na Rzeczną i 12 Marca ,
jednym słowem ... będzie tragedia . :(
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

no to faktycznie :)
do czerwca będzie słabo... a od czerwca turyści :)
Szykują się atrakcje do września :P
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

to pewnie dlatego poszerzają dojazd do Recznej z 12 marca przez las... tak jakby to miało dużo pomóc, mam choć nadzieję że nie zamkną całkowicie mostku na Puckiej , czas realizacji (4 miesiące) wskazywałby raczej na realizację po połowie drogi , może jest szansa choć na ruch jednokierunkowy ?
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

... to prawda, ruch jednokierunkowy w tym czasie byłby najbardziej odpowiedni,
ale już wiadomo że tak nie będzie, bo z informacji ZDW w Gdańsku wynika że mostek będzie rozebrany w całości by prace przebiegały na całej powierzchni jednocześnie co przekładało by się na szybsze zakończenie.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Jeśli mostek na być od podstaw budowany na nowo to nie da się rozebrać tylko połowy, żeby po drugiej dało się jeździć...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

narek pisze:
3 lat temu
to pewnie dlatego poszerzają dojazd do Recznej z 12 marca przez las... tak jakby to miało dużo pomóc, mam choć nadzieję że nie zamkną całkowicie mostku na Puckiej , czas realizacji (4 miesiące) wskazywałby raczej na realizację po połowie drogi , może jest szansa choć na ruch jednokierunkowy ?
Gdzie, co, jak poszerzają? Nic tam się nie dzieje oprócz instalacji gazociągu, który de facto nie będzie miał żadnego znaczenia dla mieszkańców :( Też się cieszyłam, że może chociaż chodnik zrobią, ale gdzie tam. Rejon zapomniany przez władze miasta totalnie. W dodatku okazało się ostatnio, że projekt wygrany w BO (modernizacja dojścia z Betlejem do SKM Pieleszewo) nie zostanie realizowany, bo ... Lasy Państwowe nie wyrażają zgody na tę modernizację. Po prostu nóż się w kieszeni otwiera.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

no jednak poszerzyli, nie wiem z jakiego powodu ale jednak są wylane niewielkiej szerokości pasy asfaltu, najbardziej jest to widoczne przy wjeździe do lasu z ul 12 marca, gdzie szerokość ulicy zwiększa się o ok pół metra co daje możliwość bezpiecznej mijanki dwóch aut, nie wiem jaki jest sens tego asfaltu, ale nie wierzę że to ma być chodnik, zbyt to będzie niebezpieczne
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Asfaltu? Nie mam pojęcia kto zatwierdza tego typu głupoty. Wąskie i cieniutkie paski asfaltu z recyklingu na skraju drogi z płyt ..... :scratch: Przecież to za chwilę odpadnie , sensu nie ma żadnego a płacimy za to my. Geniusz to wymyślił. To jest miś (asfalt) na miarę naszych możliwości ! Weźcie się wreszcie za tą drogę. Nie róbcie jej szerokiej dla tranzytu, ale zróbcie ją bezpieczną i użyteczną dla ludzi. Przede wszystkim dla pieszych. Jak ma wracać kobieta po zmroku z przystanku SKM Pieleszewo? Ciemno, głucho i brak chodnika. Ale za to w Rekowie Reda buduje chodnik w szczere pole. Brawo .... :(
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

narek pisze:
3 lat temu
no jednak poszerzyli, nie wiem z jakiego powodu ale jednak są wylane niewielkiej szerokości pasy asfaltu, najbardziej jest to widoczne przy wjeździe do lasu z ul 12 marca, gdzie szerokość ulicy zwiększa się o ok pół metra co daje możliwość bezpiecznej mijanki dwóch aut, nie wiem jaki jest sens tego asfaltu, ale nie wierzę że to ma być chodnik, zbyt to będzie niebezpieczne
To Ty o tym odcinku mówisz. Tak, faktycznie coś tam pogrzebali na poboczu, ale bardziej chodziło o jego utwardzenie niż o o poszerzenie drogi. I raczej z myślą o pieszych, dla których pokonanie całej tej trasy (+ ul. Rzecznej) to walka o życie ;)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Robin pisze:
3 lat temu
Ale za to w Rekowie Reda buduje chodnik w szczere pole. Brawo .... :(
Ups? W którym dokładnie miejscu takie fanaberie?
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

W nawiązaniu do mojego wcześniejszego postu...
Major pisze:
3 lat temu
z powodu bardzo fatalnego stanu technicznego mostku na rzece Reda czyli na ul.Puckiej (DW 216) most ten zostanie wyłączony z ruchu drogowego
jak informują drogowcy od poniedziałku 8 marca rozpocznie się modernizacja mostku na ul.Puckiej (DW 216), a co za tym idzie zamknięcie fragmentu tej ulicy :?
Firma MTM która wykona roboty zwozi jakieś materiały a na ulicach pojawiły się już duże żółte znaki z informacją o objazdach w stronę półwyspu. :?
Czyli oznacza to ogromny ruch między innymi na Obwodowej, Kazimierskiej, Łąkowej, czy też 12 Marca, ale na szczęście objazd tymi ulicami dotyczy tylko dla pojazdów do 3,5 tony, a powyżej tej wadze objazd tylko przez Wejherowo - Krokowa.
Ale i tak przez ok.3 miesięcy znowu czekają nas wielkie korki.

Piesi natomiast poruszać się będą tymczasowo wybudowaną kładką.

http://miasto.reda.pl/2021/od-8-marca-z ... l-puckiej/
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

tak sobie myślę, że jeżeli oba mostki na Puckiej są w złym stanie technicznym, jeden ciut lepszym , drugi fatalnym to może lepiej byłoby w jednym terminie wykonać remont obu mostków, bo inaczej będziemy mieli powtórkę za rok , dwa .... a przecież jeszcze zostaje mostek na Rzecznej który jest już w częsci zawalony :-)
ODPOWIEDZ