Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

[quote="Huherko"a korty pomimo tego, że płacisz to jeszcze musisz je ogarnąć i przesiatkować na zakończenie ...[/quote]

Czy to znaczy, że trzeba posprzątać i zdjąć siatkę?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1791 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Posprzątać - no to raczej normalne, zrozumiałe. A przesiatkować - tam jest taka decha z siatką na sznurku. Trzeba się w ten przyrząd "zaprzęgnąć" i przeorać cały kort z tego co pamiętam co godzinę tak trzeba zrobić.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Dziękuję Huher.
Powiedz proszę jaki jest cel "przesiatkowania"? Wyrównanie nawierzchni kortu? Z czego zrobiona jest ta siatka? Wszyscy to muszą robić, dzieci też?
Pytam, ponieważ dobrych kilka lat temu chodziłem tam poodbijac troche piłeczkę, lecz nie musiałem "siatkować?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

redziaczki pisze:Przy ul. Obwodowej tuż przy Koksiku od strony ul. Łąkowej budują myjnię samoobsługową
Tak myślałem, że tak właśnie myjnia powstanie...
Ciekawe, bo niedaleko jest podobny przybytek...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1791 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Romek, cel jest pewnie taki, że kort jest wysypany takim pyłem (nie wiem ku czemu on służy, może dla lepszej przyczepności), po grze robią się ślady, ten pył się roznosi nierówno i to trzeba za pomocą tej deski i siatki wyrównać. Wydaje mi się, że każdy, kto korzysta z kortu musi to robić. Nie pamiętam jak to jest dokładnie w regulaminie.

Ty nie musiałeś siatkować, albo zwyczajnie nie wiedziałeś że to trzeba zrobić. Sam się dowiedziałem, bo poganił nas gościu który tam tymi kortami wtedy zarządzał, a że jeszcze obok na korcie grał sobie dyrektor (albo ktoś z szefostwa, btw musiał być to ktoś ważny) to dostaliśmy niezły, oscentacyjny wykład na temat regulaminu korzystania z kortów w Mosirze.


Wicek - myślę, że dadzą radę podzielić się klientami, przy Emili czasami do każdego miejsca są 2 samochody a nie wiadomo ile rezygnuje widząc kolejki
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Robin
Częsty Bywalec
465 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Różne dziedziny mają swoje zwyczaje. W tenisie po grze należy przesiatkować kort (mączkę) - taki zwyczaj i już. Podobnie zachowanie na widowni kortu tenisowego różni się znacząco od zachowania na meczu piłkarskim. Był czas, kiedy nasi kibice nie potrafili się tego nauczyć, jednak kilka zawodów wyższej rangi pomogło w wyedukowaniu kibiców. Swoją drogą każdy kiedyś zaczynał, więc bywalcy np. kortów, powinni grzecznie wytłumaczyć, a nie robić scen.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

był może ktoś dzisiaj na debacie w sprawie inwestycji w mieście?
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Czy zostały poczynione jakieś kroki w związku z przebudową szkoły podst. nr 2? Za miesiąc wakacje, miały stać tymczasowe klasowe kontenery... Nie znalazłem żadnej informacji o przetargu ani na temat szkoly ani zdezelowanego boiska obok niej...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
Robin
Częsty Bywalec
465 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Trochę inny temat, który zastanawia mnie od pewnego czasu. Czy ktoś zna motywacje UM Reda w przypadku budowy ul. Podleśnej w Rekowie? Wydawane są tam ogromne pieniądze (bez wkładu własnego mieszkańców - czyli inaczej niż to wielokrotnie wcześniej bywało), na lokalnej, bocznej uliczce, bez jakiegokolwiek strategicznego wpływu na miasto. Może ktoś wie dlaczego tam się właśnie buduje drogę, nie zaś np. stare redzkie drogi, bądź drogi przy których położone są "kurniki" pełne "kur znoszących złote jaja" dla miasta - czyli płacące największe podatki działalności gospodarcze, o które miasto powinno dbać i zabiegać. Jeśli ktoś ma wątpliwości zapraszam na przejażdżkę np. ulicą Ogrodników .....
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

A może by tak sprawdzić kto tam mieszka i grzeje stołek w UM
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Robin pisze:Trochę inny temat, który zastanawia mnie od pewnego czasu. Czy ktoś zna motywacje UM Reda w przypadku budowy ul. Podleśnej w Rekowie?
Ja bym zadała pytanie bezpośrednio w UM. Jest opcja "pytanie do burmistrza" i nawet bym się nie wahała.
Też mnie to intryguje, bo w moim rejonie nie jesteśmy w stanie doprosić się nawet o sezonowe wyrównywanie drogi (zawsze gdy dzwonię do UM to słyszę tylko zmęczone westchnienia w telefonie, tak jakby ktoś łaskę robił, że tam pracuje), a co dopiero mówić o jej wyasfaltowaniu czy wyłożeniu płytami.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

A w tymże wątku ktoś wcześniej napisał "Moze sie myle ale wydaje m sie, ze w tamtych rejonach mieszka Pani wiceburmistrz".
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

rozmawialiśmy o tym na 64 stronie tego wątku

Dla mnie to dobrze, że miasto inwestuje również w dalej położone dzielnice. Nie wypowiadam się konkretnie co do tej drogi, bo nie mam pełnej wiedzy, ale na pierwszy rzut oka nie widzę nic złego w tym, że miasto modernizuje drogę

Co do Ogrodników to może warto zapytać Burmistrza korzystając z linka, który wrzuciła Salamandra.
Ludzie tam pytają o swoje ulice i dostają odpowiedzi

Przykłady z ostatniego okresu:
Remont Norwida
Fatalny stan Pogodnej
Naprawa ul. Nowowiejskiego
Zły stan odcinka ul. Poniatowskiego od Norwida do Obwodowej - to ciekawa historia, bo tam w odpowiedzi napisano, że "teren pomiędzy ulicami Poniatowskiego i Norwida jest obecnie przedmiotem uzgodnień projektowych pomiędzy Urzędem Miasta a przedstawicielami inwestora, związanych z lokalizacją na tym terenie prywatnej inwestycji o charakterze usługowym." ciekawe co to za bierda powstanie
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Z innej beczki - słyszał ktoś może o tym, że ma zostać przebudowane skrzyżowanie przy Burger Kingu oraz kolejne Łąkowa/Gdańska? Na forum FB "Reda online" chodzą takie plotki.
ODPOWIEDZ