Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

mieszkaniecReda pisze:
4 lat temu
Zapewne z chęcią przytoczysz mi odpowiednie przepisy.
Jak autobus zatrzyma sie na drodze to jest blokowanie ruchu, jest to chyba oczywiste. Już widzę tych kierowców co czekają aż autobus wypuści/wpuści pasażerów, sprzeda bilety i swoim tempem odjedze. Nie trzeba zbyt dużej wyobraźni aby wiedzieć, że to rozwiązanie jest bardziej niebezpieczne. I nie zakładaj, że żyjemy w idealnym świecie bo żyjemy w kraju gdzie praktycznie każdy kierowca łamie przepisy, np prędkości. I to nie z powodu zagapienia ale z powodu bezkarności. Na ul. 12 Marca zostałem wielokrotnie wyprzedzony mimo iż jechałem z max dopuszczalną prędkością, zostałem wyprzedzany też na skrzyżowaniach i to nawet tam gdzie stoją wysepki, zderzyłem się z samochodem jadąc na rowerze gdy jakiś kierowca miał za nic znaki o przejazdach rowerowych. W Skandynawi podejdziesz do przejścia dla pieszych to samochody się zatrzymują , u nas przyśpieszają, tam autobus wyjeżdżający z zatoczki (o dziwo wiele ich tam widziałem) jest natychmiast wpuszczany a u nas kierowcy przyśpieszają. Więc wpierw wyedukuj kierowców a potem zachwalaj nie do końca sprawdzone pomysły. I jeszcze jedno. Brak zatoczek lub zwężenie ulic ma teoretycznie służyć bezpieczeństwu a służy oszczędnościom.
Widzisz tak się składa, że jestem kierowcą autobusu miejskiego i kierowcy czekają, aż wypuszczę pasażerów i nikt mnie nie wyprzedza. Według badań przeprowadzonych w Polsce, a nie w Szwecji średni czas wymiany pasażerów gdy nie ma zatoczki to 30 sekund więc Twoje blokowanie ruchu to wyimaginowany problem.
brokmis
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

4 lat temu

herring pisze:
4 lat temu
brokmis pisze:
4 lat temu
herring pisze:
4 lat temu
A kodeks ruchu drogowego to kolega zna? Wiemy jakie są mandaty za wyprzedzanie autobusu? I że w każdym autobusie jest monitoring na podstawie którego policja może wystawić mandat? Wysadzanie pasażerów to nie jest blokowanie ruchu. Z własnego doświadczenia wiem, że sytuacja którą zakładasz z wyprzedzaniem praktycznie nie występuje. A za likwidowanie zatoczek zabierają się nie tylko w spokojnej Szwecji, ale również w Londynie który ma zupełnie inną kulturę jazdy.
Proszę pokazać mi przepis który tego zabrania. Jeżeli na drodze nie ma podwójnej ciągłej i autobus nie jest autobusem szkolnym to taki autobus można ominąć
Uwierz mi, że w razie wypadku w takiej sytuacji Twoja wina byłaby oczywista i chociażby z art 18 kodeksu by Cię pociągnęli. Tak wiem, jak dokładnie brzmi, ale bez problemu można tu zastosować wykładnie rozszerzającą :)
Zależy jaki wypadek. Z pojazdem jadącym z naprzeciwka - oczywiście moja wina. Z pieszym wybiegającym zza autobusu przy mojej prędkości dostosowanej do sytuacji - wina pieszego. Wiec proszę nie pisać pewników , bo wszystko zależy od danej sytuacji.
Odniosłem się głównie do tamtej wypowiedzi bo zastosowany został przepis, którego nie ma i który co tym bardziej przeraża zastosowany został przez zawodowego kierowcę.
Zapewniam ze gdyby kierowca autobusu ruszający z przystanku bez zatoczki uderzył w tył lub bok pojazdu go omijającego (oczywiście w sytuacji podanej w pierwszym moim poście) zostałby ukarany mandatem gdyż przy włączaniu do ruchu nie zastosował ostrożności.
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

4 lat temu

Dla ciebie 30s to nic bo to godziny pracy dla kierowcy, który będzie jechać Polną lub inna drogą dodatkowe 2 minuty (bo będzie kilka przystanków) to jest dużo. Więc usprawnią ruch ale tylko dla autobusów. Wolałbym aby autobus miał pierwszeństwo przy wyjeździe z zatoczki, oczywiście wpierw musieli by nauczyć prawidłowej sygnalizacji zamiaru skrętu.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Przepisy, różnego rodzaju badania (o których można dyskutować w nieskończoność), to wszystko ważne. W ruchu drogowym w Polsce najważniejszy jest brak kultury. I nie ma tu grupy bez winy. Czy to jest w rowerzysta na ulicy, jadący po niej zamiast po biegnącej wzdłuż ulicy ścieżce rowerowej, czy to kierowca osobówki zajeżdżający drogę autobusowi, czy na odwrót - kierowca autobusu uważający się za pana sytuacji i wjeżdżający bezceremonialnie z zatoczki niezależnie od sytuacji. W Polsce panuje chamstwo i skrajny egoizm. Proponuję spróbować we własnym zakresie unieść się ponad to i jeździć kulturalnie. To naprawdę fajne.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

4 lat temu

Przepraszam, ale może mnie ktoś oświeci co to jest "Kulturalna jazda".

Bo to o czym piszecie to są podstawy Kodeksu Drogowego a nie kultury.
Zacytuję fragmencik z artykułu napisanego w związku z akcją na drogach

"Słyszałam o Patrolu Kulturalnej Jazdy, ale nie sądziłam, że spotkam go na swojej drodze - usłyszeliśmy od jednej z pań zatrzymanych do kontroli przez policjantów współpracujących z akcją społeczną "Kulturalna Jazda".

- Spotkała pani, gdyż zachowywała się na drodze bardzo kulturalnie - tłumaczył młodszy aspirant Robert Nowicki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Zgodnie z przepisami wyprzedziła pani lewym pasem, a następnie zjechała na prawą stronę drogi, umożliwiając ten manewr kolejnym autom. W nagrodę otrzymuje pani mandat kulturalnego patrolu.
Każdy kierowca, który od początku kwietnia na drogach trójmiasta, obwodnicy oraz na autostradzie A1 "wpadł w oko" policjantom z Patrolu Kulturalnej Jazdy i otrzymał mandat, mógł go wymienić na zaproszenie do teatru, opery lub filharmonii. Codziennie rozdawanych jest pięć takich zaproszeń."

Czyli jak zjechała na prawy pas po manewrze wyprzedzania to jest kulturalna a jakby nie zjechała to jest niekulturalna.
Przepraszam ale mandat to jest za
"Dwa punkty karne oraz mandat od 20 do 500 zł - to kara, grożąca za uporczywą jazdę lewym pasem. Zwłaszcza gdy kierowca jedzie znacznie poniżej dozwolonej prędkości i utrudnia manewr wyprzedzania innym autom. Jeżeli policjant uzna, że jest to utrudnianie ruchu na drodze, może wystawić mandat 200 zł."
A nie za brak kultury.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Z uwagi na panującą sytuację ciężko w tej chwili przemieszczać się i dostrzec co nowego powstaje w Redzie,
ale ostatnio zapewne wielu redzian zaiteresowało cóż za osiedle powstanie na skraju lasu ?
bo widać pierwsze wykopy i postawiono wysoki żuraw wieżowy.
Kilka miesięcy temu o inwestycji pod lasem firmy "Locuss" pisał Wicek, czyli osiedle "Kameralne Tarasy" które uzupełnią istniejące "Leśne Tarasy" ... czyżby to te osiedle ?
ale porównując obrazy wizualizacyjne i ułożenie bloków ... a faktyczne robione wykopy i ustawienie dźwigu, to według planów przestrzennych widać że są dwie odrębne (sąsiadujące) działki,
chyba że wizualizacja na stronie Locuss Group jest tylko poglądowa i nie pokazuje realistycznego położenia.
Ma ktoś jakieś informacje jakie to faktycznie osiedle buduje się pod lasem ? :D
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

byłem przekonany, że to ta sama inwestycja :)
Zaciekawiłeś mnie teraz strasznie - gdyby nie te zakazy, wirusy itd. to bym z ciekawości podszedł zobaczyć co tam na tablicy informacyjnej wypisali :)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Udało się Redzie otrzymać kolejne dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 75 % na przebudowę drogi powiatowej czyli Obwodowej, :D
a dokładnie drugiego etapu od Łąkowej do ronda przy Młyńskiej
Do wczoraj uzupełniono kolejne inwestycji i ostatecznie zatwierdzono listę wniosków na której znalazł się 760 metrowy fragment ulicy Obwodowej.
Okres realizacji przewidziany jest do września 2020 r.
Koszt całej inwestycji to 3,6 mln zł, z czego 2,7 mln zł to dofinansowanie :D
... ja tylko mam nadzieję że Kierownictwo Inwestycji w UM patrzy sporo w przyszłość i uwzględnia wszystkie nowe inwestycje budowlane które powstaną na pewno kiedyś przy ulicy Obwodowej i nanoszą na plan nowe lub do modernizacji przyłącza wodne-kanalizacyjne,
tak by w przyszłości gdy będą budować jakieś bloki nie trzeba było znowu rozkopywać ulicy. :D
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

to super wiadomość :cheers:

nie wiecie przypadkiem, czy można w sieci znaleźć gdzieś plan jakby miała wyglądać przebudowana droga?

ciekawe czy zrobią zatoczki autobusowe i co z nieoficjalną piaskową zatoczką dla TIRów przed Ogródkami Działkowymi :)
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Wracając do ulicy Polnej - przejechałem się rowerem nowym odcinkiem w weekend. Nie wiem dlaczego Polna ze ścieżką w Pieleszewie zamienia się w drogę z kostki bez ścieżki, by dołączyć z powrotem do 12 Marca ze ścieżką ...... :scratch:
Moje przerażenie wzbudziła jednak jakość nawierzchni z kostki na ul. Karłowicza. Roboty kończą, pewnie będą chcieli odbierać. To co się tam dzieje to jest dramat. Kto to odbierze? Kto nadzorował i odbierał etapy? Przecież tam już są dziury! Na asfaltowej ścieżce nie chciało się położyć prostej dechy i wyciągnąć zasuw do wody, wobec czego asfalt jest zagłębiony w miejscach zasuw.....
dario1
Ja tu zaglądam
35 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

https://telewizjattm.pl/dzien/2020-05-2 ... ml?play=on
Dla mnie to jest NEWS że gmina dokończy ul.Polną, cieszę się niezmiernie gdyż w ubiegłym roku nie było perspektyw na dokończenie tej inwestycji( byłem w U.M. i dowiadywałem się osobiście).
dario1
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Czyli cięcie inwestycji, ale za wszelką cenę rozbudowa szkoły w Rekowie :scratch: ? To miejsce chyba najbardziej dopieszczane inwestycyjnie i jednocześnie najsłabsze pod względem wpływów podatkowych .... Ponieważ nie ma takiej informacji publicznej jest to jedynie domniemanie (brak tam firm, jedynie same domki)
Jeśli czyta to forum jakiś radny (szczególnie z rejonu 12 Marca), może udzieli informacji co miasto ma zamiar zrobić ws. jakości nawierzchni z kostki na ul. Karłowicza .....
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Kilka dni minęło, ulica zamieciona czeka na odbiór, lub nawet odbiór już przeszła. Radny żaden nie raczył zareagować, odezwać się, poinformować o jakichkolwiek ruchach. Ruch ze strony radnych na tym forum zacznie się zapewne przed kolejnymi wyborami. Wówczas zapału i obietnic sprawnej komunikacji z mieszkańcami z pewnością nie zabraknie.
dario1
Ja tu zaglądam
35 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

https://www.otodom.pl/oferta/osiedle-po ... 465Mq.html

Orlex już ma ofertę na sprzedaż mieszkań na ul.Polnej.
dario1
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Robin pisze:
3 lat temu
Czyli cięcie inwestycji, ale za wszelką cenę rozbudowa szkoły w Rekowie :scratch: ? To miejsce chyba najbardziej dopieszczane inwestycyjnie i jednocześnie najsłabsze pod względem wpływów podatkowych ....
Ale się chłopie tego Rekowa uczepiłeś. Idąc tym tropem, ulice Polna, Karłowicza, 12 marca i każda inna w tym rejonie nie powinny być dofinansowywane, ponieważ w rejonie Betlejem też są same domki i nie ma tam żadnych firm. Natomiast cała zabudowa domków w tamtej okolicy też nie jest jakoś specjalnie "stara" - nie licząc zabudowań w okolicy Kwiatowe i szafranowe + garść domów na końcu Polnej.
ODPOWIEDZ