Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Reda. Miasto będzie zadłużone na prawie 3 miliony złotych. Inwestycje na kredyt

Budowa nowej trybuny stadionu miejskiego, przebudowa dróg i chodników, stworzenie parku miejskiego i budowa dwóch sal gimnastycznych przy szkołach – to ambitny plan inwestycyjny władz Redy na ten rok. By jednak go zrealizować, potrzebne są fundusze zewnętrzne. Dlatego radni miejscy zgodzili się na zaciągnięcie kredytu w wysokości 2 mln 950 tys. zł.

Wszystkich tych wydatków nie da się sfinansować z dochodów budżetowych, dlatego zaciągnięcie kredytu jest niezbędne – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. – Będziemy go spłacali przez 60 miesięcy.

Do tej pory władzom Redy zarzucano małe ambitne plany przy realizacji inwestycji, teraz zmieniło się to diametralnie. Tegoroczne dochody budżetu miasta wyniosą 35 mln zł, a wydatki 42 mln zł. Pierwszy raz w historii miasta wydatki przekroczyły magiczną kwotę 40 mln zł. Najwięcej pieniędzy pochłonie co prawda oświata – 15 mln, ale na inwestycje przeznaczono (łącznie środki własne miasta i pozyskane z zewnątrz) ponad 17 mln zł. W ramach tej kwoty zaplanowano rozbudowę redzkich szkół o sale gimnastyczne w Zespole Szkół nr 2, SP 5 i SP 6, termomodernizacje szkół i dobudowę sal lekcyjnych w ZS nr 2. Miasto nadal będzie prowadziło działania zmierzające do budowy układu drogowego Leśna-Cegielniana oraz Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej. Ma też zostać przebudowana ul. Nowa i zmodernizowana ul. 12 Marca. Miasto dołączy się do budowy traktu spacerowo-rowerowego do Rewy. Zaplanowano też powstanie parku miejskiego. Duże inwestycje planowane są w Miejskim Ośrodku Sportu, Kultury i Rekreacji w Redzie. Powstanie nowa, trzysegmentowa trybuna, zmodernizowana będzie płyta boiska zapasowego i treningowego. Bo przypomnijmy, miasto stara się o goszczenie jednej z drużyn grających na mistrzostwach piłki nożnej Euro 2012. Sportowcy mieliby trenować w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu, Kultury i Rekreacji, a nocować w pobliskim hotelu Murat.

Przy finansowaniu przynajmniej części z tegorocznych zadań inwestycyjnych nie obędzie się bez kredytu. Ma on być spłacany w latach 2009 – 2013, przez 60 miesięcy, w miesięcznych ratach. Według przyjętego harmonogramu, w 2009 r. miasto zapłaci 160 tys. zł odsetek od zaciągniętego zobowiązania, rok później 125 tys. zł, a w 2011 roku 89 tys. zł, 2012 roku – 54 tys. zł, a w 2013 – tylko 19 tys. zł. Raty kapitałowe będą stałe i wyniosą 590 tys. zł.

Najwięcej pieniędzy z kredytu zostanie przeznaczonych na budowę trybuny sportowej MOKSiR- 1 mln zł i na przebudowę ul. Nowej – 632 tys. zł. Koncepcja powstania parku miejskiego i jego realizacja będzie wynosiła 380 tys. zł, a 300 tys. zł pochłonie dobudowa sal lekcyjnych przy Zespole Szkół nr 2 przy ul. Brzozowej – 300 tys. zł.
(...)

Wywiad z radnym Okrojem dostępny pod linkiem: http://reda.naszemiasto.pl/wydarzenia/834648.html

Joanna Kielas - POLSKA Dziennik Bałtycki
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

No ładnie nas zadłużają milion na trybunę.... kto to wymyślił ?
Pakują mieszkańców w długi już widzę te treningi drużyny z Euro 2012.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Skąd taki pesymizm?
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Dorzuciłem fotkę tablicy z projektem boisk przy SP2.
http://e-reda.pl/galeria/displayimage.php?pos=-144
Próbując dopasować to do rzeczywistości odkryłem, że jest to lustrzane odbicie terenu. Jak się dobrze przyjrzy projektowi to widać, że nr bloku - 5 - jest właśnie lustrzanym odbiciem, i wtedy da się to zgrać z rzeczywistością.
A że boiska na tym terenie ma budować Semeko, to słyszałem już w zeszłym roku.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Zauważyłam to. Czy to znaczy, że to boisko do kosza ma być od strony ul. ceynowy czy od strony tego wjazdu na Wojciecha?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

dziś chyba rozpoczeto rozbudowę miejsc parkingowych na placu przed "jedynką"
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Jeśli chodzi o wspomniane wcześniej kredyty na realizację inwestycji w 2008 roku, to szczegóły można znaleźć tutaj:
link
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

co do wykonawcy inwestycji "parkingu" przy ZS nr 1... tj. Nordviku. Obserwuję pracę tych panów od 3 dni... i jestem pełen podziwu...tempo robót.... i to, że zaraz po przerwie wszyscy biorą się do prawdziwej roboty... wprawia mnie w podziw:) nie chcę tu tworzyc kryptoreklaym, ale naprawdę jeszcze nigdy nie widziałem tak sprawnie pracującej ekipy:)
Przegląd Mediów
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ryszard pisze:co do wykonawcy inwestycji "parkingu" przy ZS nr 1...
Urząd Miasta informuje:

Od dnia 5 kwietnia br. na placu apelowym Zespołu Szkół nr 1 w Redzie obowiązywać będzie zakaz parkowania pojazdów. Od 5 kwietnia br. każdy pojazd zaparkowany na placu nie będzie miał możliwości wyjazdu.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

dziwne.... auta stoją jak stały..5 kwietnia jest... wyjechać póki co można tak samo jak i wcześniej
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Chyba że zaczną mandaty wypisywać. Wtedy może plac opustoszeje.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

jesli swego czasu dobrze zrozumialem p. krzeminskiego to dojazd na plac mial zostac uniemozliwiony..tzn. spodziewałem sie jakis słupkow od strony ul. łakowej. poza tym calkiem sporo tych miejsc parkingowych powstało... faktycznie moze to rozwiazac doraznie owy problem z parkowaniem
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Te powstałe miejsca parkingowe to dobry patent, faktycznie sporo ich. Pewnie ich nie wystarczy, ale krok w dobrym kierunku.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Sporo? W porównaniu z ilością samochodów na tym osiedlu i tych które muszą parkować na trawnikach ( Ryszard wie bo tam mieszka) to jest nic. Poprostu troche więcej miejsca się zrobi na tej uliczce, bo samochody zamiast parkowac na niej wzdłóż gdzie się zmieściło ok 8 czy 9 samochodów będą parkować prostopadle gdzie sie zmieści dwa razy więcej. No, ale zawsze coś.
Co do wjazdu to zastanawia mnie ten wiazd na plac na samym koncu. Przecież samochody nie miały wjeżdzać na plac.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Koniec parkowania na placu. Wjazd od ulicy Osiedlowej zablokowany.

I mała ciekawostka
http://mapa.szukacz.pl/
Wejdźcie w rejon Gimnazjum nr 1. Mamy zmianę ulicy Spokojnej na Cichą
ODPOWIEDZ