Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

nigdzie nie ma jeszcze wymiany, był chyba nawet jakis przetarg na wykonawce ale jak widac.... wladzom sie nie spieszy... moze po zimie.. na wiosnę
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

no to czekamy do wiosny @ redziaczki
dzięki za info
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Łatwo popaść w koncert życzeń i każdy z piszących będzie pisał o palącej potrzebie inwestycji w pobliżu jego zamieszkania. Nie o to mi chodzi. Przypadek wydania ogromnych pieniędzy na peryferyjną uliczkę bez znaczenia dla reszty miasta jest jednak uderzający. Brzozowa była w złym stanie, do tego to ulica mocno uczęszczana, jest przy niej szkoła i przedszkole - wszystko ok (pod warunkiem dopilnowania jakości robót). Gdyby jednak porównać ilość pieniędzy pochodzących z podatków (załóżmy w ciągu ostatnich 10 lat) mieszkańców ul. Podleśnej, a np. użytkowników ul. Ogrodników, czy rejonu Przemysłowej (jest tam totalna porażka a stacjonują tam złote kury budżetu czyli firmy), to obraz byłby jeszcze bardziej szokujący.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

tak tylko jest jedno ale, miasto powinno rozwijać się równomiernie,
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

tylko, żeby te LEDowe lampy działały, a nie jak na Morskiej, że co druga nie świeci

z innej beczki.
Poprzez stronę miasta, gdzie można zadawać pytania burmistrzowi Pani Natalia zadała pytanie o "mieszkanie plus" w Redzie.
Udzielono ciekawej odpowiedzi:
Uprzejmie informuję, że w Redzie nie jest realizowany rządowy program „Mieszkanie Plus”, ze względu na brak terenów, spełniających wymogi przystąpienia do programu.
http://miasto.reda.pl/samorzad/pytania- ... dpowiedzi/

Abstrahując od sensu tego programu, lub bez sensu.
Zastanawiam się, czy miasto w ogóle nie posiada już własnych gruntów, czy chodzi bardziej o to, że w miejscach gdzie uchwalono plan nie ma wolnych dużych gruntów, a w miejscach, gdzie takie grunty są, nie ma jeszcze planu?
Jest gdzieś w necie wykaz, które działki w mieście są miasta, a które prywatne?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Nie sądzę, by miasto dysponowało wolnym gruntem, który nadawałbym się pod taką inwestycję. I nie ma chyba w tym nic dziwnego. Po co utrzymywać puste działki w sytuacji, gdy miasto jest dość mocno ograniczone terytorialne i jest duże parcie na realizację wszelakich inwestycji.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

a mało to się jeszcze buduje w Redzie mieszkaniówki?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Zigi - zgadzam się, że miastu nie potrzeba wielu dużych gruntów na utrzymaniu i lepiej je sprzedać pod konkretne inwestycje ale zastanawiam się, czy faktycznie wszystkie duże grunty są już w rękach prywatnych. Nawet te na Mościch Błotach / Rekowie?

narek - mało nie powiedziałbym, że nawet dużo a będzie jeszcze więcej
Ja nie pytałem w kontekście pretensji tylko z ciekawości.
Dla mnie to logiczne, że Reda nie oddaje gruntów pod mieszkanie+.
Nawet gdyby je posiadała, to nie miałaby w tym interesu, chyba, że gdzieś na końcu miasta, gdzie nie ma infrastruktury i tylko po to, żeby inwestor zbudował drogę
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Wicek pisze:tylko, żeby te LEDowe lampy działały, a nie jak na Morskiej, że co druga nie świeci
... jak dobrze zaobserwowałem, te latarnie LED na ul.Morskiej nie palą się już chyba z miesiąc,
dokładnie to nie świeci równo co trzecia latarnia, czyli mało prawdopodobne by się przepaliły
w jednym czasie w tak równych odstępach, może to tylko drobna awaria którą nikt nie ma chęci zgłosić,
tym bardziej że trzy latarnie nie palą się przy samym Aquaparku i oni też tego nie widzą
w poniedziałek trzeba będzie samemu zareagować na sytuację.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Nowa plac zabaw powstający przy Obwodowej z Budżetu Obywatelskiego będzie miał nowe zastosowanie. Będą odbywać się tam zajęcia nauki pływania z przeszkodami

Więcej: https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A9F3FAD
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

widzisz - kiedyś pod zabawkami na placach zabaw wystarczyła trawa, później modny był piasek, ostatnio maty gumowe, teraz Reda chce być prekursorem we wprowadzaniu podłoża błotnistego
Mięciutkie i najbezpieczniejsze

A tak na serio to wykonanie Budżetu Obywatelskiego wychodzi niezbyt dobrze Z jednej strony dobrze, że w ogóle coś się dzieje, ale z drugiej te opóźnienia...
Ostatnio władze miasta nie mają dobrej ręki do inwestycji Mam nadzieje, że rok wyborczy będzie lepszy

Artykuł miałem wklejać do tematu związanego z Budżetem Obywatelskim, ale jak już sobie tutaj gadamy to wklejam:
http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/3 ... okaja.html

w skrócie realizacja BO jest opóźniona ponieważ... były złe warunki atmosferyczne.
I choć próbuję to nie potrafię tego zrozumieć.
Ktoś kto decydował się robić przetargi w październiku spodziewał się lepszej pogody w listopadzie?
Przecież bez przesady, jak na listopad na prawdę nie ma dramatu, kiedyś o tej porze leżał już śnieg... no, ale burmistrz "jest przekonany, że do 15 grudnia wszystkie projekty zostaną zrealizowane".

Oby się udało.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Patrząc na pogodę za oknem to już będzie tylko gorzej..... i myślę, że nie wszystko da się ukończyć w tym roku....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Major pisze:To ja tak zapytam, ale z ciekawości o inną sprawę:
czy ktoś widział, czy już gdzieś na redzkich ulicach trwa realizacja projektu w postaci
modernizacji oświetlenia zawnętrznego, czyli wymianę opraw na LED-owe,
jakoś przemieszczając sie wielu ulicach nie mogę dostrzec jeszcze nowego oświetlenia.
Przypomnę to jest projekt Marszałkowski dofinansowany z Funduszy Europejskich w 85%
i realizowany ma być na terenie Gminy Miasta Reda z wymianą 1057 szt. lamp.
(na ul.Morskiej oświetlenie LED wykonane jest z innego projektu)
Wybrano firmę PUH El Professional Mariusz Maszota do "wymiany 1 057 szt. nieefektywnych i energochłonnych opraw oświetleniowych na energooszczędne typu LED i wysięgników 40 szt. wraz z zastosowaniem autonomicznej redukcji mocy w oprawach, zlokalizowanych w ciągach komunikacyjnych i na ogólnodostępnych przestrzeniach publicznych na terenie Gminy Miasto Reda. "

miasto (z dużym dofinansowaniem ze środków zewnętrznych) przeznaczyło na to blisko 2 mln 50 tys
Firma z Kębłowa zażyczyła sobie mniej niż 2 mln

Wybrano już także inspektora nadzoru (10 tys taniej niż planowało miasto czyli za 20 tys)

tak więc lada chwila powinni podpisać umowę i czekajmy na efekty.
Zdaje się, że w przetargu na realizację były 2 miesiące od podpisania umowy, ale nie wiem jak do tego ma się zima
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Jeśli chodzi o wymianę oświetlenia to dziś na Łąkowej od ul. Obwodowej do mniej więcej wysokości Policji wymieniali betonowe lampy na takie aluminiowe lub metalowe Dziwne tylko że sama góra czyli klosz był stary i raczej nie miał nic wspólnego z ledami
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Przy przejściu obok Policji to montowali dodatkowe oświetlenie nad pasami,
te dwa przejścia przy stadionie i delikatesach tam też kompletna ciemnica, nie widać pieszego
tym bardziej 100 m. obok szkoła

... a wracając do sprawy nie palących się latarni na ul.Morskiej (co trzecia)
to awaria została zgłoszona do UM Reda i do odpowiedniego referatu (II piętro)
Normalnie wszystkie latarnie podlegają pod biuro w Sopocie, ale tam twierdzą że ta ulica
podlega jeszcze pod miasto Reda, więc tam zgłosiłem też awarię latarni.
Niestety, mija 10 dni od zgłoszenia problemu i dalej ciemno
ODPOWIEDZ