Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

OSIEDLE POD LIPAMI

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Grace
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

nie wiedziałam, żeby wypowiedzieć się na jakiś temat należy wcześniej przeczytać wszelkie dostępne posty...cóż będę pamiętać na przyszłość, może wówczas zabłysnę wszechwiedzą ;)
a tak swoją drogą to całkiem ciekawe rozwiązanie, tylko co będzie z aktualnie biegnącą drogą...zrobią z niej ścieżkę rowerową czy zostanie jako alternatywa do Rekowa?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Nie wytną lip bo są pod ochroną.Jakzagospodarują aleję to nie wiem.Droga będzie obok. Teren jest już zastrzeżony.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Grace pisze:nie wiedziałam, żeby wypowiedzieć się na jakiś temat należy wcześniej przeczytać wszelkie dostępne posty...cóż będę pamiętać na przyszłość, może wówczas zabłysnę wszechwiedzą ;)
Aby się wypowiedzieć nie trzeba, ale dobrze jest to zrobić, żeby się np. nie powtarzać i aby inni nie musieli odpowiadać kilka razy tego samego :).
Uważam, że to normalna zasada na każdym forum.
Grace
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze:
Grace pisze:nie wiedziałam, żeby wypowiedzieć się na jakiś temat należy wcześniej przeczytać wszelkie dostępne posty...cóż będę pamiętać na przyszłość, może wówczas zabłysnę wszechwiedzą ;)
Aby się wypowiedzieć nie trzeba, ale dobrze jest to zrobić, żeby się np. nie powtarzać i aby inni nie musieli odpowiadać kilka razy tego samego :).
Uważam, że to normalna zasada na każdym forum.
tak, masz rację, lepiej zaśmiecać forum kąśliwymi uwagami skierowanymi do każdego użytkownika, który nie daj boże napisze coś once again...zwłaszcza na tak niezmiernie obleganym forum. Dlatego uważajcie zanim coś napiszecie, sprawdźcie najpierw wszystkie wątki czy ktoś już nie wspomniał słowem na ten temat...a tak na marginesie, w wątku komentowanym przeze mnie NIKT nie pisał o tym, że lipy są pod ochroną i został on przeze mnie wnikliwie przeczytany, całe 13 wypowiedzi, z których 1 była zupełnie nie na temat (poprawianie literówek).
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Grace pisze:
Dorma pisze:
Grace pisze:nie wiedziałam, żeby wypowiedzieć się na jakiś temat należy wcześniej przeczytać wszelkie dostępne posty...cóż będę pamiętać na przyszłość, może wówczas zabłysnę wszechwiedzą ;)
Aby się wypowiedzieć nie trzeba, ale dobrze jest to zrobić, żeby się np. nie powtarzać i aby inni nie musieli odpowiadać kilka razy tego samego :).
Uważam, że to normalna zasada na każdym forum.
tak, masz rację, lepiej zaśmiecać forum kąśliwymi uwagami skierowanymi do każdego użytkownika, który nie daj boże napisze coś once again...zwłaszcza na tak niezmiernie obleganym forum. Dlatego uważajcie zanim coś napiszecie, sprawdźcie najpierw wszystkie wątki czy ktoś już nie wspomniał słowem na ten temat....
Dokładnie. np. Zamiast zakładać nowy wątek warto sprawdzić choćby wpisując w "szukaj" czy ktoś już takiego nie założył.
I nie rozumiem skąd aż taka agresja z Twojej strony. Nie widzę tu żadnych kąśliwych uwag z mojej strony tylko dobrą radę dla nowopiszącego użytkownika. To tyle off topic
Grace
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze:
Grace pisze:
Dorma pisze:Aby się wypowiedzieć nie trzeba, ale dobrze jest to zrobić, żeby się np. nie powtarzać i aby inni nie musieli odpowiadać kilka razy tego samego :).
Uważam, że to normalna zasada na każdym forum.
tak, masz rację, lepiej zaśmiecać forum kąśliwymi uwagami skierowanymi do każdego użytkownika, który nie daj boże napisze coś once again...zwłaszcza na tak niezmiernie obleganym forum. Dlatego uważajcie zanim coś napiszecie, sprawdźcie najpierw wszystkie wątki czy ktoś już nie wspomniał słowem na ten temat....
Dokładnie. np. Zamiast zakładać nowy wątek warto sprawdzić choćby wpisując w "szukaj" czy ktoś już takiego nie założył.
I nie rozumiem skąd aż taka agresja z Twojej strony. Nie widzę tu żadnych kąśliwych uwag z mojej strony tylko dobrą radę dla nowopiszącego użytkownika. To tyle off topic
chyba się coś Tobie pomyliło, nie założyłam nowego wątku tylko wzięłam udział w dyskusji już trwającej, w której wcześniej nikt nie wspomniał o "ochronie lip". Wskaż mi linka do wiarygodnego wpisu użytkownika forum, z którego wynika, że lipy są pod ochroną, a przyznam Ci rację.
slawek0407
Znam to forum
122 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

wracając do lip na lipowej to z czasem i to nie długim większość z nich sama runie. są stare i w środku spruchniłe, korzenie także. co roku po silnych wiatrach strażacy mają tam ni mało roboty. z czasem je wszystkie wytną, może poszerzą aleję Lipową a nowe drzewa mogliby posadzić po drugiej stronie torów. Samo osiedle wygląda zachęcająco i cieszę się że w końcu ktoś się zainteresował tak dogodną działką i ma taki doby plan życzę powodzenia przy realizacji.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Chyba nie wiesz co piszesz.Lipy przeżyły dwie wojny i przeżyją nas.Chyba ze znajdą się ludzie którym będą zawadzać . Jak je wytną to już nie będzie aleji.Wyżej pisałem ze droga będzie obok.Po drugiej stronie napewno nie posadzą żadnych drzew.To osiedle to domy na małej powierzchni terenu.Tam będzie bardzo ciasno .Na papierze wszystko ładnie wygląda.
suchysuszi
Znam to forum
89 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

kowalski pisze:Chyba nie wiesz co piszesz.Lipy przeżyły dwie wojny i przeżyją nas.Chyba ze znajdą się ludzie którym będą zawadzać . Jak je wytną to już nie będzie aleji.Wyżej pisałem ze droga będzie obok.Po drugiej stronie napewno nie posadzą żadnych drzew.To osiedle to domy na małej powierzchni terenu.Tam będzie bardzo ciasno .Na papierze wszystko ładnie wygląda.
Nie jest mi znana w Redzie drugą inwestycja o tak małej intensywności zabudowy. Przypomnę

11 000 m2 i tylko 12 budynków po 4 mieszkania [ 48 mieszkań ]
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

kowalski pisze:Chyba nie wiesz co piszesz.Lipy przeżyły dwie wojny i przeżyją nas..
POTWIERDZAM
Największa lipa drobnolistna rośnie w Cielętnikach gm. Dąbrowa Zielona, woj. częstochowskie. Jej wiek określony przez C. Pacyniaka wynosi 517 lat, obwód 992 cm, pierśnica 315 cm, wysokość 35 m. Najstarsza lipa wielkolistna rośnie w Czarnym Potoku gm. Łęcko, woj. nowosądeckie. Jej wiek 480 lat, obwód 851 cm, średnica pierśnicy 271 cm, a wysokość 22 m. :idea:
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Jeżeli około 200m2 na jeden domek to jest dużo gruntu to czemu nie wolno tak podzielić działek.I potem mamy domy że nie ma gdzie parkować bo jest tyle samochodów co mieszkanców a samochody blokują ulicę jak to jest na Kazimierskiej czy Nowej nie mówiąc o każdym osiedlu.Porównywanie tego osiedla do zabudowy blokowej to kpina.Tak gęste zabudowy doprowadzają pózniej w czasie opadów lub roztopów do podtopień.
torgal
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Witajcie
a wie ktoś coś na temat inwestora , bo na obrazku to nawet ładnie wygląda , :shock:
suchysuszi
Znam to forum
89 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

torgal pisze:Witajcie
a wie ktoś coś na temat inwestora , bo na obrazku to nawet ładnie wygląda , :shock:
nie trzeba sugerować się obrazkiem gdyż pierwszy budynek jest już na takim etapie że można zobaczyć w rzeczywistości jak to wygląda - za 1,5 miesiąca w 100 % będzie ukończony, natomiast od 12/09 tj. poniedziałku rusza budowa drugiego także osiedle powoli będzie nabierało kształtu
torgal
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

suchysuszi pisze:
torgal pisze:Witajcie
a wie ktoś coś na temat inwestora , bo na obrazku to nawet ładnie wygląda , :shock:
nie trzeba sugerować się obrazkiem gdyż pierwszy budynek jest już na takim etapie że można zobaczyć w rzeczywistości jak to wygląda - za 1,5 miesiąca w 100 % będzie ukończony, natomiast od 12/09 tj. poniedziałku rusza budowa drugiego także osiedle powoli będzie nabierało kształtu
Witam
a skąd takie dokładne info? ponieważ znajoma szuka dla siebie mieszkanka zainteresował mnie temat odp. może być na prywatnego :)
suchysuszi
Znam to forum
89 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

torgal pisze:
suchysuszi pisze:
torgal pisze:Witajcie
a wie ktoś coś na temat inwestora , bo na obrazku to nawet ładnie wygląda , :shock:
nie trzeba sugerować się obrazkiem gdyż pierwszy budynek jest już na takim etapie że można zobaczyć w rzeczywistości jak to wygląda - za 1,5 miesiąca w 100 % będzie ukończony, natomiast od 12/09 tj. poniedziałku rusza budowa drugiego także osiedle powoli będzie nabierało kształtu
Witam
a skąd takie dokładne info? ponieważ znajoma szuka dla siebie mieszkanka zainteresował mnie temat odp. może być na prywatnego :)
Witam

Prowadzę tą inwestycję od strony wykonawstwa.
ODPOWIEDZ