Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Remont ul. Puckiej

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

grzechulecki pisze: A co do pracowników, to polecam Dormie niech założy biznesik i zatrudni palaczy. Po to jest przerwa w pracy żeby sobie zjeś i zapalić. A po przerwie do pracy.
pozdrawiam
Nie jestem chipokrytką.. Jeśli sama pale to rozumiem też pracowników, którzy palą.. Nie będę udawać, że nie wiem.. Tylko palacz palacza zrozumie :)

ale powiem szczerze nie widziałam firm z tych zawodów fizycznych, w których pracownicy by nie palili.. Taka prawda..Teraz potrzeba fachowców.. Gdybym miała szukać tych co nie palą - nikogo bym nie znalazła. Ludzie potrzebuja pracowników. czeka sie iles miesięcy na terminy.. a wy tu z paleniem wyskakujecie..
grzechulecki
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

A z czym mam wyskakiwać!!! Przecież moja kasa idzie na paliwo, które wypalam patrząc na tych pseudopracowników. Takie czasy że ci lepsi wyjechali. Dorma zrozum że ta droga jest robiona za naszą wspólną kasę. Nie chcę się wdawać w jakieś polemiki słowne, ale trzeba przyznać że robota nie idzie( w odróżnieniu od prac przy przejeździe kolejowym).
pozdrawiam
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

grzechulecki ale pierdolisz od rzeczy, jeden papieros w ta czy w ta to nic zlego to sa tylko ludzie nie maszyny ktore moga pracowac 24h podczas jednej przerwy nie da sie napalic na caly dzien(tak mysle bo sam nie pale). a Ty co robisz w pracy: post 10.59 miales przerwe czy pokryjomu wchodzisz na e-reda??
grzechulecki
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Partagas to jest forum a nie twój dom :!: , więc spokojnie ze słownictwem. A dokładnie jak się wczytasz to niechodzi o fajkę tylko o to że robota słabo idzie.
Pozdrawiam.
ps.a co do pracy to posiadam wolny zawód i pracuję sam dla siebie.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

spoko spoko maja robic do gwiazdki(z tego co wiem) jak sie nie wywiaza z terminow to bedziesz mogl wtedy na nich narzekac(moze robia wszystko wedlug harmonogramu albo go nawet wyprzedzaja;))
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Dorma przez ponad miesiac pracowałem na stoczni... i widzialem jak Polacy pracują(i klną)... wiem, że mieli pełno roboty... ale na papierosa znaleźli zawsze czas... żeby nie było... Oni w ciagu całego dnia mają godzinę i 15 minut przerwy, więc chyba jest kiedy zapalić prawda? A oprócz tego każdy z Nich w czasie swojej pracy robił sobie z około 30 minut przerwy dodatkowej... Więc w ciągu tygodnia to są 3 godziny przerwy ale Ci pracownicy za te 3 godziny chcą pieniędzy... A Ci co nie palą? Powinni mieć wtedy jakieś ekstra nadgodziny... co nie? W dodatku dzisiaj stwierdziłem, że papierosy powinny być droższe o cenę leczenia palaczy w przyszłości... bo niby czemu mają ich leczyć wszyscy nawet Ci którzy nie palą - a płacą na służbę zdrowia?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

grzechulecki pisze:A z czym mam wyskakiwać!!! Przecież moja kasa idzie na paliwo, które wypalam patrząc na tych pseudopracowników. Takie czasy że ci lepsi wyjechali. Dorma zrozum że ta droga jest robiona za naszą wspólną kasę. Nie chcę się wdawać w jakieś polemiki słowne, ale trzeba przyznać że robota nie idzie( w odróżnieniu od prac przy przejeździe kolejowym).
pozdrawiam
no to polecam zamienić profesję... i w czasie robót fizycznych nauczać pozostałych pracowników. jesli nie pozwolisz pracownikowi zapalic, to znajdzie taki sposob, ze i tak to zrobi np. w toalecie jesli takowa jest. moim zdaniem lepiej umozliwiac ludziom takie krotkie przerwy... bo w przeciwnym razie jakosc i szybkosc pracy będzie dużo gorsza
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Artur pisze:Dorma przez ponad miesiac pracowałem na stoczni... i widzialem jak Polacy pracują(i klną)... wiem, że mieli pełno roboty... ale na papierosa znaleźli zawsze czas... żeby nie było... Oni w ciagu całego dnia mają godzinę i 15 minut przerwy, więc chyba jest kiedy zapalić prawda? A oprócz tego każdy z Nich w czasie swojej pracy robił sobie z około 30 minut przerwy dodatkowej... Więc w ciągu tygodnia to są 3 godziny przerwy ale Ci pracownicy za te 3 godziny chcą pieniędzy... A Ci co nie palą? Powinni mieć wtedy jakieś ekstra nadgodziny... co nie?
Zgadza się.. Powinni dostać nagrodę..albo niepalący powinni mieć dłuższą przerwę, albo palacze krótrzą mniej więcej o tyle ile potrzebuja na palenie.. Tak jak było kiedys u mnie w pracy ( nie regulaminowo tylko tak ogólnie ustalono to ugodowo). Ale szczerze nie wierzę, że w takiej instytucji jak Stocznia weszło by cos takiego w zycie. To jest Polska niestety..
Artur pisze: W dodatku dzisiaj stwierdziłem, że papierosy powinny być droższe o cenę leczenia palaczy w przyszłości... bo niby czemu mają ich leczyć wszyscy nawet Ci którzy nie palą - a płacą na służbę zdrowia?
a dlaczego mamy leczyc alkocholików i ćpunów skoro nie pijemy i nie ćpamy?.. a dlaczego mamy leczyc otyłość za nasze pieniądze a ktos się bez opamietania obrzera fastfoodami i ma z tego przyjemność? Moze oni powinni płacić większe podatki? Itd itd.To jest właśnie demokracja.. Każdy ma wybór co chce robić ze zwoim zyciem a my niejednokrotnie płacimy na to podatki.. Życie..
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Ryszard pisze:
grzechulecki pisze:A z czym mam wyskakiwać!!! Przecież moja kasa idzie na paliwo, które wypalam patrząc na tych pseudopracowników. Takie czasy że ci lepsi wyjechali. Dorma zrozum że ta droga jest robiona za naszą wspólną kasę. Nie chcę się wdawać w jakieś polemiki słowne, ale trzeba przyznać że robota nie idzie( w odróżnieniu od prac przy przejeździe kolejowym).
pozdrawiam
no to polecam zamienić profesję... i w czasie robót fizycznych nauczać pozostałych pracowników. jesli nie pozwolisz pracownikowi zapalic, to znajdzie taki sposob, ze i tak to zrobi np. w toalecie jesli takowa jest. moim zdaniem lepiej umozliwiac ludziom takie krotkie przerwy... bo w przeciwnym razie jakosc i szybkosc pracy będzie dużo gorsza
O w końcu ktoś mądrze napisał.. Zgadzam się z Tobą, nie dlatego, że palę tylko dlatego, że to prawda..

Pracownicy albo zaczna oszukiwać albo znajdą sobie inną pracę.. Trzeba wypracować kompromis..A teraz o pracowników fizycznych coraz trudniej..
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

partagas pisze:grzechulecki ale pierdolisz od rzeczy, jeden papieros w ta czy w ta to nic zlego to sa tylko ludzie nie maszyny ktore moga pracowac 24h podczas jednej przerwy nie da sie napalic na caly dzien(tak mysle bo sam nie pale). a Ty co robisz w pracy: post 10.59 miales przerwe czy pokryjomu wchodzisz na e-reda??
heheh dobre.. Któż z nas nigdy w czasie pracy nie wszedł na forum e-reda, allegro czy naszą klase itp. niech pierwszy rzuci kamień.. :)

Nie popadajmy w skrajności. nie jestesmy maszynami..
Marcin
Prawie Lider
522 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Tak se czytam o tym remoncie...a raczej o fajkach przy remoncie i podam suche wyliczenia...

U mnie na fajke wychodzi się co godzinę. Trwa to przypuśćmy 8 - 10 minut za kazdym razem.

Licząc już powiedzmy co 2 godziny, i nie wliczając przerwy, którą i tak każdy wykorzystuje do cna :) - czyli 8 - (10) - 12 - 14, czyli 24 minuty w ciągu dnia.
24 mins/dzień = 2 h/tydzień = 8 godzin na miesiąc. Czyli cały dzień. Biorąc pod uwagę średnią krajową - czyli około 3000 PLN brutto, można wywnioskować, że jeden pracownik, palący dziennie 3 papieroski kosztuje miesięcznie pracodawcę 136 PLN brutto...

a jeżeli weżmiemy takich pracowników całą czapkę i wiecej niż 2000 netto, co w branży budowlanej (a przecież tego dotyczy temat) jest raczej rzadko spotykane... to juz mamy niezłą kasę...

ale się rozpisałem :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Widzę że ty też pracujesz bite 10 czy 12 godzin (bo często są nadgodziny) bez przerwy. Powtarzam jeszcze raz :nie znam osoby która by w czasie pracy nie jadła, z nikim nie rozmawiała ( a znam takich co przez pół godziny plotkuja na korytarzu), nie robił sobie kawy, nie wchodził sobiew internet by załatwiac prywatne sprawy, nie prowadził prywatnych rozmów przez telefon (bo o tym tez nie wspomnieliscie)itd.Może to też policzcie u niepalących, bo tego sie nie liczy.Są też oczywiscie tacy, którzy i pala i robia to wszystko w czym wychodzi ze 2 godz. dziennie niepracuja wcale.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

zajmnijcie sie ulica pucka a nie papierosami
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

właśnie .. zeszlismy z tematu..
Ale prawda jest taka, ze każdy chce mieć wyremontowane, a wszyscy narzekaja na niedogodności, korki i czas trwania
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

ma byc skonczone 15grudnia a sa daleko w polu
ODPOWIEDZ