Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Remont ul. Puckiej

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Zescie wszyscy umilkli o puckiej tak jak idzie robota.jak beda tak pracowac to skoncza na lato.tylko zeby sie nie zmienila pogodabo nie bedzie tlumaczenia.to nie interesuje urzedu ze ciechocino zablokowane.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Co ciekawe na reda.pl w planach dlugoterminowych jest przygotowanie projektu OPAT pod przewodnictwem Gdyni. O komunikacji rowerowej reda rumia i reda wejherowo ani slowa.
Artur
grzechulecki
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Teraz jak zamkneli następny odcinek, to dzieci chodzące do szkoły podstawowej przy ulicy Brzozowej przeżywają prawdziwy horror. Polecam się przejść na spacer w okolicy szkoły i spojrzeć ile samochodów omija korki jadąc przez Ciechocino. Kierowcy chcąc nadrobić stracony czas rozpędzają auta do dużych prędkości na wąskich i dziurawych drogach Ciechocina. Współczuje dzieciom z Lipowej,Długiej i pobliskich ulic dojścia do szkoły. Brzozowa jest wąska i niema chodnika. Ludzie pchają wózki z dziećmi po piachu na poboczu. Ale BURMISTRZ nie mieszka na Ciechocinie?!!!I ma nas "mieszkańców Ciechocina " gdzieś!!!
pozdrawiam
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

a czy pan burmistrz ma załozyc odblaskowa kamizelka, wziąc duży znak z napisem STOP i 12h na dobe chodzic po ciechocinskich poboczach?
jakbysmy mieli Normalnych policjantow to pewnie zaglądaliby tam czesciej, wstawiliby sporo mandatow to moze ludzie by tak nie szarżowali
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

A zakazu ruchu na wydzielonym odcinku Brzozowej (poza mieszkańcami Redy) i tak nikt nie przestrzega dlatego wolę zaprowadzić dzieci do szkoły sama
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

prawie mistrz ryszard ty chyba jestes krewnym burmistrza. tam wyrzucaja nasza wspolna forse. a grudzien za pasem.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

kowalski pisze:tam wyrzucaja nasza wspolna forse. a grudzien za pasem.
A niby czemu wyrzucają? Inwestorem remontu ul. Puckiej jest Zarząd Dróg Wojewódzkich i to on będzie rozliczał firmę za realizacje kontraktu. A nie Burmistrz.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

to sie przejdz i zobacz.rozbieraja dobry chodnik z kostki.a forsa jest zpodatkow.ja chodze tam codziennie i widze jak ida prace. to kpina z porzadnych ludzi.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Jesli ktos uwaza ze gdzies publiczne pieniadze sa wyrzucane w bloto powinien zglosic do prokuratury doniesienie o niegospodarnosci.

Z drugiej strony tak to juz jest w Polsce ogolnie zamiast rozpoczac remont infrastruktury po prostu od budowy nowych drog , obwodnic aby odciazyc zdewastowane ciagi komunikacyjne robi sie na odwrot wpierw remontuje zdewastowane ciagi korkujac jeszcze bardziej zakorkowane szklaki.

U nas jak jest chociazby pdoejrzenie remontu drogi nawet na autostradzie od razu laduje znak 30km/h albo gora 60km/h

W niemczech na autostradzie jak widzialem remonty to
po pierwsze utrzymany byl ruch 4 pasmowy z pasami 2.5m i 2m
ograniczenie predkosci bylo do 120km/h na odcinkach prostych a lukach do minimum 80km/h

takie drobiazgi ale jednak sugeruja mianowicie:
- w polsce gddkia czy inne odpowiedzialne jednostki nie interesuja sie jak potoczy sie ruch , co znamy z remontow np morskiej w gdyni czy gdanskiej w redzie wielo km korki i olbrzymie straty gospodarcze w firmach prywatnych.
- w nieczech uzywaja mózgow i liczy sie plynnosc ruchu a przez co gospodarka.
Artur
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

kowalski pisze:to sie przejdz i zobacz.rozbieraja dobry chodnik z kostki.a forsa jest zpodatkow.ja chodze tam codziennie i widze jak ida prace. to kpina z porzadnych ludzi.
Ja nie znam szczegółów prac, a Ty? Skąd wiesz, że ta kostka nie zostanie z powrotem położona, albo zostanie użyta w innym miejscu? Poczekajmy z opiniami na koniec remontu.

PS. Komputer umożliwia rozpoczynanie zdań od wielkiej litery oraz stosowanie polskich znaków.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

darus pisze:
kowalski pisze:to sie przejdz i zobacz.rozbieraja dobry chodnik z kostki.a forsa jest zpodatkow.ja chodze tam codziennie i widze jak ida prace. to kpina z porzadnych ludzi.
Ja nie znam szczegółów prac, a Ty? Skąd wiesz, że ta kostka nie zostanie z powrotem położona, albo zostanie użyta w innym miejscu? Poczekajmy z opiniami na koniec remontu.

PS. Komputer umożliwia rozpoczynanie zdań od wielkiej litery oraz stosowanie polskich znaków.
1) Ustawa o Dostepie do informacji publicznej umozliwia zaznajomienie sie z tym tematem bez czekania na koniec.

PS. Polowa nacji nie uzywa znakow diakrytycznych bo to jest nie praktyczne mimo iz jest to niezgodne z gramtyka jez polskiego. Gdyby zmuszac ludzi do tego to pewnie odniesie sie z czasem odwrotny skutek, bo latwiej i szybciej bedzie sie komunikowac po angielsku. (oczywiscie to moja subiektywna ocena)
Artur
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

ArturB pisze:
W niemczech na autostradzie jak widzialem remonty to
po pierwsze utrzymany byl ruch 4 pasmowy z pasami 2.5m i 2m
ograniczenie predkosci bylo do 120km/h na odcinkach prostych a lukach do minimum 80km/h

takie drobiazgi ale jednak sugeruja mianowicie:
- w polsce gddkia czy inne odpowiedzialne jednostki nie interesuja sie jak potoczy sie ruch , co znamy z remontow np morskiej w gdyni czy gdanskiej w redzie wielo km korki i olbrzymie straty gospodarcze w firmach prywatnych.
- w nieczech uzywaja mózgow i liczy sie plynnosc ruchu a przez co gospodarka.
Arturze... ale my żyjemy w Polsce... i niestety u Nas się o zwykłych ludziach nie myśli... Co interesuje jakies gddkia że ruch został puszczony przez Ciechocino, koło szkoły... Niestety nasz kraj jest daleko w tyle... i odbiegamy zdecydowanie od Europy zachodniej...
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

1) Ustawa o Dostepie do informacji publicznej umozliwia zaznajomienie sie z tym tematem bez czekania na koniec.
Zgadza się, i jeśli ktoś ma czas i ochotę, to na pewno może dowiedzieć się szczegółów. I wtedy rzucać opiniami.
PS. Polowa nacji nie uzywa znakow diakrytycznych bo to jest nie praktyczne mimo iz jest to niezgodne z gramtyka jez polskiego. Gdyby zmuszac ludzi do tego to pewnie odniesie sie z czasem odwrotny skutek, bo latwiej i szybciej bedzie sie komunikowac po angielsku. (oczywiscie to moja subiektywna ocena)
"Połowa nacji", "jest nie praktyczne", "komunikować po angielsku" - chyba żyjemy w innych światach. Komunikuję się w języku angielskim i bywałem za granicą, ale do głowy mi nie przyszło, żeby zapominać o swoim języku, bo jest "nie praktyczny". Ale widać jestem staroświecki.
Co interesuje jakies gddkia że ruch został puszczony przez Ciechocino, koło szkoły... Niestety nasz kraj jest daleko w tyle... i odbiegamy zdecydowanie od Europy zachodniej...
A czy były jakieś inne możliwości? Każdy remont wiąże się z utrudnieniami, ale to nie znaczy, żeby ich nie wykonywać.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

darus pisze:
1) Ustawa o Dostepie do informacji publicznej umozliwia zaznajomienie sie z tym tematem bez czekania na koniec.
Zgadza się, i jeśli ktoś ma czas i ochotę, to na pewno może dowiedzieć się szczegółów. I wtedy rzucać opiniami.
Jak ktos ma czas pisac na forum to moze napisac email.
Ja w ten sposob uzyskalem informacje np z urzedu miasta Redy, troche zinnej beczki ale ku mojemu zdziwieniu dowiedzialem sie ze w rejonie szkolnej nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, sic.

Co do watku o jez polskim , nie komentuje mam swoja subiektywna ocene.

Co do cz gddkia ma gdzies , tez bym mial gdyby nic mnei to nei kosztowalo.
Prywatne firmy i prywatne osoby ponosza straty a gddkia nie musi sie z nimi liczyc. Remont drogi powinien byc powiazany z stratami jakie powoduje czy to przez obciazanie gddkia kosztami za wylaczenie z ruchu czy inaczej , nie wiem nie stanowie prawa ale ta konkluzja jest oczywista.
Im dluzej tym wyzsze straty gdyby to bolalo gddkia to mozecie byc pewni ze remont trwal by w niedizele i sobete w poznych godzinach nocnych a za dnia ruch odbywal by sie normalnie. A tak coz wahadlowo dobrze tyle ze byli tak laskawi nei robic tego w lipcu czy sierpniu.
Artur
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Co do watku o jez polskim , nie komentuje mam swoja subiektywna ocene.
Oceny zwykle bywają subiektywne. Subiektywnie uważam, że jeżeli ktoś poświęca swój czas, żeby czytać moją pisaninę, to wypada, abym się postarał i pisał tak, żeby ten ktoś nie musiał się przy tym męczyć. :wink:
Co do cz gddkia ma gdzies , tez bym mial gdyby nic mnei to nei kosztowalo.
Prywatne firmy i prywatne osoby ponosza straty a gddkia nie musi sie z nimi liczyc. Remont drogi powinien byc powiazany z stratami jakie powoduje czy to przez obciazanie gddkia kosztami za wylaczenie z ruchu czy inaczej , nie wiem nie stanowie prawa ale ta konkluzja jest oczywista.....
GDDKiA nie jest prywatną firmą. Odszkodowania dla prywatnych firm pochodziłyby z naszych podatków. Osobiście wolałbym, żeby pieniądze, którymi dysponują, przeznaczali na remonty i budowę dróg. Natomiast budowanie w dni wolne lub w nocy po prostu więcej kosztuje (Kodeks pracy się kłania). I znowu chodzi o pieniądze.

PS. Droga nr 216 jest drogą wojewódzką. GDDKiA nie ma z tym nic wspólnego.
ODPOWIEDZ