Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Remont ul. Puckiej

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Właśnie wczoraj czytałam sobie ten artykół :)
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Generalnie od samego początku sposób wykonywania tego remontu budził moje wątpliwości, z biegiem czasu coraz to większe. Początkowo jakość i tempo robót było bardzo słabe, a potem organizacja okazała się fatalna. Do tego arogancja wykonawców jest porażająca. Część słabych stron pokazuje niniejszy materiał : http://www.portal.tkchopin.pl/index.php ... 8-11-28,03
Piszę o arogancji, bo potwierdza to wielu mieszkańców ul. Puckiej, którzy mieli wątpliwą przyjemność zetknięcia się bezpośrednio z wykonawcą. Sam interweniowałem w bardzo przyziemnej sprawie - mianowicie kompletnym brakiem toalet na całym odcinku robót. Pozwoliłem sobie nawet na telefon do kierownictwa budowy z pretensjami dotyczącymi pracowników, którzy za potrzebą chodzą wszędzie wokół, nie wyłączając prywatnych posesji - dostałem odpowiedź, że toalety owszem są., ale w betoniarni położonej na ul. Polnej przy torach !!! :lol: Właściwie to na każdym kroku wychodzi kopletny brak doświadczenia wykonawcy w tego typu robotach i żal, że akurat w Redzie musieli wygrać przetarg :( Nie jestem zwolennikiem tłumaczenia władz Redy, przeciwnie uważam, że powinni w miarę swoich możliwości wymagać jak najwięcej, to jednak bezpośrednim przełożonym jest inwestor - czyli nie miasto i to właśnie zarząd dróg powinien postawić do pionu wykonawcę, który robi sobie co chce. Pewnego razu bez żadnego oznakowania zamknęli wszystkie dojazdy do Puckiej od Kazimierskiej, aż do torów i zdezorientowani kierowcy miotali się po całym Ciechocinie. Do tego dochodzi czysta głupota którą można zaobserwować na odcinkach już wykonanych. Wykonawca sam niszczy wykonaną przez siebie pracę rozjeżdżając ciężkim sprzętem świeżo ułożone odcinki chodników.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Co tu się dziwić.
Nie ja ustawiam światła, i nie ja organizuję prace - stwierdza dyrektor ZDW. - Ja tylko je zleciłem. Pewnie jest tak, że mogłyby być inaczej ustawione, ale za to odpowiada wykonawca - firma, która realizuje tę inwestycję. Trudno mi za takie decyzje odpowiadać.
Za bezpieczeństwo i nadzór nad pracami na drodze odpowiada jej zarządca! Za takie podejście do sprawy ten Pan powinien pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Niech robi sztukę gdzie indziej.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Będąc precyzyjnym w czasie budowy inwestor za pośrednictwem inspektora może jedynie wymagać od wykonawcy zmian w sposobie prowadzenia swoich działań np dla poprawy bezpieczeństwa, jednak bezpośrednio plac budowy przejmuje i za niego odpowiada wykonawca, to on min. opracowuje projekt organizacji ruchu - to jak go zrobił i realizuje pokazuje jakie ma w tym doświadczenie. Strach pomyśleć, że ten sam wykonawca wygrał ponoć jakiś duży odcinek robót przy budowie Baltic Arena ...... :shock:
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

w czasie budowy inwestor za pośrednictwem inspektora może jedynie wymagać od wykonawcy zmian w sposobie prowadzenia swoich działań np dla poprawy bezpieczeństwa
Coś mi się wydaje, że nie może, ale powinien wymagać zmian, jeśli stwierdza, że bezpieczeństwo prac na drodze jest naruszane.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Toalety w betoniarni? na placu Wakozu? A co oni mają do nich, żeby im toalety ( zresztą też toi toi-e) udostępniać. Poza tym to troche daleko od Puckiej.. Zanim by sie doszło i wróciło to jakies kilkanascie minut.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Dorma pisze:Toalety w betoniarni? na placu Wakozu? A co oni mają do nich, żeby im toalety ( zresztą też toi toi-e) udostępniać. Poza tym to troche daleko od Puckiej.. Zanim by sie doszło i wróciło to jakies kilkanascie minut.
Specjalnie tak daleko żeby się pracownikom nie chciało "za często" korzystać. :wink:
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

albo wręcz przeciwnie Alfisto. daleko do toalety to dłuższa przerwa na spacerek:)
alex
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

od tygodnia patrze na samochod na swiatlach na puckiej od str pucka swiatlo czerwon e a srednio ok 12-18 ault wiezdza na czerwonym GDZIE POLICJA ? PIJE KAWE NA POSTERUNKU!bo GPU czuja sie bezkarni!!!
Awatar użytkownika
Xelon
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Dorma pisze:Toalety w betoniarni? na placu Wakozu? A co oni mają do nich, żeby im toalety ( zresztą też toi toi-e) udostępniać. Poza tym to troche daleko od Puckiej.. Zanim by sie doszło i wróciło to jakies kilkanascie minut.
Bo Wakoz Beton i Wakoz Sp. to jedna rodzina... dobrze ze pracuje w "Betonie" :D
kama_reda
Ja tu zaglądam
25 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

alex pisze: GDZIE POLICJA ? PIJE KAWE NA POSTERUNKU!
A widzisz, mylisz się! Całkiem niedawno widziałem ich przed Sabinką, w samochodzie pączki wp...ychali do buzi. I nie pili żadnej kawy. Innym razem zamawiali pizzę w LaStradzie, a tam też nie ma kawy!

A teraz małe wspomnienie z wejherowską policją. Pewnego wakacyjnego wieczoru zapragnąłem kebaba. Niestety, w pewnym miejscu usłyszałem, że kebaba już nie dostanę o tej porze. Kupiłem zatem frytki. Gdy kończyłem konsumować podjechała policja, jeden z panów ubranych na czarno zamówił kebab. Tym razem się znalazł. Zapytałem jak to możliwe i dlaczego tak się dzieje w państwie polskim. O mało co nie zostałem zgarnięty za "agresywne zachowanie". Morału dziś nie będzie.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

No i mija 2 termin zakonczenia prac a konca nie widac.Nie ma ani sciezek rowerowych ani prawo i lewo skrętów.Za to będzie nam rosła trawka.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Też mnie dziwi brak w szczególności lewoskrętów... Będzie nowa nawierzchnia, ładne pobocza (o ile zostaną skończone) a kłopot z przejazdem tak jak przed remontem
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Mam pytanie czy chodnik po stronie Modrzewiowej Chaty powstanie czy dalej będziemy sie taplać w błotku:) i czy remont ulicy kończy sie tylko do przejazdu kolejowego hmmm
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Chodnik po stronie chaty ma być TYLKO DO CHATY ( od przejazdu)...do urzędu dalej po błocie...fajnie nie :? .....a w Redzie i tak większość myśli, że Ciechocino kończy się na torach... i pewnie dlatego nasz kawałek Puckiej pozostanie bz. :(
ODPOWIEDZ